پروژه و توکن FLUX

پروژه و توکن FLUX

بلاکچین یکی از فناوری هایی است که روز به روز در حال توسعه است. از این رو نیاز به امکانات و زیر ساخت های بلاکچینی نیز بیش تر احساس می شود. بعد از اوراکل ها، تجمیع کننده ها، بازارسازها و پروتکل های بین شبکه ای نوبت به فرایندهای تمرکز زدایی رسیده است. به همین جهت، پلتفرم فلاکس (FLUX) با هدف ارائه خدمات پردازشی غیر متمرکز وارد حوزه بلاکچین و صنعت ارزهای دیجیتال شده است. در ادامه با فکت کوینز همراه باشید تا با نحوه کار غیر متمرکز و مقیاس پذیر اکوسیستم فلاکس و توکن FLUX بیشتر آشنا شوید.


دوره استراتژی FML فارسی


Flux نسل جدید زیر ساخت های ابری غیر متمرکز است. با استفاده از FLUX به سادگی می توان برنامه ها را به طور همزمان در چندین سرور توسعه داد، مدیریت و منتشر کرد. Flux، مجموعه ای جامع از خدمات محاسباتی غیر متمرکز و راه حل بلاکچین به عنوان یک سرویس است. اکوسیستم FLUX موارد زیر را شامل می شود: زیر ساخت غیر متمرکز Fluxnode، سیستم عامل ابری FluxOS، کیف پول چند گانه دارایی های حضانتی Zelcore ، مجموعه نرم افزاری بلاکچین و در آخر، بلاکچین FLUX برای حاکمیت، اقتصاد و دارایی های موازی آنچین به منظور ارائه قابلیت همکاری با سایر بلاکچین ها و دسترسی به دیفای.

بلاک چین Flux فورکی از شبکه زی‌کش (Zcash) است و اجماع در آن به صورت الگوریتم گواه اثبات کار (PoW) صورت می‌گیرد. این شبکه را می‌توان شبکه‌ای حاکمیتی دانست که میزبان کوین بومی این اکوسیستم یعنی FLUX است. تابع هش این شبکه نسخه‌ای اختصاصی از تابع هش معروف اکویی‌هش (Equihash) است که زل‌هش (ZelHash) نام دارد.

Flux، زیرساختی با قابلیت دسترسی بالا و حیاتی را برای نسل جدیدی از اینترنت فراهم می کند. پروژه ها و تیم های توسعه دهنده، دیگر مجبور نیستند برای استفاده از FluxOS به بلاکچین Flux متکی باشند. بنابراین به زیرساخت های لازم دسترسی خواهند داشت و در عین حال، می توانند ویژگی های منحصر به فرد زنجیره های خودشان را نیز حفظ کنند. Flux ، بخش مهمی از یک مجموعه متعادل محاسباتی توزیع شده را تشکیل می دهد که بر نسل آتی اینترنت متمرکز شده است.

هر نرم افزار ذکر شده می تواند در شبکه محاسباتی کاملا غیرمتمرکز Flux راه اندازی و اجرا شود. سرویس Flux، یک جایگزین کاملا غیرمتمرکز برای سایر ارائه دهندگان خدمات است و البته قیمتها نیز کاملا رقابتی باقی می مانند.

نرم افزارهایی که روی Flux اجرا و راه اندازی می شوند:
 در حقیقت، FluxOS همان زیرساخت ابری غیرمتمرکز ساده شده (Simplified decentralized cloud infrastructure) است. قدرت محاسباتی شبکه Flux این امکان و آزادی را برای کاربر به وجود می آورد که دیگر نگران زیرساخت های شبکه اش نباشد. می توان بر توسعه شبکه تمرکز داشت و امور مربوط به زیر ساخت را به فلاکس سپرد.

معرفی پروژه Flux
Flux گامی برای غیرمتمرکز شدن
مزیت های شبکه فلاکس:
پلتفرم Flux، برای توسعه دهندگان و اپراتورهای نودها، قابلیت هایی را به وجود می آورد تا به سادگی و راحتی عملکردهایی مثل موارد زیر را انجام دهند:

استفاده و اجرای نرم افزارهای غیر متمرکز

بررسی نودها
مشاهده منابع
مشاهده پاداش ها
استفاده از نرم افزارهای جهانی
رای دهی در پلتفرم xDAO ( سازمان خودگردان غیرمتمرکز)
 

FluxOS یک سیستم عامل لایه 2 تکاملی است که با استفاده از آن، نرم افزارهای hardened dockerized می توانند به صورت کارآمد، ایمن و بهینه روی شبکه محاسباتی کاملا غیرمتمرکز فلاکس اجرا شوند و ضمنا دسترسی API و سایر ویژگی های اصلی را نیز فراهم آورند.

