ارز دیجیتال پلی مت (POLY)

ارز دیجیتال پلی مت (POLY)

در دنیای ارزهای دیجیتال همواره نام‌های تازه‌ای می درخشند که برخی از آنها پتانسیل محبوبیت و رشد فزاینده در سالهای آینده را دارا هستند، یکی از نام‌هایی که این روزها زیاد شنیده می‌شود ارز دیجیتال پلی مت (POLY) است. در این مقاله در مورد این ارز و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.


دوره استراتژی FML فارسی


با ارز دیجیتال پلی مت (POLY) بیشتر آشنا شوید
پلت فرم ارز دیجیتال پلی مت با هدف جمع آوری نمایندگان قانونی، توسعه دهندگان قراردادهای هوشمند، تایید KYCو تبادل غیر متمرکز و همچنین راه اندازی توکن سازگار با قانون ایجاد شده است. تمام معاملات تجاری در بستر رمز ارز پلی مث با استفاده از رمز بومی پلی صورت می‌گیرد. در واقع پلی مت سعی می‌کند پیشنهادات قانونی توکن امنیتی در مقابل سرکوب پیشنهادهای دولتی ارائه کند.

به زبان ساده‌تر اکثر رمز ارزهای اینترنتی در جایگاه اتهام قوانین مربوط به معاملات اوراق بهادار قرار دارند، درست مانند توکن ریپل که اکنون در طرح دعوی قرار گرفته است که در آن گفته می‌شود توکن آنها جزء اوراق بهادار است و بنابراین در مقابل افرادی که از آنها کوین می‌خرند مسئولیت دارد.

introductionPolymath-Cryptocurrency
ارز دیجیتال پلی مت (POLY)

به همین دلیل شرکت‌های جدید سعی می‌کنند در عین حالی که تحت نظر کمیسیون “تبادلات و اوراق بهادار”(SEC) که امنیت معاملات و فعالیت‌های مالی را رصد می‌کند، اقدام به عرضه اولیه کوین نمایند و به این ترتیب احتمال اینکه به موفقیت بالایی دست پیدا کند، دور از دسترس نخواهد بود. این درست همان کاری است که پلی مت آن را انجام می‌دهد.

به این معنا که پلی مت سرویسی را پیشنهاد می‌دهد که نکات و فرایندی را ارائه دهد تا توکن‌ها در یک روال کاملا قانونی و حساب شده مورد استفاده قرار گیرند. آنها همچنین توکن POLY را به بازار عرضه کردند که از استاندارد ERC-20 پیروی می‌کند و به دیگران نیز کمک می‌کند تا در یک چارچوب قانونی از آن بهره‌مند شوند.

چگونگی کارکرد ارز دیجیتال پلی مت
سیستم ارز دیجیتال پلی مت دارای ویژگی‌های منحصربه فردی است که آن را از اغلب ارزهای دیجیتال در سال‌های اخیر کمی متفاوت‌تر می‌سازد، در این بخش به چگونگی کارکرد ارز دیجیتال POLY و در واقع ویژگی‌های آن می‌پردازیم.

Function Polymath
کارکرد ارز دیجیتال پلی مت (POLY)

عرضه و پایداری نشانه
در حالت کلی حدود یک میلیارد نشانه پلی وجود دارد که این مقدار همیشگی خواهد بود، اولین ایردراپ این ارز دیجیتال در ژانویه 2018 رخ داده است، در این رویداد شرکت کنندگان بیش از 240 میلیون نشان دریافت کردند. در صورتی که نتوانید در ایردراپ‌های ترتیب داده شده شرکت کنید باید در صرافی‌ها این ارز را معامله کنید.

بسترهای نرم افزاری رمزهای سهام ارز پلی مت
شبکه توکن متشکل از سه لایه است : یک لایه کاربردی، یک لایه قانونی و یک لایه پروتکل برای اطمینان از ماندگاری و تطبیق توکن، این لایه‌ها با هدف کاهش پیچیدگی‌های حقوقی و ابهاماتی که پیرامون اوراق بهادار وجود دارد با هدف کاهش هزینه‌ها و بهبود در نقدینگی دارایی‌ها ایجاد می‌شوند.

