چگونه با قوانین استراتژی برک‌ اوت ITBFX موفق شویم؟

چگونه با قوانین استراتژی برک‌ اوت ITBFX موفق شویم؟

قوانین استراتژی برک اوت ITBFX، منابعی هستند که به شما اجازه می‌دهند از ضرر دوری کنید. ما نمی‌خواهیم شما ریسک غیر ضروری کنید. بنابراین، از سناریوهای معاملاتی‌ای که منجر به معاملات منفی می‌شوند، اجتناب می‌کنیم. ...

قوانین استراتژی برک اوت ITBFX، منابعی هستند که به شما اجازه می‌دهند از ضرر دوری کنید. ما نمی‌خواهیم شما ریسک غیر ضروری کنید. بنابراین، از سناریوهای معاملاتی‌ای که منجر به معاملات منفی می‌شوند، اجتناب می‌کنیم. اجازه ندهید که برک اوت‌ ها معاملات شما را خراب کنند. تمرکزتان روی تحلیل هر ریسک ممکنی باشد که با هر بار ورود به معاملات می‌پذیرید. اگر یک برنامه‌ی معاملاتی داشته باشید، این تحلیل‌ها را روزها یا هفته‌ها پیش از ورود به هر معامله انجام خواهید داد و بعد تصمیم می‌گیرید که سفارشات خود را در کدام نقاط قیمتی قرار دهید. این کار را به روتین روزانه‌ی خود وارد کنید و آن را با دقت انجام دهید زیرا یک تمرین روزانه است و تا به آن مسلط شوید، باید کمی زمان صرف کنید اما در عوض، سودی که حاصل می‌کنید با پیش از شروع این تمرینات تحلیلی قابل مقایسه نیست و از این لحاظ، یک امر ضروری است.

چگونه با قوانین استراتژی برک‌ اوت ITBFX موفق شویم؟
چگونه با قوانین استراتژی برک‌ اوت ITBFX موفق شویم؟

قوانین استراتژی برک اوت فارکس

بازارهای نقد و بازارهای غیر نقد به رویکردهای متفاوتی نیازمندند. یکی از تفاوت‌های این دو بازار، حجم معاملات و چیزهایی است که یک معالمه‌گر را وادار به معامله می‌کند. کسب درآمد در بازار فارکس آسان است زیرا یک بازار نقد است. در عوض، معامله کردن در بازارهای غیرنقد چندان ساده نیست. برای مثال، یک سهام ارزان می‌تواند موقعیت‌های خسته‌کننده‌ای ایجاد کند زیرا بازار غیرنقد است و تنها یک کاتالیزور می‌تواند آن را جذاب کند. قوانین استراتژی برک اوت فارکس حتی در بازارهای غیرنقد نیز اهمیت دارند. دلیلش این است که بعضی قوانین برای نقد معتبر است اما همان قوانین در بازارهای غیرنقد فاقد اعتبار است. درک این مفهوم ساده است زیرا هر کاری که در دنیای معاملات انجام می‌دهیم، حول محور ریسک می‌چرخد.  اما ارزیابی ریسک تنها کار مهمی نیست که باید انجام دهیم. در واقع، نوسانات، حجم معاملاتی، عدم تعادل و کاتالیزورها هم روی تصمیمات یک معامله‌گر تأثیر می‌گذارند. برک اوت و برک داون می‌توانند حامل ریسک زیادی باشند.

برک اوت  و برک داون در یک بازار نقد

وقتی بازار نقد است، مشارکت‌کنندگان بازار قیمت را در جهت روند اصلی حرکت می‌دهند. سفارشات خرید و فروش سرمایه‌گذاران سازمانی با تعیین پیوت‌ها، مسیر قیمت را تغییر می‌دهند. در برک اوت ها قیمت در حال افزایش است و خریداران قیمت را به سمت بالا تهییج می‌کنند. به همین دلیل است که هر برک اوت حامل ریسک زیادی است و زمان معاملات کم خطر نیست.

در این جا قوانین استراتژی برک اوت ITBFX را برای شما شرح می‌دهیم. این قوانین در خصوص فارکس و هر بازار و دارایی نقدی معتبر هستند.

