آلت سیزن چیست (Altseason)

آلت سیزن چیست (Altseason)

احتمالا اگر از فعالان دنیای ارزهای دیجیتال باشید عبارت آلت سیزن را شنیده اید. اما آلت سیزن چیست ، چگونه قابل شناساسیی است و جقدر طول می کشد؟

اصطلاح آلت سیزن به موقعیت خاصی در دنیای کریپتوکارنسی اطلاق می شود که در آن با کاهش دامیننس بیت کوین، سرمایه از بیت کوین به عنوان پادشاه ارزهای دیجیتال خارج و به سایر آلت کوین ها وارد شود.


دوره استراتژی FML فارسی


با توجه به اینکه مارکت کپ بیت کوین در حد چند میلیارد دلار است، خروج سرمایه از آن چندان ریزشی به همراه ندارد اما خروج بخش کوچکی از این سرمایه هم به آلت کوین ها با ارزش بازار چند میلیونی شان وارد شود، رشد شدیدی برای آلت کوین ها در پی خواهد داشت. این موقعیت که حالا آنرا به نام آلت سیزن می شناسیم یک موقعیت جذاب برای همه سرمایه گذاران دنیای کریپتوکارنسی است که شاید سرمایه گذاری در بیت کوین را حالا کاری بیش از حد گران تصور می کنند.

اگر تریدرها و سرمایه گذاران دنیای ارزهای دیجیتال دقیقا بدانند که آلت سیزن چیست و چگونه قابل تشخیص است، حتی اگر از رشد و سود خوب بیت کوین هم جا مانده باشند می تواند رشد سرمایه خوبی در مورد آلت کوین ها تجربه کنند. اما آلت سیزن چیست و مدت زمان آلت سیزن چقدر طول می کشد؟ ایا آلت سیزن 2021 رخ می دهد؟

آلت سیزن چیست (Altseason) و چه مدت طول می‌کشد؟

طبیعتا نام آلت سیزن بسیار به گوش شما خورده باشد. بر همین اساس در این جستار قصد داریم از چیسی آلت سیزن و معنای آن بگوییم. در پاسخ به اینکه آلت سیزن چیست در یک تعریف لغوی باید گفت فصل آلت کوین ها. و اگر بپرسید آلت کوین چیست باید گفت مخفف عبارت Alternative Coin است که به معنای ارزهای جایگزین است و به ارزهایی غیر از بیت کوین اطلاق می شود.

پس در پاسخ آلت سیزن چیست خیلی ساده باید گفت فصلی که با موفقیت و رشد آلت کوین ها همراه باشد.  به طور کلی آلت سیزن به بازه زمانی گفته می‌ شود که قیمت آلت کوین‌ ها نسبت به بیت کوین رشد زیادی می‌ کنند. یکی از بزرگ‌ ترین و شناخته‌ شده‌ ترین آلت سیزنی که تاکنون رخ‌ داده است مربوط به ماه دسامبر در سال 2017 است که شماری از رمزارزها رشدی به میزان 100 تا 400 درصد را تجربه کردند. شاید این سؤال برای شما پیش‌ آمده که چطور برای آلت سیزنی که اتفاق می‌ افتد آماده شویم؟ مدت زمان آلت سیزن 2021 چقدر خواهد بود؟

آلت سیزن آن بازه زمانی است که در آن آلت کوین ها پیشرفت و رشد قیمت بیشتری نسبت به رمزارز اصلی و اولیه یعنی بیت کوین داشته باشند. این وضعیت می تواند بستر مناسبی برای سرمایه گذاری و کسب سود باشد. اما راه تشخیص آلت سیزن چیست و مدت زمان آلت سیزن چقدر است؟

باید گفت ساده ترین نشانه های تشخیص یک آلت سیزن پیش رو، تحرکات قیمتی ارزهایی مهم مانند اتریم، ریپل، کاردانو و یا ترون است. علاوه بر این ها برای خبردار شدن از آلت سیزن ها، بررسی و تحقیق در مورد دور شدن قیمت آلت کوین ها و بیت کوین موثر خواهد بود. البته روشی دیگر برای شناسایی آلت سیزن وجود دارد و آن بررسی مداوم حجم بازاری است که بیت کوین دارد و فراز و فرودهای مهم آن.

بهترین راه برای سرمایه گذاری در آلت کوین ها، انتخاب ارزهایی با پتانسیل سوددهی بالاست. همچنین آلت کوین هایی که نمودار قیمت آن ها حرفی برای گفتن داشته باشد، انتخاب خوبی برای سرمایه گذاری هستند. در این زمینه البته باید به علوم تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال مسلط باشید.

یکی از ساده ترین راه ها برای شناسایی زمان آغاز آلت سیزن، دامیننس بیت کوین است. حال باید دید دامیننس بیت کوین چیست و چکونه قابل تشخیص است؟ دامیننس یک کلمه لاتین و به معنای تسلط است.

مقصود از دامیننس بیت کوین، میزان تسلط بیت کوین بر بازارهای سرمایه گذاری است. برای تحلیل بازار ارزهای دیجیتال علاوه بر در نظ گرفتن دامیننس بیت کوین، باید دامیننس تتر را نیز در نظر داشت. در این بررسی ها شما با چهار حالت روبرو خواهید بود. اما برای شناخت آلت سیزن ما توصیف یکی از حالا را در دستور کار قرار می دهیم.

در واقع آلت سیزن زمانی رخ می دهد که اتفاقی پیش بیاید که شما یک کاهش چشمگیر در دامیننس بیت کوین مشاهده کنید. در واقع باید گفت که کاهش دامیننس بیت کوین به دلیل فروش بیت کوین توسط سرمایه گذاران می باشد. در نتیجه و در زمان رخ دادن این اتفاق دو راه برای سرمایه گذاران وجود خواهد داشت.

در اولین مرحله سرمایه گذاران می توانند با فروش رمز ارز بیت کوین خود آن را به ارزهای فیات مثل دلار ، یورو و غیره تبدیل کنند .
در دیگر راهکار ایشان می توانند بیت کوین خود را فروخته و به جای آن آلت کوین خریداری نمایند.
 

جمع بندی : آلت سیزن چیست ؟
در حالت کلی آلت سیزن به آن بازه زمانی اطلاق می شود که میزان قیمت ارزهای دیجیتال جز بیت کوین رشد قابل توجهی داشته باشد. برای اینکه در مورد یک آلت سیزن آماده باشیم باید مراحلی را شناسایی و درک کنیم که شامل شناسایی شروع آلت سیزن و بررسی قیمت ارزهای رو به رشد است.

اما برای تشخیص شروع آلت سیزن مهمترین راه بررسی دامیننس بیت کوین است. درواقع آلت سیزن همزمان با افت دامیننس بیت کوین آغاز می شود که به طور مستقیم ناشی از فروش بیت کوین توسط سرمایه گذاران است.

سرمایه گذاران می توانند با فروش بیت کوین آن را به ارزهای فیات تبدیل کنند و یا آلت کوین ها را خریداری نمایند . همچنین می توانند برای خریداری آلت کوین ها ، میزان سرمایه خود را تقسیم کنند و چند آلت کوین خریداری نمایند . هیچ فردی در ارتباط با فصل بعدی آلت کوین ها اطلاعاتی ندارد و به طور خلاصه و کوتاه می توان گفت در ابتدا باید دامیننس بیت کوین را بررسی نماییم که در صورت کاهش آن فصل بعدی در راه می باشد .