ارز گراف GRT

ارز گراف GRT

ارز گراف GRT ، امروزه در بازارهای سرمایه گذاری شما نام ارزهای دیجیتال زیادی را می شنوید . که هر کدام از این ارزهای دیجیتال از ویژگی منحصر به فرد خود برخوردار هستند. هنگامی که شما قصد خرید یک رمز ارز را دارید اولین قدم شناخت این ارز دیجیتال می باشد، پس از آن شما باید به دنبال ویژگی ها و قیمت آن در بازار سرمایه گذاری باشید . پس از اینکه این ارز دیجیتال را شناسایی کردید باید با نحوه عملکرد آن نیز آشنا شوید . در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه عملکرد ارز دیجیتال GRT و ویژگی های این رمز ارز آشنا کنیم . اگر شما هم به دنبال شناخت این ارز دیجیتال هستید و قصد انجام معاملات به وسیله ی این رمز ارز را دارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. همچنین شما میتوانید برای مطالعه ی بیشتر درباره ی کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال گراف GRT روی این لینک کلیک کنید.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟ارز دیجیتال GRT(The Graph) چیست ؟
ارز دیجیتال گراف و یا GRT یک پروتکل برای جستجوی داده ها برای سیستم هایی مانند اتریوم و IPFS است ، که به بسیاری از برنامه ها در پروژه DeFi و اکوسیستم گسترده تر Web3 نیرو می بخشد . یک سرویس میزبان وجود دارد که شروع کار با ارز دیجیتال GRT را برای توسعه دهندگان آسان می کند و شبکه غیرمتمرکز در اواخر سال جاری راه اندازی می شود . این گراف در حال حاضر از شاخص گذاری داده ها در IPFS ، Ethereum و POA پشتیبانی می کند و شبکه هایی بیشتری به زودی ارائه می شوند .

بیش از 3000 زیر گراف برای اپلیکیشن هایی همچون Uniswap ، Synthetix ، Aragon ، Livepeer ، DAOstack ، Decentraland و برنامه های دیگر توسط توسعه دهندگان گسترش یافته است . در اصل این ارز دیجیتال یک پروتکل شاخص و جهانی API برای سامان دهی داده های بلاک چین و دسترسی آسان به GraphQL می باشد .

پس از شناخت اینکه این ارز یک پروتکل جستجوی داده برای سیستم هایی مانند اتریوم و IPFS به شمار می رود ، می خواهیم بدانیم که در اینجا منظور از IPFS  چیست .


IPFS و یا سیستم توزیع فایل غیر متمرکز
IPFS که کوتاه شده ی کلمه ی InterPlanetary File System می باشد ، یک شبکه توزیع شده و نظیر به نظیر برای ذخیره سازی و به اشتراک گذاری داده ها در یک فایل غیرمتمرکز و توزیع شده است . سیستم IPFS از یک آدرس محتوا برای شناسایی هر فایل استفاده می کند . در واقع ذخیره سازی بر مبنای محتوا صورت می گیرد .

سیستم IPFS به کاربران این امکان را می دهد نه تنها محتوای آنها را دریافت می کند بلکه محتوای آنها را در BiTorrent میزبانی می کند . بر خلاف سرور مستقر در مرکز IPFS در اطراف یک سیستم غیر متمرکز اپراتورهایی ساخته شده است که بخشی از داده های کلی را در اختیار دارند و یک سیستم انعطاف پذیر برای ذخیره سازی و به اشتراک گذاری فایل ایجاد می کند .

به طور کلی هر کاربر در شبکه می تواند با استفاده از آدرس محتوای آن ، پرونده ای را سرویس کند و سایر افراد دیگر در شبکه می توانند با استفاده از جدول هش توزیع شده ، آن محتوا را از هر نودی که آن را داشته باشد پیدا و درخواست کنند.


Web3 چیست؟
برای اینکه شما با پلتفرم وب 3 آشنا شوید ، نیاز است که ابتدا با وب 1 و 2 آشنایی پیدا کنید . پلتفرم وب 1 پلتفرمی بسیار راحت و ساده است که برای تعداد اندکی از موسسات و آموزشگاه ها استفاده می شود . در این پلتفرم کاربران تنها به اطلاعات دسترسی دارند و امکان ویرایش اطلاعات و یا تغییر آنها برای کاربران میسر نیست.

در Web2 دیگر این موضوعات پیش نمی آید و شما می توانید به راحتی اطلاعات را ویرایش کنید و این پلتفرم بیشتر در سایت هایی که اطلاعاتی را برای کاربران به اشتراک می گذارند وجود دارد.