ویژگی های شبکه Flux
غیرمتمرکز:
ویژگی کاملا غیر متمرکز بودن شبکه فلاکس ، موجب شده تا در برابر خرابی سیستم و اقدامات بیرونی با هدف سانسور، بسیار مقاوم باشد. نودها متعلق به خود شبکه هستند و توسط اپراتورهای Flux مدیریت می شوند و همین امر نشان از غیرمتمرکز بودن شبکه است.

قابلیت همکاری:
شبکه فلاکس با هر بلاکچین و هر نرم افزار hardened dockerized کاملا سازگار است. می توان هر برنامه ای را روی هر بلاکچینی در فلاکس راه اندازی و اجرا کرد.

تکرارپذیری:
نرم افزارهای فلاکس به صورت تکراری در سراسر شبکۀ گره ها به صورت Failover های خودکار در نودهای جدید پخش می شوند تا در صورتی که نودی در دسترس نباشد جایگزین شود.

پشتیبانی توسط API:
استقرار و مدیریت برنامه های راه اندازی شده در فلاکس که توسط API یا UI پشتیبانی می شوند، امکان یکپارچه سازی با خدمات کاربر را فراهم می سازند.

شبکه فلاکس، شبکۀ محاسباتی غیرمتمرکز و مقیاس پذیر
پلتفرم FluxOS توسط دارندگان فردی Flux که نودهای فلاکس را اجرا می کنند، تقویت می شود. فلاکس نودها (FluxNodes) از لحاظ جغرافیایی در سراسر جهان قرار دارند بنابراین، توسعه دهندگان می توانند اطمینان داشته باشند که برنامه های آنها در هر زمان و هر مکان برای کاربران قابل دسترسی است.

 Enterprise grade
FluxNode ها به صورت غیرمتمرکز و در سراسر جهان بر روی سخت افزار Enterprise grade قرار گرفته اند. اپراتورهای نودها گزینه هایی برای انتخاب دارند که شامل مواردی مثل؛ سرورهای Bare Metal، سرورهای ابری، سرورهای ARM64 و حتی سرورهای VPS هستند.

مقیاس پذیری:
FluxNod ها برای پذیرفته شدن توسط شبکه باید یک شرایط حداقلی را دارا باشند و سطح قابل قبولی را برای اجرای نرم افزارها روی نودها تضمین کنند.

پاداش ها:
اپراتورهای نودها، روزانه بابت اجرا و راه اندازی نود پاداش دریافت می کنند. پاداش بلاک ها به صورت پنجاه، پنجاه میان ماینرهای GPU و اپراتورهای نود تقسیم می شود.

جهانی
FluxNod ها در کشورهای بسیاری در سراسر جهان اجرا می شوند و به همین دلیل یک پلتفرم محاسباتی کاملا توزیع شده را به وجود می آورد.

نودهای خودتان را اجرا کنید
کاربران می توانند تا زمانی که سخت افزار و پهنای باند مورد نیاز فراهم شود، از خانه یا از یک VPS در دیتا سنتر، نودها را راه اندازی و اجرا کنند. نودهای Cumulus و Nimbus می توانند روی Raspberry Oi 4 اجرا شوند.

Flux دروازه ای به سمت بلاکچین
کوین Flux یک ارز دیجیتال است که باعث تقویت اکوسیستم فلاکس می شود. ارز دیجیتال Flux را می توان برای خرید منابع، موازی ساختن فعالیت نودها، انجام تراکنش ها روی FluxOS، پاداش دادن به ماینرها بابت اعتبار بخشیدن به تراکنش ها و پاداش اپراتورهای FluxNode بابت تامین منابع محاسباتی، استفاده کرد.

استفاده از قدرت بلاکچین های متعدد
نوآوری و توسعه، فاکتورهای مهم شبکه Fluxهستند. این مدل اقتصادی جدید با رویکرد قدرتمندی به نام DeFiو Web 3.0 همراه می شود. پروژه فلاکس مکانیزمی از دارایی های موازی را اجرا کرده است که روی سایر بلاکچین ها اجرا می شوند. فلاکس روی قابلیت های مفید بلاکچین ها سرمایه گذاری می کند البته بدون اینکه به هیچ یک از آنها وابسته باشد.

