قوانین برای یک معامله BUY

قوانین برای یک معامله BUY

مرحله شماره ۱: نمودار بیت کوین را با نمودار اتریوم و شاخص OBV قرار دهید.

تنظیم نمودار شما باید ۳ ویندوز داشته باشد. یکی برای نمودار بیت کوین و نمودار دوم برای اتریوم، و  آخرین، یک پنجره برای شاخص OBV ایجاد کنید.

اگر از دستورالعمل‌های استراتژی معاملات ارزهای رمزنگاری شده ما پیروی کرده‌اید، نمودار شما باید مانند شکل بالا باشد. بنابراین وقت آن رسیده است که به مرحله بعدی بهترین استراتژی تجارت بیت کوین برویم.

 

مرحله شماره ۲: به دنبال واگرایی پول هوشمند بین قیمت بیت کوین و قیمت اتریوم باشید.

منظور ما از این چیست؟

به بیان ساده، واگرایی پول هوشمند زمانی اتفاق می‌افتد که یک ارز رمزنگاری شده نتواند عملکرد ارز رمزنگاری شده دیگر را تأیید کند.

به عنوان مثال، اگر قیمت اتریوم بالاتر از یک مقاومت مهم شکسته شود و بیت کوین نتواند همان کار را انجام دهد، ما واگرایی پول هوشمند داریم. این بدان معناست که یکی از این دو ارز رمزپایه “دروغگو” است. این دلیل اصلی استفاده از این استراتژی معاملات ارزهای رمزنگاری شده است. و استراتژی تجارت اتریوم نیز هست.

در شکل بالا، می‌توانیم متوجه شویم که قیمت بیت کوین از مقاومت بالاتر نرفته است در حالی که قیمت اتریوم بالاتر رفته و به بالاترین قیمت رسیده است. این اولین علامتی است که نشان می‌دهد بهترین استراتژی معاملات بیت کوین در معرض تجارت است.

قبل از باز کردن معامله خرید، ما نیاز به تایید از شاخص OBV داریم. این ما را به مرحله بعدی بهترین استراتژی تجارت بیت کوین می‌رساند.

 

مرحله شماره ۳: به دنبال افزایش جهت روند در OVB  باشید.

اگر بیت کوین از قیمت اتریوم عقب است، به این معنی است که دیر یا زود بیت کوین باید از اتریوم  پیروی کند و از مقاومت بالاتر برود.

اما، از کجا این را می‌دانیم؟

به زبان ساده، OBV  یک شاخص تکنیکال قابل توجه است، که می‌تواند به ما نشان دهد که آیا افراد در بازار در واقع در حال خرید بیت کوین هستند یا اینکه آنها در حال فروش هستند. وقتی بیت کوین نتواند از سطح مقاومت یا یک بالاترین سطح شکسته شود و اتریوم هم اکنون از آن شکسته شده است، باید به دنبال افزایش OBV در جهت روند باشیم. همچنین OBV باید سطح مقاومت را شکسته باشد (شکل زیر را ببینید).

اکنون، تنها چیزی که برای ما باقی مانده است این است که سفارش خرید خود را ثبت کنیم، که ما را به مرحله بعدی بهترین استراتژی تجارت بیت کوین می‌رساند.

 

مرحله شماره ۴: برای دستیابی به شکست احتمالی، سفارش خرید محدود را در سطح مقاومت قرار دهید.

هنگامی که شاخص OBV به ما سیگنال سبز داد، تنها کاری که باید بکنیم این است که یک سفارش خرید محدود ایجاد کنیم. پیش بینی شکست احتمالی، سفارش را در سطح مقاومت قرار دهید.

تعجب آور نیست که شاهد این تجارت هستیم و قیمت بیت کوین بالاتر از حد انتظار می‌رود. واقعا OBV  یک شاخص شگفت انگیز است.

اکنون، باید مشخص کنیم که کجا حد ضرر خود را قرار دهیم و چه زمانی سود کسب کنیم.

 

مرحله شماره ۵:  حد ضرر خود را زیر کندل شکست قرار دهید و پس از رسیدن OBV به ۱۰۵،۰۰۰ سود کسب کنید.

قرار دادن حد ضرر در زیر کندل Breakout یک روش هوشمند برای تجارت است.

وقتی نوبت به سود بردن می‌رسد، معمولاً OBV  بالاتر از ۱۰۵،۰۰۰، کمی افراطی است که نشان دهنده حداقل مکث در روند است. اینجاست که می‌خواهیم سود ببریم.

توجه ** موارد فوق مثالی از تجارت خرید بود … برای تجارت فروش از همان قوانین استفاده کنید، اما برعکس.

راه های افزایش سود این استراتژی تجارت روز بیت کوین

در حالی که تجارت روز بیت کوین خطرات زیادی دارد، روش‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند این خطرات را کاهش دهد. در اینجا برخی از بهترین روش‌ها برای افزایش سود دهی استراتژی تجارت بیت کوین وجود دارد.

به یاد داشته باشید که:

  • متنوع کردن معاملات خود. ترکیب  Bitcoin، Ripple، Litecoin، Ethereum  و سایر ارزهای رمزپایه به کاهش ریسک روزانه مرتبط با یک ارز خاص کمک می‌کند.
  • هزینه‌های معاملاتی را به حداقل برسانید. باز کردن موقعیت‌های مختلف هر روز بر میزان بازگشت سرمایه روزانه شما تأثیر می‌گذارد. برای به حداقل رساندن هزینه تجارت، صرافی معتبری را انتخاب کنید که کارمزد کمی داشته باشد.
  • زمان معاملات را تماشا کنید. زمان معاملات متناسب با برنامه خود را داشته باشید. بیت کوین ۲۴ ساعته تجارت می‌کند.
  • اخبار بیت کوین را دنبال کنید. به داستان‌های خبری ارزهای رمزپایه توجه کنید تا از بازار جلوتر باشید. هشدارها و انواع دیگر اعلان‌ها را تنظیم کنید.
  • از تجزیه و تحلیل تکنیکال استفاده کنید. از شاخص‌های تکنیکال قوی مانند OBV استفاده کنید. این به شما کمک می‌کند هر یک از معاملات خود را توجیه پذیر کنید.
  • از حد ضرر استفاده کنید. سفارشات حد ضرر را در هر معامله تنظیم کنید. با نسبت سود به ضرر ۲: ۱ شروع کنید.

 

نتیجه گیری

شاید روزی سیستم فیات پول ما زیر پا گذاشته شود و ارزهای رمزپایه کاملاً جایگزین آن شود. ما در دنیایی دیجیتالی زندگی می‌کنیم و این که روزی بیت کوین یا سایر ارزهای رمزپایه اصلی جایگزینی برای روش پرداخت کالاها و خدمات شوند، فراتر از قلمرو احتمال نیست.