کنترل تخلفات ترافیکی با اپلیکیشن موبیلو (Mobilio)

کنترل تخلفات ترافیکی با اپلیکیشن موبیلو (Mobilio)

امروزه اپلیکیشن های موبایل جایگاه ویژه ای در زندگی روزمره ما پیدا کرده اند.

با گسترش تکنولوژی و استفاده از فناوری های جدید مانند بلاک چین، اپلیکیشن ها هم برای کارآمد کردن عملکرد خود تشویق به استفاده از فناوری های کریپتو کارنسی شده اند. یکی دیگر از اپلیکیشن‌های ایجاد شده و کارآمد که هدف والایی برای جامعه دارد Mobilio است. شما با استفاده از این برنامه موبایل می‌توانید علاوه بر کمک به بهبود وضعیت ترافیکی شهری ، ارز دیجیتال هم جمع آوری کنید.

 

ایده ساخت اپلیکیشن موبیلو (Mobilio)

ایده اصلی این است که به رانندگان انگیزه می‌دهد هنگام رانندگی، از تلفن‌های همراه خود استفاده نکنند و به این ترتیب تعداد تصادفات جاده‌ای، مصدومیت و فوت را به میزان چشمگیری کاهش دهند.

Telematics یک شرکت آلمانی ارائه دهنده خدمات بیمه است که اینبار با تکنولوژی Dolphin Technologies یک برنامه جدید هوشمند راه اندازی کرده است. این اپلیکیشن به رانندگانی که در هنگام رانندگی از تلفن همراه خود استفاده نمی‌کنند، مقداری ارز دیجیتال پاداش می‌دهد.

هدف از ساخت اپلیکیشن موبیلو (Mobilio)

سالانه بیش از یک میلیون نفر در تصادفات جان خود را از دست می‌دهند. در سال ۲۰۱۸، حوادث رانندگی عامل اصلی مرگ و میر کودکان و نوجوانان بوده است. رانندگی در حالت مستی و سرعت از دیرباز به عنوان مشکلات جدی شناخته شده هستند، اما رانندگی به دلیل استفاده از تلفن هوشمند یک پدیده نسبتاً جدید است.
تصادفات رانندگی شایع‌ترین علت مرگ در سراسر جهان برای افراد بین ۵ تا ۲۹ سال است. در یک چهارم از کل تصادفات، تلفن همراه نقشی اساسی ایفا می‌کند و آن را به عنوان بزرگترین علت تصادفات تبدیل می‌کند. این پدیده اکنون علت ۲۶٪ از کل تصادفات رانندگی است. 

پیش از این رویکردهای سنتی مانند مجازات‌های راهنمایی و رانندگی به دلیل ماهیت روانشناختی عمیق این مشکل ناکارآمد بوده اند. این پدیده جدید به علت کنجکاوی انسان به استفاده از تلفن، که مستقیماً با سیستم پاداش مغز در ارتباط است، بسیار پیچیده است.

اپلیکیشن موبیلو تاکنون بالای 100 هزار نصب فعال داشته که این نشان محبوبیت آن است.

اپلیکیشن موبیلو تاکنون بالای ۱۰۰ هزار نصب فعال داشته که این نشان محبوبیت آن است.

تکنولوژی دلفین با هدف بهبود ایمنی در جاده‌ها از سیستم پاداش، برای کاهش استفاده از تلفن همراه حین رانندگی بهره برداری می‌کند. راه حل این اپلیکیشن ایجاد یک “پروتکل پاداش” به صورت منبع باز با ارز دیجیتال است.

این ارز دیجیتال تنها از طریق “اثبات رانندگی ایمن” به دست می آید. تمامی رانندگان با اتصال به این شبکه منفعتی خواهند داشت. رشد این شبکه به نجات زندگی، برای جامعه آسیب دیده کمک می‌کند و یکی از بزرگترین مشکلات اقتصادی را کاهش میدهد.

توکن MOB

تکنولوژی Dolphin برنامه Mobilio را که برای تلفن‌های هوشمند اپل و اندروید موجود است، به گونه‌ای توسعه داده که از سنسورهای دستگاه و GPS برای شناسایی سفرها استفاده می کند. این قابلیت به رانندگان این امکان را می‌دهد تا توکن‌ها را بر اساس مسافت طی شده جمع کنند که تا با ارز دیجیتال جدید آن را مبادله کنند.

این توکن در اپلیکیشن موبیلو با نام MOB در این اپلیکیشن معرفی شده است.
این ارز دیجیتال توسط رانندگانی که از طریق این برنامه احراز هویت شده‌اند و ثابت می‌شود رانندگی بدون استفاده از تلفن همراه دارند، به طور خودکار تولید می‌کند. این ارز دیجیتال طوری طراحی شده است که هرچه افراد بیشتری از برنامه استفاده کنند، ارزش آن بیشتر می‌شود.
توکن‌های Mobilio را می‌توان برای پرداخت محصولات و خدمات ارائه شده توسط شرکت‌های بیمه، خرده فروشان و سایر شرکت کنندگان در بازار استفاده کرد.
توکن MOB طی چند ماه آینده در صرافی‌های ارز دیجیتال معامله می‌شود و با معامله شدن و ترویج آن ارزش آن بالاتر خواهد رفت. برای اطمینان از امنیت و شفافیت، اکوسیستم Mobilio در کلکسیون عمومی Ethereum ایجاد و اداره می‌شود.