پیش نیازهای معامله در فارکس

پیش نیازهای معامله در فارکس

برای معامله و موفق شدن در بازار برابری ارزها، نیاز به مهارت خاص و عجیبی نیست. فقط کافی است برخی موارد را کامل یاد بگیریم و از آن ها استفاده کنیم. اولین و مهمترین قدمی که باید برداشته شود، یادگیری کار با نرم افزار متاتریدر هست. اینکه چگونه معامله کنید، نمودارها را ببینید، قیمت ها را بررسی کنید و… بنابراین بهتر است ابتدا با یک حساب دمو شروع کنید و سپس یک حساب واقعی باز کنید. زیرا حساب دمو شرایط بازار را بدون نیاز به هیچ سرمایه گذاری ای برای شما فراهم میکند و شما میتوانید در بازار واقعی با پول مجازی معامله کنید. نکته حیاتی بعدی برای موفقیت در بازار برابری ارزها، دانش تحلیلی بازار است که میتواند به شما بسیار کمک کند. در بازارهای مالی مانند بورس، آتی،CFD و بازار برابری ارزها دو نوع تحلیل وجود دارد:

  • تحلیل فاندامنتال یا بنیادی
  • تحلیل تکنیکال

 برای موفقیت در بازار برابری ارزها باید مقداری از این دو نوع تحلیل را فرا بگیریم که بتوانیم بازار را درک کنیم و معاملات درستی انجام دهیم. تحلیل بنیادی یا فاندامنتال به دلایل اقتصادی و ریشه ای حرکت یک ارز و یا سهام میپردازد. اما تحلیل تکنیکال نمودار قیمت آن را بررسی میکند. و از جهت روند و ابزار های تحلیل تکنیکال برای پیش بینی قیمت استفاده میکند.

در کنار یادگیری تحلیل تکنیکال و فاندامنتال، ما باید به عنوان یک معامله گر از رازهای موفقیت معامله گران دیگر درس بگیریم. یکی از دلایل موفقیت معامله گران موفق مداوت پیگیری در آموزش و درس از شکست ها در بازار هست. شما ممکن است اول کار فوق العاده نباشید، اما مشکلی ندارد تلاش کنید. معامله در بازار برابری ارزها یک مهارت هست. اینکه چگونه معامله کنید، چگونه تحلیل کنید و قوانین تان چگونه باشد. بنابراین در کنار یادگیری تحلیل، بر مهارت خود بیفزایید. زیرا یکی از دلایل عمده ای که معامله گران در بازار برابری ارزها ضرر میکنند، عدم وجود آمادگی روانی و تصمیمات هیجانی هست.

 

چرا برخی معامله گران ضرر میکنند؟

پس از یادگیری تحلیل و تمرین مکرر برای به دست آوردن مهارت در معاملات، تنها مسئله ای که میماند مدیریت سرمایه تان هست. بازار برابری ارزها به شما امکان معامله با پولی که برای خودتان نیست را میدهد. انگار شما از کارگزاری خود وام گرفتید تا در بازار سرمایه گذاری کنید و سود کنید. این یک مفهومی هست به اسم اهرم و یا لوریج. در بازار برابری ارزها، در ازای هر یک دلاری که در حساب معامله تان دارید کارگزارتان 100 دلار به شما قرض میدهد. بنابراین خیلی مهم هست که چگونه از این پول استفاده کنید، زیرا کارگزار شما هرگز نمیخواهد و نمیگذارد پولش ضرر شود. فقط شما توانایی معامله مبلغ بیشتری را داشتید که میتوانستید برای خودتان سود بیشتری خلق کنید.

اهرم 

بنابراین خیلی مهم است که ریسک خود و نحوه استفاده از اهرم را مدیریت کنیم، زیرا اگر آن را مدیریت نکنیم بر علیه خودمان عمل میکند. پس از اینکه تمامی این پیش نیازها را یاد گرفتیم، مسیر را برای موفقیت خود هموار کرده ایم. البته این بدان معنا نیست که شما حتما باید تمامی این مراحل را بگذرانید و سپس کار خود را آغاز کنید. بهترین معلم در بازارهای مالی خود بازار است. ما باید کارمان را شروع کنیم و رشدمان را در بازار واقعی اندازه گیری کنیم. اگر میتوانیم پول دربیاریم پس اوضاع خوب هست، اما اگر نمیتوانیم پس حتما جایی مشکل دارد. هدف پول درآوردن هست و این آموزش ها مسیر را برای ما هموار میکنند.

ویژگی های بازار ارزها را دوره کنیم

  • برای معامله در بازار ارزها شما میتوانید 1000 دلار بگذارید و 100000 دلار معامله کنید.یعنی 100 برابر پولتون.
  • امکان خرید و فروش برابری های ارزی مختلف و کسب سود از آن ها.
  • دسترسی آنلاین و بدون نیاز به حضور فیزیکی
  • نقدشوندگی لحظه ای، شما هر لحظه که خواستید میتوانید معامله خود را ببندید یا معامله جدیدی باز کنید.
  • بازار ارز در مقایسه با بقیه بازارهای مالی از ریسک کمتری برخورد است. زیرا نوسانات آن کمتر است.

امروزه برخی از بزرگترین ثروتمندان جهان مانند جورج سوروس با 20 میلیارد دلار سرمایه و ری دالیو از ثروت خود را از این بازار به دست آوردند. پس ما هم میتوانیم مثل آن ها باشیم.