پروژه Flux
معرفی بلاکچین ها و فلاکس
کیف پول Zelcore، کیف پولی برای همه ارزهای کریپتویی
Zelcore، یک کیف پول رمزنگاری چندگانه است و این پلتفرم بیش از 275 دارایی دیجیتال را پشتیبانی می کند. نسخه رایگان این کیف پول، ویژگی های متعددی را پوشش می دهد که عبارتند از؛ مبادلات سریع داخلی، احراز هویت غیرمتمرکز دوعاملی، CoinRequest، WalletConnectو اضافه کردن آسان توکن ETH. سایر قابلیت های برتر را نیز می توان با استفاده از Zelcore به دست آورد.

کیف پول Zelcore محلی امن برای دارایی های دیجیتال کاربران است و بیش از 275 دارایی را پشتیبانی می کند.به عنوان مثال: Flux، BTC، LTC، ETH، XMR، ZEC، USDT و SOL . کاربران می توانند از مزایای این کیف پول چندگانه بهره مند شوند.

مقیاس پذیری:
احراز هویت غیرمتمرکز دوعاملی، یک لایه امنیتی را به حساب Zelcore می افزاید.احراز هویت دوعاملی اعتماد کاربر را برای استفاده از کیف پول حضانتی بیشتر می کند. چراکه در برابر حملات به پایگاه داده متمرکز ایمن تر خواهد بود.

انجام همه معاملات در یک نرم افزار
آیا انجام دادن همه مبادلات در یک نرم افزار برای شما هم هیجان انگیز است! کیف پول Zelcore چندین قابلیت QuickSwap Exchange را مستقیما ادغام می کند. از جمله؛ همگام سازی حساب های صرافی با استفاده از کلیدهای امن ApI.

پلتفرم جهانی
کیف پول Zelcore برای سیستم عامل های IOS، Android، macOS، Windows و Linux در دسترس است. مهم نیست کاربر از چه دستگاه و سیستم عاملی استفاده می کند، کیف پول Zelcore همه موارد را پشتیبانی می کند.