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم که ارز دیجیتال GRT یک پروتکل برای جستجوی داده ها برای بسیاری از برنامه هاست که به پلتفرم وب 3 نیرو می بخشد . در وب 3 به طور کلی ماجرا متفاوت است . با استفاده از وب 3 به طور کلی می توان اطلاعات را کنترل کرد و از امنیت بالایی در زمینه ی حریم خصوصی برخوردار است . در وب 3 تمامی سیستم ها در یک شبکه غیرمتمرکز بر پایه بلاک چین به هم متصل هستند . در واقع وب 3 بر پایه ی تعاملات همتا به همتا می باشد .

پس از شناخت این ارز دیجیتال و پروتکل های که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند ، به دنبال شناخت بنیان گذاران این ارز دیجیتال هستیم .


بنیان گذاران ارز دیجیتال GRT
در این قسمت ، نام افرادی که در این تیم مشارکت کردند برای شما آورده ایم . این تیم شامل متخصصانی از بنیاد اتریوم ، OpenZeppelin ، Decentraland و Orchid می باشد .

تیم اولیه بنیان گذاران شامل Yaniv Tal که سرپرست پروژه است و Brandon Remirez محقق گروه و Jannis Pohlmann می باشد .

بنیان گذاران دارای سابقه مهندسی می باشند و 5 تا 8 سال با هم کار کرده اند . تال و رامیرز مهندسی برق را در USC گذرانده اند و با هم در MuleSoft یک شرکت توسعه دهنده API مشغول به کار شدند . این دو با هم در راه اندازی ابزارهای توسعه دهنده مشارکت داشتند و بخش قابل توجهی از مشاغل خود را صرف کار در جهت بهینه سازی API کرده اند .

بنیان گذاران یک چهارچوبی را بر روی یک پایگاه داده تغییر ناپذیر به نام Dotomic پیاده سازی کردند . گراف از این چشم انداز برای ایجاد API های تغییر ناپذیر و دسترسی به داده ها با استفاده از زبان پرسش GraphQL  استفاده کرد .

پس از شناخت این ارز دیجیتال و بنیان گذاران آن می خواهیم بدانیم این رمز ارز از چه ویژگی هایی برخوردار است و یا چه ویژگی آن را منحصر به فرد ساخته است .


ویژگی های ارز دیجیتال گراف (GRT)
اگر شما شناخت کوچکی از ارزهای دیجیتال داشته باشید ، می دانید که هریک از ارزهای دیجیتال از ویژگی منحصر به فرد خود برخوردار هستند . از جمله ویژگی های این ارز دیجیتال می توان به وجود زیرساخت های غیر متمرکز اشاره کرد . برای اطمینان از امنیت اقتصادی شبکه گراف و یکپارچگی داده های مورد پرسش ، شاخص گذاران از نمودار GRT استفاده می کنند .

ارز دیجیتال GRT یک توکن  ERC-20 بر روی بلاک چین اتریوم به شمار می رود که سرمایه گذاران می توانند با استفاده از آن به کسب در آمد بپردازند .  گراف یک لایه داده در بالای بلاک چین ایجاد کرده است که شاخص گذاران می توانند از گره اتریوم برای اجرای گره و یا نود گراف استفاده کنند و یا می توانند به استفاده از اپراتورهای نود مانند Infura یا Alchemy بپردازند .

در ادامه مطالب شما داده هایی را در ارتباط با قیمت این رمز ارز مطالعه خواهید کرد .

روند قیمتی ارز دیجیتال GRT
در زمان راه اندازی شبکه اصلی ، کل عرضه GRT به میزان 10 میلیارد توکن خواهد بود که عرضه اولیه آن حدود 1.245 GRT می باشد . صدور توکن جدید برای پاداش ، سالانه از 3% آغاز می شود .

در حال حاضر و به هنگام نگارش این مقاله  با توجه به نمودار این ارز دیجیتال قیمت این ارز 2.1 دلار می باشد . با توجه به نموداری که در پایین مشاهده می کنید در اواخر سال 2020 این ارز دیجیتال روند صعودی را طی کرده است و به اوج خود رسیده است و پس از طی یک روند نزولی در اوایل سال 2021 دوباره به نقطه اوج خود رسیده است .

بیشتر بخوانید:  ارز دیجیتال کیپ KEEP چیست؟
نمودار قیمتی ارز دیجیتال Grt
حال که با قیمت این رمز ارز آشنا شدید ، بد نیست که با نحوه خرید این رمز ارز آشنا شوید .


