عوامل موثر در نوسانات قیمت کریپتوکارنسی 

عوامل موثر در نوسانات قیمت کریپتوکارنسی 

عوامل موثر در نوسانات قیمت کریپتوکارنسی 
عوامل موثر در نوسانات قیمت کریپتوکارنسی 

1. عرضه و تقاضا

کریپتوکارنسی ها در یک محدوده ی خاص توزیع می شوند. به عنوان مثال، عرضه بیت کوین بر اساس ماینرها (Miners) است. در حال حاضر، بیت کوین با پردازش بلاک هایی از معاملات «استخراج» می شود که این منجر به تولید بخش هایی از کوین های جدید به عنوان پاداش برای ماینرها می شود.

نرخ رشد کوین های جدید از 6.9% در سال 2016 به 4% در سال 2018 رسیده است. در نتیجه، این امر منجر به تقاضای بیشتر بیت کوین و افزایش قیمت ها شده است.

علاوه بر این، انتظار می رود که کریپتوکارنسی ها در یک تعداد مشخص به سرحد خود برسند. پیش بینی می شود که بیت کوین در 21 میلیون به سرحد خود برسد؛ بنابراین، وقتی که این تعداد حاصل شود، هیچ کوین دیگری برای استخراج وجود نخواهد داشت. عرضه محدود به همراه مطالبات بیشتر و جنبه های دیگر، ارزش کریپتوکارنسی ها را در بازار تعیین می کنند.

2. پوشش رسانه ها

تمام چشم ها به رشد کریپتوکارنسی ها به عنوان یک پول مجازی تازه و رو به رشد خیره شده است؛ بنابراین، نحوه ی به تصویر کشیدن کریپتوکارنسی ها توسط رسانه ها برای مصرف کنندگان به میزان قابل توجهی بر ارزش هر کریپتوکارنسی تأثیر می گذارد.

هرچه کریپتوکارنسی پوشش خبری بیشتری دریافت کند، ارزش آن بیشتر خواهد شد؛ بنابراین، حتی یک توییت، شایعه و یا اطلاع رسانی نادرست هم می تواند کل سیستم قیمت گذاری کریپتوکارنسی را مختل کند.

3. ادغام بازار

نوسان قیمت کریپتوکارنسی ها همچنین تحت تأثیر این مسئله قرار دارد که آیا می توان از آن به عنوان یک روش پرداخت استفاده کرد یا خیر. امروزه، مکان های بسیاری مانند Shopify، مایکروسافت، Bitrefill و Purse.io آمازون و توییتر وجود دارند که کریپتوکارنسی ها، به ویژه بیت کوین، را به یک عنوان یک روش پرداخت می پذیرند. این ادغام بازار کاربران بیشتری را به خرید و سرمایه گذاری در بیت کوین دعوت می کند و از این رو بر ارزش آن در بازار می افزاید.

4. رگولیشن و مسائل حقوقی

از آنجایی که کریپتوکارنسی در دنیای تجارت مالی یک ارز کاملاً جدید است، مشمول رگولیشن و مقررات کمتری شده و به افراد در انجام فعالیت های معاملاتی شان آزادی بیشتری ارائه می دهد. با این حال، این مسئله همچنین منجر به بروز مشکلات جدیدی مانند پولشویی و فعالیت های مجرمانه می شود که به نوبه خود باعث ایجاد عدم اطمینان عمومی برای استفاده رسمی از کریپتوکارنسی ها در زندگی روزمره می شود.

علاوه بر این، کریپتوکارنسی ها را می توان در دسته های گوناگون طبقه بندی کرد. با وجود اینکه «کمیسیون بورس و اوراق بهادار» (SEC) کریپتوکارنسی ها را به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی می کند، کمیسیون تجاری معاملات آتی کالا (CFTC) کریپتوکارنسی ها را به عنوان کالا طبقه بندی می کند. این سیستم های طبقه بندی نیز در تعیین ارزش کریپتوکارنسی ها در بازار نقش بسزایی دارند.

به دلیل عواملی ذکر شده شما باید از آمادگی لازم برای پیوستن به این نوع تجارت برخوردار باشید. روزهای شما به این دلیل که قیمت کریپتوکارنسی ها به راحتی دچار نوسان می شود پر از هیجان و آدرنالین خواهد بود. قیمت این نوع ارز ممکن است امروز تا آسمان اوج بگیرد و فردا سقوط کند.