روش اسکالپ

روش اسکالپ

روش اسکالپ

 

 

اسکالپ یک تکنیک در بازارهای مالی است. که در آن خرید و فروش ها در تایم فریم کوتاه مدت، مثل یک دقیقه تا پنج دقیقه انجام می شود. در این روش نیازمند تسلط به تحلیل تکنیکال ، دنبال کردن اخبار بازارها و همچنین تسلط بر احساسات ضروری است. بنابراین افرادی که تجربه کمی در فضای حقیقی دارند، استفاده از تکنیک اسکالپ در انجام معاملات توصیه نمیشود.

 

 

 در واقع اسکالپینگ، روشی است که باعث می شود موقعیت های کوچک را از دست ندهیم .در حالی که یک معامله گر استراتژی بلندمدت دارد چندین روز معامله را باز نگه میدارد تا به سودهای چندصد پیپی برسد .

 

افرادی که معامله گر روزانه هستند حداکثر معامله اش را یک روز باز نگه می‌دارد. ولی زمانی که یک اسکالپ وارد معامله می شود معامله اش بیش از چند دقیقه باز نمی ماند و به دنبال سودهایی بین ۴ الی ۸ پیپ است.

 

 

 اسکالپر ها معمولاً با حجم لات های بالا وارد معامله می شوند.( البته بستگی به میزان موجودی رعایت کردن مدیریت سرمایه و ریسک پذیری فرد دارد).

 

حجم لات اسکالپرها بیشتر از معامله گرانی است که به صورت بلندمدت کار می‌کنند. دلیلش هم کاملا مشخص است.( ترید های بلندمدت استاپ بسیار بیشتری برای معاملات خود تعیین می کنند که باعث محدود شدن حجم معاملات شان می شود. که البته این کار را بر اساس مدیریت سرمایه ای که تعیین کردند انجام میدهند).

 

 

اسکالپ زیر شاخه ای از معاملات کوتاه روزانه است

 اسکالپ در بازار فارکس انجام معاملات متعدد، با حجم بالا اما سود های زیر ۱۰ پیپ است. نقدینگی در بازار فارکس بسیار بالاست و در اکثر موارد با بازار نوسانی شدیدی مواجه هستیم به همین دلیل اکثر سرمایه گذاران سعی می‌کنند از نوسانات بازار سود هایی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ پیپ در هر معامله به دست آورند.

 

با این وجود عده زیادی از معامله‌گران مخصوصاً  معامله‌گران تازه کار به دنبال استفاده از فرصت های معاملاتی کوچک هستند. این دسته از معامله‌گران سعی می کنند از نوسانات کوتاه بازار حداکثر بهره را ببرند.

 

به عبارت دیگر، می توان گفت اسکالپینگ نوعی معامله گری است که در آن از هر تغییر جزئی در قیمت ارز برای کسب سود استفاده می شود. اسکالپینگ می تواند فرصت های معاملاتی زیادی را برای معامله گران فراهم کند و در عرض یک روز فرصت چندین بار معامله در بازار را فراهم کند.

 

معمولا در طول معاملات اسکالپی ، معامله گران به حداکثر ده پیپ سود و هفت پیپ ضرر راضی هستند. معامله گران برای اینکه با این طریق به سود های قابل توجهی دست پیدا کنند ،باید حجم بالایی در معاملات استفاده کنند .به همین دلیل در اسکالپینگ قوانین سرمایه و ریسکی که اکثر معامله‌گران حرفه ای به آن ها احترام میگذارند توجهی نمی شود.

 

مطلب پیشنهادی : ساختار بازار فارکس و ویژگی های آن

 نکات مهم در روش اسکالپ :

  1. سعی کنید در جفت ارزهای مشخصی کار کنید: به طور مثال همیشه در پنج جفت ارز باشید و آنها را مدام تحت نظر بگیرید .اینگونه درک بسیار بهتری از نمودار جفت ارز پیدا خواهید کرد .
  2. همواره میزان اسپرد را در نظر بگیرید. به دلیل اینکه در روز دفعات زیادی وارد بازار می شوید،اسپرد میتواند نقش زیادی در میزان سودگیری شما با اسکالپ داشته باشد.
  3.  سه جفت ارزهای انتخاب کنید که در آنها بیشترین نقدینگی وجود دارد. مانند: EUR/JPY ،GBP/USD ،EUR/USD، USD/JPY ، GBP/JPY ،USD/CHF
  4. عمل کردن و پایبند بودن به مدیریت سرمایه .فرقی ندارد کسب و کار شما چیست. مدیریت سرمایه در هر بیزینسی باید اجرا شو.د مخصوصاً برای معامله گرانی که در روز معامله زیادی انجام می دهند.
  5.   به فکر انتقام گرفتن از بازار نباشید. اگر به هر دلیلی وضعیت روحی مساعدی نداشتید. مثل استرس و اضطراب تا حد ممکن به سمت معامله کردن اسکالپ نروید. اگر ضرر های پشت سرهم داشتید دست از معامله کردن بردارید و در روزهای آینده با فکر باز ترو بررسی دلایل شکست و جبران آن ،معامله کنید تا یک معامله منطقی داشته باشید.