معرفی کیف پول ارز دیجیتال GRT
اگر تا کنون تجربه ی انجام معاملات و سرمایه گذاری در حوزه ی ارزهای دیجیتال را داشته باشید ، می دانید که برای ذخیره سازی ارزهای دیجیتال خود باید از کیف پول ها استفاده کنید. در واقع هر کیف پول از یک سری از ارزها پشتیبانی می کند که شما می توانید به راحتی از آن برای ذخیره سازی ارز دیجیتال مورد نظر خود استفاده کنید . کیف پول ها به دو شکل سخت افزاری و نرم افزاری وجود دارند .کیف پول های ارز دیجیتال همانند حساب بانکی شما عمل می کنند و آدرس کیف پول ها همانند شماره حساب می باشد . که برای ذخیره سازی ارزهای دیجیتال به آن نیازمند هستید.

یکی از بهترین مکان ها برای نگهداری ارز دیجیتال گراف یا GRT ، کیف پول های سخت افزاری و رمزنگاری شده Ledger و Trezor می باشند . این کیف پول های سخت افزاری از تکنیک های رمزگذاری بسیار پیشرفته استفاده می کنند تا کاربران را از حملات پیچیده و یا حتی کلاهبرداری ساده فیشینگ که ممکن است کاربران با آن مواجه شوند در امان نگه دارد . کیف پول های سخت افزاری این امکان را به کاربر می دهند تا در صورت دزدیده شدن و یا خراب شدن کیف پول بتوانند از طریق کارت های Mnemonic بازیابی کنند.

مدل های ابتدایی کیف پول های سخت افزاری Ledger و Trezor در حدود 50 تا 60 دلار به فروش می رسند و Trezor One و Ledger Nano S بهترین عملکرد را از نظر قیمت دارا می باشند . هر دو کیف پول قادر هستند ارز دیجیتال گراف یا GRT را به صورت آفلاین و امن نگه دارند .

در قسمت بعدی مقاله به بحث در ارتباط با فروش رمز ارز گراف خواهیم پرداخت .


GRT را از کجا بخریم ؟
همانطور که می دانید شما برای خرید ارزهای دیجیتال باید به صرافی ها مراجعه کنید . در واقع شما هر ارز دیجیتال را در صرافی پشتیبان کننده آن می توانید خریداری نمایید .به دلیل تحریمات موجود در کشور ایران شما نمی توانید مستقیما ارز دیجیتال خود را در صرافی های ارز دیجیتال خارجی خریداری نمایید. ابتدا باید یکی از استیبل کوین ها را خریداری نمایید سپس آن را به ارز دیجیتال مورد نظر تبدیل کنید. برای خرید ارز دیجیتال نیاز به شناخت صرافی های پشتیبان کننده آن نیز دارید . که در این قسمت ما چند نمونه از صرافی های پشتیبان کننده این ارز دیجیتال برای شما آورده ایم .

صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال گراف (GRT) :
1.صرافی بایننس ( Binance ) : از جمله معروف ترین و معتبرترین صرافی ها در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد . این صرافی از نظر حجم معاملات جهانی در رتبه دوم قرار دارد .

2.صرافی کوین بیس پرو (Coinbase Pro ) : یکی دیگر از صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال گراف صرافی کوین بیس پرو می باشد . این صرافی از رمزارزهای دیگری همانند اتریوم ، بیت کوین ، لایت کوین و … پشتیبانی می کند .

3.صرافی اوککس ( OKEx ) : از جمله صرافی های معتبر در حوزه رمز ارزهاست و یکی از فعال ترین صرافی های ارز دیجیتال به شمار می رود .

4.صرافی Huobi Global : صرافی هیوبی یکی دیگر از صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال گراف می باشد و این صرافی از ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین ، اتریوم ، XRP و … پشتیبانی می کند .

شما می توانید لیست کاملی از صرافی های پشتیبان کننده این ارز دیجیتال را در سایت Www.Coinmarketcap.Com جستجو کنید . پس از شناخت صرافی های پشتیبان کننده این ارز دیجیتال شما می توانید با مراجعه به صرافی های داخلی و یا خارجی ارز دیجیتال مورد نظر خود را خریداری نمایید .

در ادامه مقاله قصد داریم به کسب اطلاعات در ارتباط با ذخیره سازی این ارز دیجیتال بپردازیم . در واقع به شرح اینکه چگونه و در کجا این ارز را نگهداری کنیم خواهیم پرداخت.