  • وقتی بازار نقد است، هرگز در برک اوت ها نخرید و در برک داون ها نفروشید.
  • وقتی قیمت در حال همگرایی با یک سطح عرضه‌ی قوی یا پشتیبانی است، قبل از این که کاهش پیدا کند، افزایش می‌یابد.
  • قبل از اینکه به برک اوت و برک داون فکر کنید، توجه کنید که قیمت در کجا تغییر مسیر داده است.
  • چارچوب را معامله کنید، نه برک اوت را.
  • وقتی قیمت در حال تثبیت شدن است، هر برک اوتی می‌تواند منجر به ضرر شود.

شرح قوانین استراتژی برک اوت ITBFX

  • هرگز در برک اوت نخرید. هرگز در برک داون نفروشید.

در شرایطی که بازار نقد است، خرید در برک اوت ریسک زیادی را به شما متحمل می‌کند. فروش در برک داون هم به همین صورت است. وقتی قیمت زیادی کم است، ریسک هر معامله‌ی فروش زیاد است. وقتی قیمت زیادی بالا است، ریسک هر معامله‌ی خرید بالا است. یک استراتژی برک اوت سودآور در بازار نقد این است که در برک اوت ها معامله نکنید. در مورد برک داون هم به همین صورت است.

  • برک اوت فارکس نامعتبر

در عرضه و تقاضای نامتعادل فارکس، نیروی نامتعادل تعیین می‌کند که قیمت به کدام جهت برود. بنابراین، با دنبال کردن سطح عرضه، قیمت می‌تواند در در یک عدم تعادل جدید، محدوده قیمت‌های دیگری را فتح کند. پس، قیمت افت می‌کند و برک اوت با ضرر مواجه می‌شود. این یک موقعیت متداول در خرید هنگام برک اوت و فروش هنگام برک داون است.

 

  • جایی که مومنتوم آغاز می‌شود

به جای از دست دادن پول به خاطر خرید در هنگام برک اوت و فروش در هنگام برک داون، چرا به مومنتوم نگاه نمی‌کنید؟ در ابتدای یک مومنتوم صعودی بخرید زیرا در این شرایط میزان ریسک معقول است. با این نگرش، به دلیل اینکه ریسک هر معامله کم‌تر می‌شود، معامله کردن آسان‌تر می‌شود.

  • تغییر روند و چرخش چارچوب

معاملات حاوی ریسک کم، جایی است که پرایس اکشن چرخش روند را کامل می‌کند. بنابراین، پرایس اکشن می‌تواند مجموعه اقداماتی را که منجر به چرخش چارچوب می‌شود را تعیین کند. این قدم‌ها هر از گاهی خود را تکرار می‌کنند. پس چارچوب مزیت آماری دارد زیرا هر چارچوب، فرصت‌های معاملاتی متعددی را در قدم‌های خود منعکس می‌کند. سودآورترین فرصت معاملاتی از طریق آخرین قدم چرخش چارچوب پدیدار می‌شود.

  • تثبیت قیمت و نمودار متلاطم

نکته‌ی حائز اهمیت دیگر، قیمتی است که در یک محدوده در حرکت است. وقتی نمودار متلاطم است، نشاندهنده‌ی عدم قطعیت میان تمایل به عرضه و تقاضاست. این مسئله، ریسک معامله کردن را افزایش می‌دهد زیرا برک اوت‌ها و برک داون ها می‌توانند بارها شکست بخورند.  پس کار درست این است که قبل از اینکه به چگونگی معامله کردن فکر کنیم، منتظر شویم از درصد عدم قطعیت کاسته شود.

برک اوت و برک داون در بازارهای غیرنقد

وقتی بازار نقد نیست، کاتالیزورها منابع واقعی ما هستند. اگر هیچ معامله‌ای نباشد یا تعداد کمی معامله وجود داشته باشد، بازار بلاتکلیف است. زمانتان را صرف دارایی‌هایی که تحرکی ندارند نکنید. تنها به دارایی‌هایی اهمیت بدهید که بعد از تغییرات چشم‌گیر، باز هم در حال حرکت هستند. پس، ریشه‌ی نوسانات را بررسی کنید. در بازار فارکس، نوسانات نقاط منبعی که در بازه‌های زمانی پایین‌تر هدف‌گذاری کرده‌ایم را تغییر می‌دهند. پس استفاده از کاتالیزورها، این مزیت را دارد که می‌توان نوسانات القا شده را نیز معامله کرد. با اینکه این موضوع، اساس هر استراتژی برک اوت فارکس است اما تنها یک ترفند است زیرا روندهای واقعی و در واقع، سودهای بزرگ توسط سفارشات سرمایه‌گذارهای کلان ایجاد می‌شود.