تحلیل آلت کوین های ریپل، ویوز، ایاس، ترون، آراگون

تحلیل آلت کوین های ریپل، ویوز، ایاس، ترون، آراگون

ریپل XRP

برخلاف بیت کوین و اتریوم، قیمت ریپل به هیچ وجه به قیمت بالای همیشگی خود نزدیک نیست. با این حال، از ۱ فوریه که به بالاترین قیمت ۰.۷۵۵ دلار رسید، و روند نزولی نیز دارد.

در ۲۳ فوریه، نزول به کمترین قیمت ۰.۳۶۵ دلار رسید. این افت برای تأیید منطقه حمایت ۰.۳۶ دلار لازم بود و از آن زمان، XRP به سمت بالا حرکت می‌کند و سایه بلند ایجاد می‌کند.

شاخص‌های تکنیکال علائم مختلفی را ارائه می‌دهند. RSI درست در ۵۰ است، MACD در حال کاهش است و نوسان ساز تصادفی تقاطع صعودی ایجاد کرده و به سمت بالا حرکت می‌کند.

تا زمانی که XRP در بالای سطح حمایت ۰.۳۶ دلار معامله شود، باید به تدریج به سمت منطقه مقاومت ۰.۶۴ دلار حرکت کند.

شاخص‌های تکنیکال در نمودار روزانه آلت کوین ریپل
شاخص‌های تکنیکال در نمودار روزانه آلت کوین ریپل

 

ویوز WAVES

WAVES نیز از زمان رسیدن به بالاترین قیمت ۱۴.۱ دلار در ۱۸ فوریه به طور قابل توجهی کاهش یافته است. سقوط آن را به منطقه ۸.۸۰ دلار رسانده است، که قبلا به عنوان مقاومت در تمام مدت عمل می‌کرد.

بنابراین، حرکت قیمت شباهت زیادی به حرکت ETH دارد، با این تفاوت که جهش WAVES بسیار قوی‌تر بوده است.

شاخص‌های تکنیکال از دست دادن حرکت را نشان می‌دهد، که با کاهش RSI و MACD مشهود است. اما از آنجا که RSI بالای ۵۰ است، MACD بالاتر از ۰ است و نوسان‌ساز تصادفی هنوز تقاطع نزولی نداشته است، روند همچنان صعودی هستند.

ترکیب این شاخص‌ها و سایه بلند در پایین کندل، که می‌تواند قابل توجه باشد، چشم انداز صعودی برای WAVES فراهم می‌کند.

شاخص‌های تکنیکال در نمودار روزانه آلت کوین ویوز
شاخص‌های تکنیکال در نمودار روزانه آلت کوین ویوز

 

ایاس EOS

قیمت EOS از ۱۴ فوریه ، زمانی که در بالاترین سطح ۵.۶۰ دلار معامله می‌شد، در حال حرکت به سمت پایین است. کاهش آن سریع بوده و در ۲۲ فوریه سرعت بیشتری گرفته و EOS را به پایین‌ترین قیمت ۳.۰۰ دلار رسانده است.

در حالی که شاخص‌های تکنیکال علائم نزولی را نشان می‌دهند، همانطور که RSI زیر ۵۰ است، ولی MACD هنوز مثبت است و نوسان‌ساز تصادفی هنوز تقاطع نزولی ایجاد نکرده است، این واقعیت را نشان می‌دهند که روند همچنان صعودی است.

EOS از آن زمان به بعد برگشت کرد و در حال حاضر در منطقه ۴.۱۰ دلار معامله می‌شود، که قبلاً در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ به عنوان مقاومت عمل می‌کرد. اینکه آیا EOS بتواند بالاتر از این سطح مقاومت بالا برود یا پایین بیاید، در تعیین مسیر آینده روند نقش مهمی دارد.

شاخص‌های تکنیکال در نمودار روزانه ایاس
شاخص‌های تکنیکال در نمودار روزانه ایاس

 

ترون TRX

قیمت TRX از ۱۹ فوریه که به بالاترین سطح ۰.۰۶۴ دلار رسیده بود، در حال سقوط است. این کاهش آن را به منطقه ۰.۰۳۹ دلار رسانده است، که قبلاً از سپتامبر ۲۰۲۰ به عنوان مقاومت عمل می‌کرد، قبل از اینکهTRX سرانجام از آن به بالا شکسته شود. بنابراین، افت فعلی ممکن است فقط یک بازآزمایی از آن سطح مقاومت باشد و آن را به عنوان حمایت اعتبار دهد.

در تحلیل آلت کوین ترون می‌بینیم شاخص‌های تکنیکال تقریباً مشابه با EOS است. در حالیکه RSI نزولی است و از زیر ۵۰ عبور می‌کند، MACD و نوسان‌ساز تصادفی صعودی هستند.

بنابراین، تا زمانی که TRX بالای ۰،۰۳۹ دلار معامله شود، روند صعودی است.

شاخص‌های تکنیکال در نمودار روزانه آلت کوین ترون
شاخص‌های تکنیکال در نمودار روزانه آلت کوین ترون

 

آراگون ANT

ANT از ۱۴ فوریه که به بالاترین سطح خود در ۸ دلار رسید، در حال کاهش است. تاکنون ANT به پایین‌ترین سطح ۳.۸۲ دلار در ۲۳ فوریه رسیده است.

در حالی که ANT جهش کرده است، در حال حاضر از سطح ۰.۶۱۸ فیبوناچی اصلاحی در ۴.۴۶ برگشت کرده است، منطقه‌ای که به عنوان پشتیبانی عمل کرد. اگر ANT موفق شود بالاتر از این سطح بسته شود، در تأیید روند صعودی جدید بسیار کمک خواهد کرد.

با این وجود، شاخص‌های تکنیکال در بازه زمانی روزانه نزولی هستند و احتمال صعود با تردید مواجه است.

شاخص‌های تکنیکال در نمودار روزانه آراگون
شاخص‌های تکنیکال در نمودار روزانه آراگون