چگونه ارز دیجیتال گراف یا GRT خود را به فروش برسانیم ؟
همانطور که در قسمت خرید این ارز دیجیتال گفتیم شما برای فروش ارزهای دیجیتال نیز نیازمند به شناخت صرافی های آن هستید . پس از اینکه صرافی پشتیبان کننده این ارز دیجیتال را شناسایی کردید می توانید اقدام به فروش رمز ارز خود کنید .

در واقع شما باید به بررسی صرافی مورد نظر بپردازید . و اینکه بررسی کنید حجم معاملات انجام شده و تاریخچه انجام معاملات در آن چگونه است . سپس اقدام به فروش ارز خود کنید.

در قسمت بعدی مقاله شما متوجه خواهید شد که آیا این رمز ارز استخراج می شود یا خیر .

آیا ارز دیجیتال GRT استخراج می شود ؟
آیا ارز دیجیتال GRT استخراج می شود ؟
آیا ارز دیجیتال GRT استخراج می شود ؟
برای اینکه یک ارز دیجیتال را به دست آورید یکی از راه ها خرید این ارز دیجیتال و دیگری استخراج آن می باشد . این ارز دیجیتال GRT و یا رمز ارز گراف یک پروتکل مبتنی بر الگوریتم POA می باشد و به همین دلیل پاسخ به این سوال منفی می باشد . به عبارت دیگر این ارز دیجیتال استخراج نمی شود . برای استخراج  کافیست ارز دیجیتال مورد نظر بر پایه ی الگوریتم POW باشد .

الگوریتم POA یک الگوریتم اثبات اعتبار و یا Proof Of Authority می باشد که یک راه حل بسیار مفید و کاربردی برای شبکه بلاک چین به شمار می رود . به عبارت دیگر می توان گفت در این الگوریتم تمرکز بر میزان ارزشی است که هر هویت دارد و امنیت بلاک چین ها از این الگوریتم استفاده می کنند .

شما برای به دست اوردن اطلاعاتی در ارتباط با آینده این ارز دیجیتال باید به خواندن ادامه مطالب ادامه دهید .

آینده ارز دیجیتال GRT
آینده ارز دیجیتال GRT
آینده ارز دیجیتال GRT
در این قسمت می خواهیم به بحث در ارتباط با آینده این رمز ارز بپردازیم . در واقع می خواهیم بدانیم رشد این ارز دیجیتال در آینده چه میزان خواهد بود . و بر اساس نظرات تحلیگران آینده این ارز دیجیتال را چگونه پیش بینی می کنند.  بر اساس گفته های یکی از محققین فعال در حوزه ی علم و فناوری Jarbas Silva ، در ارتباط با آینده این ارز دیجیتال بیان کرده است که با وجود چنین چشم اندازی پروتکل گراف هیچگونه درگیری در آینده نخواهد داشت . و از جمله ویژگی هایی که آینده این ارز دیجیتال را تحت تاثیر قرار می دهد مقیاس پذیری و شفافیت این ارز دیجیتال می باشد .

اخیرا توکن های GRT در برخی از صرافی های ارز دیجیتال معروف دنیا همانند بایننس و اوکی اکس و کوین بیس معامله می شوند . این لیست ها گزینه های بیشتری برای دارندگان توکن GRT در اختیار شما قرار می دهد تا سرمایه های خود را به راحتی و بدون دردسر انتقال دهند . عملکرد صعودی ارز دیجیتال گراف نشان می دهد که این ارز دیجیتال پس از ورود به بازار ارزهای دیجیتال ، عملکرد بی نظیری را در قیمت خود از 0.03 دلار تا 0.59 دلار در 24 ساعت ارائه می دهد.

این عملکرد ارز دیجیتال تقریبا بیشتر از 2000% رشد دارد ، درصدی که توجه سرمایه گذاران را به خود جلب می کند . در صورت ادامه این روند ، ارز GRT ممکن است صعود خود را ادامه دهد .

کلام آخر

به طور کلی ارز دیجیتال گراف و یا GRT  را می توان یک زیر ساختی برای اینترنت نسل سوم و یا سیستم IPFS دانست و همچنین این گراف از شاخص گذاری داده ها در سیستم نظیر به نظیر IPFS پشتیبانی می کند . و برای اطمینان از امنیت اقتصادی شبکه گراف و یکپارچگی داده ها ، شاخص گذاران از نمودار GRT استفاده می کنند .