بازار داغ زمین‌های متاورس در ایران

بازار داغ زمین‌های متاورس در ایران

یک تکه زمین دیجیتال، ۵۰۰ میلیون تومان!

چند روز پیش در برخی از پلتفرم‌های داخلی ثبت آگهی آنلاین، آگهی‌هایی با موضوع فروش زمین در متاورس به چشم می‌خورد. آن‌طور که پیداست، ثبت‌کنندگان این آگهی‌ها به‌دنبال نوعی واسطه‌گری برای خریدوفروش اقلام مجازی موجود در پلتفرم‌های دیسنترالند (Decentraland) و سندباکس (Sandbox) بوده‌اند.

به گزارش ارزدیجیتال، هم‌زمان با داغ‌شدن بازار خریدوفروش زمین و دیگر اقلام مجازی مربوط به برنامه‌های فعال در حوزه متاورس، در برخی از پلتفرم‌های ثبت آگهی آنلاین ایران، آگهی‌هایی با موضوع فروش زمین در دیسنترالند و سندباکس منتشر شده بود.


 

چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟


آن‌طور که از ظاهر ماجرا پیداست، بیشتر این آگهی‌ها جنبه واسطه‌گری داشته‌اند؛ یعنی عده‌ای که پیش‌تر خریدوفروش زمین‌ و دیگر اقلام مجازی دیسنترالند و سندباکس را تجربه کرده بودند، به افرادی که اطلاعاتی کمتری در این حوزه دارند به‌نوعی مشاوره می‌دادند و به‌عنوان واسطه اقدام به خرید زمین در این پلتفرم‌ها می‌کردند.

فروش زمین‌های متاورس در پلتفرم‌های ثبت آگهی آنلاین ایران!
نمونه‌ای از آگهی‌های مربوط به خریدوفروش زمین در متاورس
گفتنی است برخی از پلتفرم‌های ثبت آگهی داخلی، از روز گذشته مطالب مربوط به «خریدوفروش زمین در متاورس» یا «سرمایه‌گذاری در متاورس» را از فهرست آگهی‌های خود حذف کرده‌اند.

همان طور که احتمالاً می‌دانید، خریدوفروش زمین یا هر محصول مجازی دیگری که به پلتفرم‌های فعال در حوزه متاورس مربوط است، معمولاً در بازارهای اختصاصی این پلتفرم‌ها یا بازارهای شناخته‌شده خریدوفروش توکن‌های غیرمثلی (NFT) انجام می‌شود. برای مثال، زمین‌های دیسنترالند را می‌توان در بازار اختصاصی این پلتفرم خریدوفروش کرد و اقلام مجازی سندباکس هم در بازارهای مطرح خریدوفروش NFT، مانند اوپن سی (OpenSea) و رَریبل (Rarible)، قابل‌معامله هستند.

در واقع برای خرید زمین در پلتفرم‌های فعال در حوزه متاورس، هیچ نیازی به مراجعه به واسطه‌ها نیست و اگر شخصی تجربه کار با پلتفرم‌های حوزه ارز دیجیتال را داشته باشد، می‌تواند با متصل‌کردن کیف پول خود به دیسنترالند، سندباکس یا سایر برنامه‌ها، اقلام مجازی را بخرد یا بفروشد.