معاملات بر اساس اهرم در فارکس

 معاملات بر اساس اهرم در فارکس

شما می توانید بدون استفاده از اهرم نیز معامله انجام دهید. اگرچه، ممکن است سرمایه کافی برای انجام معاملات را نداشته باشید و با استفاده از اهرم بتوانید تعداد معاملات خود و در نهایت میزان سود (یا ضرر) خود را افزایش دهید. برای مثال:

 معاملات بر اساس اهرم در فارکس
 معاملات بر اساس اهرم در فارکس

 
  • شما می توانید با کمترین میزان سرمایه، معامله ای با حداقل میزان حجم قابل قبول در بازار (یعنی 0.01 لات)، باز کنید. با سرمایه های کوچک همانند 10$ (یا حتی 100$) نمی توانید بدون اهرم، معامله ای در برخی از نماد ها انجام دهید. بنابراین، اهرم معاملاتی می توانید تبدیل به تنها شانس شما برای انجام معاملات بر روی این نماد های مالی شود. در قسمت بعدی، بیشتر در این مورد توضیح خواهم داد.
  • می توانید حجم معاملات خود را افزایش دهید. تصور کنید که سرمایه شما، فقط به شما امکان باز کردن معامله ی 0.01 لاتی بر روی جفت ارز EUR/USD را می دهد، به طوری که هر 1 پیپ برابر با 10 سنت می باشد (در چهار رقم اعشار). حال اگر هرچه حجم شما بالاتر باشد میزان سود شما نیز افزایش خواهد یافت.

به طور مثال: شما مطمعن هستید که قیمت، 10 پوینت در جهت پیش بینی شده، حرکت خواهد کرد. بدون اهرم، شما 10*10= 100 سنت (یا 1 دلار) سود می کنید. اگر از اهرم 1:100 استفاده کنید و معامله ای، 100 برابر بزرگتر باز کنید، که یعنی حجم 1 لات. میزان سود شما در 10 پیپ به اندازه 100 برابر افزایش خواهد یافت – که یعنی 100$. اگرچه، اگر با اصول مدیریت سرمایه کار کنید (که توصیه اکید بر این موضوع دارم)، هیچ وقت نباید با کل سرمایه خود وارد یک معامله شوید و در این جا فقط برای مثالی از تاثیر اهرم معاملاتی، آن را بیان کردم.

  • شما می توانید معاملات بیشتری باز کنید، و حساب خود را زودتر رشد دهید.
  •  مثال: شما 100$ دارید. زمانی که شما معامله ای با حجم 100$ باز می کنید (بدون اهرم)، کارگزاری تمام این مبلغ را به عنوان وثیقه در حساب شما قفل می کند و شما نمی توانید وارد معاملات دیگری بشوید.

اگر شما از اهرم 1:10 استفاده کنید، بروکر فقط از 10$ از سرمایه شما برای باز کردن معامله ای با ارزش 100$، استفاده خواهد کرد. بنابراین شما می توانید از 90$ باقیمانده، برای ورود به معاملات جدید استفاده کنید. برای مثال، می توانید بر روی دارایی های دیگر معامله کنید و میزان ریسک معاملات خود را بر روی یک سبد تقسیم کنید.

بهترین روش برای درک اهرم معاملاتی، باز کردن چندین اکانت دمو با سرمایه های متفاوت، اهرم های متفاوت و انجام معاملات بر روی نماد های مالی مختلف است.

می توانید این کار را با انجام چند مرحله ساده انجام دهید:

  • یک حساب کاربری در لایت فارکس افتتاح کنید (بر روی دکمه ثبت نام در قسمت بالا - سمت راست، کلیک کنید). این فرآیند بیشتر از چند دقیقه وقت شما را نخواهد گرفت.
  • بر روی تب متاتریدر، در سمت راست نمودار معاملاتی و در قسمت پروفایل مشتری، کلیک کنید.

میزان اهرم انتخابی در حساب دمو، محدوده ی 1:1 تا 1:1000 می باشد. در حساب های واقعی (کلاسیک و ECN) نیز محدوده اهرم برابر با 1:1 تا 1:1000 می باشد.

چطور میزان اهرم حساب خود را در پلتفرم MT4 بررسی کنیم؟ در داخل MT4 به صورت مستقیم، چنین آپشنی وجود ندارد (از طرفی، محاسبه اهرم از طریق میزان "سطح مارجین" یا همان "margin level" کار منقطی نیست).

به همین دلیل ما این گزینه را در پروفایل معاملاتی مشتریانف قرار داده ایم، جایی که شما می توانید حساب های جدید باز کرده و یا رمز و نام کاربری خود را برای متصل شدن به پلتفرم MT4، تغییر دهید. در این قسم شما می توانید تمام اهرم های انتخابی برای حساب های خود را مشاهده کنید. همچنین می توانید میزان اهرم خود در Metatrader را تغییر دهید (توسط منو سمت راست).