معرفی Flux
کیف پول حضانتی Zelcore

قشه راه پلتفرم Flux
سه ماهه اول سال 2020:
تولید نودهای قطعی
انتشار FluxOS روی تمام FluxNod ها
سه ماهه دوم سال 2020:
انتشار معیارهای FluxNode
لانچ شدن بیش از 500 FluxNode
لانچ شدن جهانی اکسپلور فلاکس
فعال بودن بیش از 900 فلاکس نود
فعال شدن اولین نرم افزار  فلاکس در تمام FluxNod ها؛ (Floding @Home)
سه ماهه سوم سال 2020:
نرم افزار Flux
برقراری ارتباط فلاکس با تمام نودها که مرحله مهمی برای قابلیت راه اندازی FluxApp است.
تست قابلیت FluxApp
فعال شدن و  راه اندازی بیش از 900 فلاکس نود
سه ماهه چهارم سال 2020
اجرای Flux App روی FluxOS
استقرار جهانی نرم افزار- توسعه دهندگان می توانند برنامه هایشان را روی شبکه فلاکس راه اندازی کنند
لانچ شدن Flux 1.0
نخستین همکاری Flux با Kadena
راه اندازی اولین اوراکل های غیرمتمرکز روی FluxOS – DibiFetch
انتقال سرور و زیر ساخت Zelcore به FluxOS
27 ماه مارس سال 2021
تغییر نام تجاری و FluxOS
تغییر نام کامل دارایی  ZELبه Flux
معرفی معیارهای جدید فلاکس نود
راه اندازی استخراج نقدینگی با استفاده از Hummingbot و سایر پلتفرم ها
توزیع توکن به دارندگان Flux از طریق نرم افزار Fusion app
مسدود شدن پاداش ها در زنجیره Flux، 50 درصد به ماینرها و 50 درصد به اپراتورهای Flux Node تعلق میگیرد.
راه اندازی FluxNode ها روی Raspberry Pi4
راه اندازی وبسایت جدید Zelcore
 سه ماهه اول سال 2021:
دارایی های موازی
موجود بودن بیش از 1100فلاکس نود
انتشار وایت پیپپر جدید فلاکس
تمرکز روی اکوسیستم Web3 برای راه اندازی نرم افزارهای Flux بیشتر به صورت غیرمتمرکز
هدف قراردادن DeFi و همکاری با راه اندازی 10 دارایی موازی جدید در 12 ماه آتی
اضافه شدن توکنومیک های بیشتر، راه اندازی ترید Flux- KDA پس از راه اندازی صرافی غیرمتمرکز Kadena
سه ماه دوم سال 2021:
Fusion & XDAO
ارائه پروپوزال حاکمیتی – XDAO
 اعلام اسنپ شات Flux-ETH و Flux-BNB
مِش سخت افزار نود- استفاده از سخت افزار FluxNode در نرم افزارهای فلاکس- اشتراک گذاری داده ها در میان FluxNod ها
چند درگاهی شدن FluxOS
ارائه Flux Https
فعال شدن نرم افزار Fusion در Zelcore ، امکان تغییر بین زنجیره اصلی فلاکس و دارایی های موازی اش
غیرفعال شدن همه آدرس های Z از Flux Chain
همکاری با getblock.io برای تامین خدمات تکرار برای فلاکس
فعال شدن بیش از 1400 فلاکس نود در شبکه
لیست شدن فلاکس در Coinmetro
راه اندازی رقابت معاملاتی Flux در Kucoin
اضافه شدن نرم افزار Fusion به Zelcore ، که این نرم افزار تبادل میان فلاکس و توکن ها را امکان پذیر می کند.
بازاریابی و به روز رسانی – PR Team AMA
رقابت Folding@Home
نسخه سوم همکاری با Dibi، اوراکل غیرمتمرکز
مشارکت Dropalo با فلاکس در راه اندازی نرم افزار رسانه اجتماعی غیر متمرکز بر بستر شبکه فلاکس
همکاری با Nitter_ تمرکز توئیتر بر حریم خصوصی
لانچ شدن نودهای Coinbase Roseta روی فلاکس
راه اندازی استیک شدن فلاکس در صرافی coinMetro
 اضافه شدن نودهای Polkadot و Kusama به Flux
فعال شدن Flux Domain Manager
لیست شدن فلاکس در صرافی Coinex
به روز رسانی همکاری KDA، اجرای فاز دوم شبکه KDA برای خدمات هاست، فعال شدن 1600،  FluxNode
آماده بودن اسنپ شات دارایی های موازی Flux-ETH و Flux-BSC برای ارائه درخواست
فهرست شدن فلاکس در پلتفرم دیفای Pancakeswap و Uniswap
سه ماهه سوم 2021:
Flux DeFi & XDAO
راه اندازی طرح “20 در 20” فلاکس، استقرار و اجرای 20 نرم افزار غیرمتمرکز در 20 روز- اخبار یاهو
باز شدن Flux برای نرم افزارهای توسعه دهنده به منظور راه اندازی پروژه ها روی شبکه Flux
دعوت از توسعه دهندگان برای نوآوری در فلاکس و دریافت کمک هزینه
همکاری جدید فلاکس با Firo
میزبانی شبکه غیرمتمرکز فلاکس از وایت پیپپرهای Flux، BTC و KDA
فعال شدن سرورهای Minecraft
فعالیت سرورهای PokerTH
راه اندازی پل IRC-Discord
ده روز ابتدایی طرح 20 در 20، Flux
راه اندازی درگاه NFT برای نگهداری و مشاهده NFTها در Zelcore
استقراض Flux DeFi و کشت سود در ( Pancakeswap و uniswap)
غیرفعال شدن همه آدرس های Z از زنجیره فلاکس
انجام تحقیقات اولیه درمورد مشارکت با FluxOS، برای غیر متمرکز کردن اینترنت
سه ماهه چهارم سال 2021
Flux IPFS & Infinity
اسنپ شات دارایی های موازی Flux-TRX و Flux-SOL در پانزدهم اکتبر سال 2021
راه اندازی Flux Community Pools با ردیابی دارایی های موازی( Parallel Asset Tracking)
تعیین مدیر ارشد بازاریابی فلاکس
راه اندازی فاز 1 IPFSروی Flux
راه اندازی FluxOS Fork Phase 1 UPD
Infinity Contracts- Web 3.0
انتشار نرم افزارهای غیرمتمرکز بیشتر با طرح 30 در 30
تکمیل بررسی امنیت و آسیب پذیری
توسعه محتوا در Flux Wiki
راه اندازی Flux Enterprise Service Desk
آزادسازی دارایی های موازی سولانا و ترون
توسعه Kadena v.2
انتقال Fluxnode به کیف پول
سه ماهه اول سال 2022:
Nebulous & Jetpack
توسعه سازمانی برای فلاکس
بررسی دارایی های موازی مثل NFT های Avax، MATIC، ATOM و ADA روی فلاکس
پروژه ” Nebulous”
Dibi Fetch Oracle v3.0
فاز دوم ترکیبFlux OS fork
راه اندازی وبسایت سازمانی
پروژه Fusion 2.0 به نام ” Jetpack”
معرفی معیار جدید
پروژه ذخیره سازی نودها به نام ” Thunder”
سه ماهه دوم سال 2022:
uPOW & FluxOS 3.0
فاز سوم FluxOS Fork
اولین نسخه آزمایشی اثبات کار مفید (Proof of Useful Work)