ارز دیجیتال آنتولوژی گس (ONG)

ارز دیجیتال آنتولوژی گس (ONG)

ارز دیجیتال آنتولوژی گس (ONG) یکی از 2 دارایی دیجیتالی است که بلاک چین Ontology را تأمین می‌کند، یک بلاکچین متمرکز، با عملکرد بالا است که می‌تواند بسیاری از معاملات را همزمان کنترل کند که بر حل مشکلاتی مانند امنیت هویت و یکپارچگی داده‌ها (دقت و ثبات داده‌ها) تمرکز دارد. در این مقاله قصد داریم به معرفی ارز دیجیتال آنتولوژی گس (ONG) بپردازیم و آینده ارز دیجیتال آنتولوژی گس (ONG) را بررسی کنیم.


دوره استراتژی FML فارسی


آنتولوژی گس در تاریخ 30 ژوئن 2018، هنگامی‌که پروژه Ontology شبکه اصلی خود را راه اندازی کرد یا از استفاده از بلاکچین دیگر (NEO) به بلاکچین اختصاصی خود استفاده کرد، به وجود آمد.

ارز دیجیتال آنتولوژی گس (ONG)
در اکوسیستم آنتولوژی، کوین (ONT) به دارندگان ONT دو چیز می‌دهد:

حقوق حاکمیت: در مواردی مانند تغییر در شبکه که حرفی برای گفتن داشته باشند.

دریافت پاداش: با نظارت بر معاملات ONT، و به کمک تأیید معاملات، به امنیت شبکه کمک می‌کنید و در عوض، شبکه به شما ONG اعطا می‌کند.

از طرف دیگر، شما می‌توانید آنتولوژی گس را به عنوان “فی تراکنش” برای استفاده از شبکه آنتولوژی در نظر بگیرید. در نتیجه آنتولوژی گس شبیه گس موجود در شبکه اتریوم است. اما شبکه Ontology به جای پرداخت با ارز دیجیتال اصلی ONT، از ارز جداگانه (ONG)، هزینه استفاده از شبکه را پرداخت می‌کنید (به عنوان مثال در زمان انجام معامله).

همانطور که گفته شد، staking ONT  پاداش ONG را به ON stakers اعطا می‌کند. این بدان معناست که ONG  یک فرصت جالب ارائه می‌کند، حتی اگر از پلتفرم Ontology برای موارد استفاده مورد نظر خود مانند امنیت هویت استفاده نکنید.

با استفاده از ONT، می‌توانید درآمد “منفعلانه” ONG را برای سهم خود در تأمین امنیت شبکه بدست آورید (حتی اگر از آن برای کار دیگری غیر از جایزه گرفتن استفاده نکنید).

کیف پول ارز دیجیتال آنتولوژی گس (ONG)
برای اینکه بتوانید درآمد ONG را در جایی نگهداری کنید، به یک کیف پول نیاز دارید که از ONG پشتیبانی کند. اگر چیزی می‌خواهید که نه تنها از ONG بلکه از 100+ رمزنگاری دیگر پشتیبانی کند، کیف پول Ontology Exodus  گزینه خوبی است. اگر می‌خواهید از کیف پول اختصاصی ONT / ONG استفاده کنید، توصیه می‌کنیم از کیف پول‌های رسمی‌Ontology  استفاده کنید:

نرخ تولید آنتولوژی گس (ONG)
آنتولوژی در هر ثانیه گس تولید می‌کند، زیرا زمان تکمیل بلوک آنتولوژی 1 ثانیه است. در هر ثانیه، معاملات تأیید می‌شوند و افرادی که به تأیید معامله کمک کرده اند به خاطر تلاش‌هایشان پاداش می‌گیرند.

پاداش‌ها در شبکه آنتولوژی
ONG بیشتری در سالهای اولیه شبکه منتشر شده است (ما در حال حاضر در سال 2 هستیم). این بدان معنی است که نفرات اولیه توسعه این شبکه امروز پاداش خوبی را می‌گیرند، چیزی شبیه به کار بیت کوین که در روزهای اولیه استخراج بیت کوین آسانتر بود و پاداش بیت کوین که به ازای تکمیل هر بلاک به ماینرها داده می‌شد بسیار بیشتر بود.

رقم حدودی آنتولوژی گس (ONG)
متأسفانه، هیچ رقم قابل اعتمادی برای عرضه آنتولوژی گس وجود ندارد، زیرا تخمین‌ها از 60.5 میلیون پوند ONG  تا 157.8 میلیون پوند ONG متفاوت است. ولی با یک حساب کتاب حدودی می‌توان نکات زیر را حدس زد:

ما در سال دوم پروتکل آنتولوژی هستیم، سال اول پروتکل آنتولوژی 157.68 میلیون ONG تولید کرد. بعد از آن حجم شبکه آنتولوژی چیزی در حدود 157.68 تا 283.82 میلیون ONG شده است (مبلغی که تا پایان سال دوم تولید می‌شود). البته این تخمین حدودی و پیش‌بینی است و امکان دارد در واقعیت صحت نداشته باشد.

آینده ارز دیجیتال آنتولوژی گس (ONG)
حداکثر عرضه ONT 1.000.000.000 است و هر ONT غیر قابل تقسیم است. حداکثر میزان تأمین گس Ontology  نیز 1،000،000،000 است، اما هر ONG قابل تقسیم بر نه رقم اعشار است، در واقع هر ONG شامل 1 میلیارد زیر واحد ONG است. به عبارت دیگر، ONG بیشتر از ONT در دسترس است. این بدان معناست که در صورت رشد محبوبیت ارز آنتولوژی سرمایه‌گذاران اولیه ONT این امکان را دارند که ONG زیادی بدست آورند.

The-future-of-ontology-gas
آینده ارز دیجیتال آنتولوژی گس (ONG)
 

بنابراین، اگر فکر می‌کنید که Ontology در آینده یک شبکه بلاک چین با ارزش خواهد بود، بهتر است مقداری ارز Ontology تهیه کنید و درآمد ONG را شروع کنید! این محتوا فقط برای اطلاع رسانی است و توصیه ای برای سرمایه گذاری نیست. قبل از انجام هرگونه معامله باید با یک مشاور مالی با تجربه مشورت کنید ولی در کل با توجه به پیش‌بینی رشد ارز آنتولوژی در آینده می‌توان آینده خوبی را برای آنتولوژی گس هم متصور بود.