چگونه لایت کوین بخریم ؟

چگونه لایت کوین بخریم ؟

مثل سایر ارزهای دیجیتال، شما می‌توانید این سکه را از صرافی‌های ایرانی و خارجی تهیه کنید. اکثر صرافی‌های ایرانی این سکه را به صورت ریالی به شما می فروشند.

روش دیگر خرید لایت کوین با دلار است که می‌توانید در صرافی‌های بین‌المللی مانند بایننس ، کوین‌بیس و یا بیتمکس با استفاده از روش‌های پرداخت مرسوم مانند وب‌مانی ، مستر‌کارت  و یا ویزا کارت این ارز را به صورت مستقیم خریداری نمایید.

کدام کیف‌پول‌ها از لایت کوین پشتیبانی می‌کند؟

اکثر کیف‌پول‌های بین‌المللی جهان مانند الکتروم ، ترزور، اکسادوس و لجر نانو اس  از لایت کوین پشتیبانی می‌کنند.

جالب است بدانید که شبکه لایت کوین یک کیف‌پول رسمی به نام کیف‌پول Litecoin Core معرفی کرده است که امنیت بسیار بالایی دارد و به صورت رایگان در سایت لایت کوین قابل دسترس است. 

ماینینگ لایت کوین چگونه انجام می‌شود؟

جهت استخراج لایت کوین، به چند شیوه می‌توان عمل کرد. روش معمولی و البته پر خرج این است که لوازم استخراج این ارز دیجیتال را تهیه می‌کنید و استخراج را شروع می‌کنید. در این شیوه هزینه‌ها شامل خرج از کار افتادگی وسایل، انرژی مصرفی و خرید وسایل خنک‌کننده است. روش دوم استفاده از استخر های ماینینگ است که، عبارت است از اشتراک‌گذاری وسایل ماینینگ‌تان با دیگر استخراج کنندگان. از مزایای این روش می‌توان به بالا بودن بازدهی و افزایش شانس دریافت جایزه اشاره کرد.

اگر مبتدی هستید، به هیچ عنوان استخراج را توصیه نمیکنیم، چون چیزی جز از دست دادن سرمایه به دست نخواهیدآورد.

بهتر است اول در مورد “به صرفه بودن استخراج” تحقیق کنید.

در روش سوم (استخراج ابری) با پرداخت هزینه، یک سرویس ماینینگ لایت کوین را اجاره می‌کنید.

هشدار:سایت های زیادی به نام استخراج ابری در حال کلاهبرداری هستند. توجه کنید به این سایت ها هیچگونه نظارتی وجود ندارد.

 

چرا لایت کوین؟

به لایت کوین می‌توان از منظر یک فناوری پیشرفته‌تر از کوین‌های رقیبش نگریست. از این جهت، بالا رفتن قیمت لایت کوین و بیشتر شدن سرمایه‌گذاری روی آن دورنگار روشنی را برای این رمزارز نشان می‌دهد.

از آنجا که بیت‌کوین و لایت کوین مثل هم هستند، اغلب کاربردهای شبیه به بیت‌کوین را هم می‌توان از لایت کوین انتظار داشت. یعنی به کمک لایت کوین در هر شرایطی می‌توانید به انتقال پول اقدام کنید. با وجود اینکه بیت‌کوین در صدر جدول ارزهای دیجیتال است و رقابت با آن کار دشواری می‌باشد ولی تعدادی رمز ارز دیگر، مثل لایت کوین وجود دارد که علاوه بر بیت‌کوین باید به آن‌ها هم نیم‌نگاهی داشت. امروزه هر سکه لایت کوین را با حداقل مبلغ ۲۰۰ دلار خرید و فروش می‌کنند.

با توجه به سرعت تراکنش‌های بالا، نرخ نوسان قیمت و حجم کل بازار لایت‌کوین در مقابل بیت‌کوین، سیر صعودی این ارز دیجیتال همچنان صعودی خواهد ماند.

لایت کوین آینده ای صعودی خواهد داشت.

چرا یک‌باره لایت کوین به سر تیتر خبرها رفت؟

همان‌طور که در جریان اخبار هستید، در عرض چند ماه گذشته لایت کوین معرکه‌ای به پا کرده است. این امر به این خاطر است که با گذشت زمان این ارز دیجیتال بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و با اعتماد‌سازی جای خودش را بین دیگر ارزهای دیجیتال بزرگ باز می‌کند. همچنین Coinbase که یک صرافی بزرگ بین‌المللی می‌باشد، اقدام به معامله لایت کوین کرد. علاوه بر این‌ها، لایت کوین فناوری (Segregated witness) را فعال کرد، که تاثیر مثبتی بر افزایش محبوبیت آن داشت.

گذشته از محبوبیت باور نکردنی لایت کوین، چیزی که آن را از دیگر ارزهای دیجیتال جدا می‌کند، خدمتی است که این رمز‌ارز ارائه می‌دهد. لایت کوین حتی از هدفی که برای آن ایجاد شده بود، جلوتر زده و فراتر رفته است. لایت ‌کوین جز اولین ارزهای دیجیتال بود که segwit را به کار گرفت. علاوه بر این، تست مبادله اتمی را موفقیت‌آمیز پشت سر گذاشت. همچنین هم اکنون در صدد راه اندازی lightning network است. این‌ها همه نشان از آینده روشنی می‌باشد که در انتظار این ارز دیجیتال است.