تبدیل شدن به یک سرمایه گذار
در صورتی که قصد خرید توکن در سیستم عامل ارز دیجیتال پلی مت را دارید، در گام نخست باید هویت و اعتبار خود را توسط ارائه دهنده KYC تایید کنید. برای این کار باید یک ارائه دهنده KYC را در شبکه ارز دیجیتال پلی مت شناسایی کرده و انتخاب کنید. در گام بعدی شما می‌توانید به مقدار لازم پلی رمز ارسال کنید تا قبل از این که روند به اتمام برسد KYC شما ذخیره گردد.

بعد از این که مدارک لازم را ارائه کردید، ارائه دهنده KYC می‌تواند اطلاعات مربوط به توانایی شما در خرید اوراق بهادار را به یک قرارداد هوشمند ارسال نماید، شما می‌توانید به عنوان یک معامله گر پلی مت اطلاعات ذخیره شده در قرارداد هوشمند، میزان پول ذخیره شده و محل تجارت آنها را مشخص کنید. برای مشاهده قیمت روزانه این رمزارز می توانید به لینک “polymath Price” مراجعه کنید.

رمزارزهای امنیتی
همانطور که می‌دانیم اکثر رمزارزها در مبادلات به راحتی قابل معامله هستند این رمزها به دلیل تبعات قانونی که دارند از قوانین خاصی پشتیبانی می‌کنند، مهم است که بدانید چه کسی به دلیل داشتن اوراق بهاداری که به طور بالقوه حق رأی ، سود سهام یا درآمد دیگری را با پیامدهای مالیاتی دارند ، دارای رمز امنیتی است. در حال حاضر صرافی‌ها سعی می‌کنند از درج هر نشانه‌ای که به عنوان یک مسئله امنیتی در نظر گرفته می‌شود خودداری کنند.

چگونه پلی مت را ذخیره کنیم؟
از آنجایی که رمز ارز پلی مت ERC20 است، برای ذخیره آن می توان از کیف پول مای اتر (MyEther) استفاده کرد، همچنین این رمز ارز قابلیت ذخیره شدن در کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S را نیز دارا می‌باشد.

کلام آخر
در واقع ، Polymath ارائه کننده یک نوع خدمت است و سؤالی که مطرح می‌کند این است که آیا این خدمت در جهت رفع نیاز کاربران مفید واقع می‌شود یا خیر. هدف نهایی پلی مت این است که میان بازار سودمند ICO و اوراق بهادار مبتنی بر قواعد سختگیرانه یک ارتباط ایجاد کنند. به این ترتیب شکل جدید سرمایه گذاری به یک ابزار مالی سنتی اضافه می گردد. در حالی که در مدل سنتی، لازم است که عرضه کنندگان از طریق آژانس های قانونی، فرایندهای طولانی اخذ تعهد و قواعد جامع KYC را قبل از اینکه وارد بازار سرمایه گذاری شوند، طی نمایند.

مدل ICO اندکی متفاوت عمل می‌کند، در اغلب اوقات الزامات KYC نادیده گرفته می‌شود. با این حال، Polymath می‌خواهد داد و ستدها مبتنی بر قوانین موجود صورت گیرد از این رو، قواعد قانونی می‌بایست رعایت گردند. با توجه به این که پلی مت توانست نواقص قانونی اوراق بهادار را شناسایی کرده و از آن پیشگیری کند این پلتفرم توانسته است یک جایگزین بهتر ارائه کند. به نظر می‌رسد با توجه به توضیحاتی که ارائه شد چشم‌انداز آینده‌ای ارز دیجیتال روشن باشد، اگرچه مطمئنا راه طولانی در پیش خواهد داشت.