ارز دیجیتال هدرا هش‌گراف

ارز دیجیتال هدرا هش‌گراف

شبکه Hedera از طریق یک فرم پیشگامانه فناوری توافق توزیع شده الگوریتم اجماع هشگراف کار می‌کند؛  مانند زنجیره‌های بلوکی و سایر شبکه‌های DLT. 

Hedera به انجمن‌های آنلاین اجازه می‌دهد که بدون نیاز به واسطه شخص ثالث، یک پایگاه داده مشترک و قابل اعتماد ایجاد کنند. 

سایر شبکه‌های DLT بین عملکرد و امنیت با معامله روبرو هستند؛ اگر سریعتر باشند از امنیت کمتری برخوردار هستند و در صورت امنیت بیشتر مجبور به کاهش سرعت می‌شوند. در مقابل فناوری hashgraph سطح بالاتری از عملکرد و امنیت را فراهم می‌کند. با استفاده از هشگراف، تراکنش‌ها با سرعتی بالاتر از بلاکچین‌های اثبات کننده کار پردازش می‌شوند. از نظر ریاضی ثابت شده است که الگوریتم هشگراف بالاترین سطح امنیت را برای شبکه‌های توزیع شده ارائه می‌دهد و توکن این پروژه HBAR است.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟


امکان‌پذیری چند جانبه این بار بهتر از بلاکچین!
از آنجا که فناوری Hedera نسبت به شبکه‌های مبتنی بر بلاکچین بسیار سریعتر و ایمن‌تر است، طیف وسیعی از برنامه‌های جدید موارد استفاده و مدل‌های‌ تجاری را امکان‌پذیر می‌کند که در حال حاضر در سایر شبکه‌های DLT امکان‌پذیر نیست.

توسعه‌دهندگان و شرکت‌ها می‌توانند از خدمات شبکه Hedera، ارز رمزنگاری شده، قراردادهای هوشمند، پرونده و سرویس اجماع Hedera، برای ایجاد برنامه‌هایی استفاده کنند که در بالای شبکه اجرا می‌شوند. این شبکه از پتانسیل طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها از خدمات پخش موسیقی گرفته تا مدیریت زنجیره تأمین دارویی و میکرو شبکه‌ها و بازی‌های آنلاین چند نفره برخوردار است.

امکان پذیری چند جانبه این بار بهتر از بلاکچین!

شورای حکمرانی هدرا
شبکه Hedera توسط شورای حکومتی Hedera اداره می‌شود. یک گروه چرخشی متشکل از سازمان‌های برجسته جهانی که در چندین صنعت و جغرافیای مختلف گسترش یافته‌اند. اعضای شورا در مشاوره و تصمیم‌گیری شورای مربوط به به روزرسانی نرم افزار، مدیریت خزانه‌داری هدرا، قیمت‌گذاری شبکه، انطباق مقررات و سایر موارد کلیدی مربوط به حاکمیت، تخصص و تجربه خود را نشان می‌دهند.

CRYPTOCURRENCY "HBAR" HEDERA
شبکه Hedera در آگوست 2018 راه‌اندازی شد. در آن زمان کل منبع ثابت شبکه  50 میلیارد بار  ضبط شد و در یک حساب خزانه‌داری Hedera قرار گرفت. خزانه‌داری Hedera از چندین حساب رمزنگاری شده با چند امضا تشکیل شده است. تنها پس از امضای معامله به صورت رمزنگاری به وسیله اکثریت اعضای شورای حکومتی، بارها می‌توانند از حساب خزانه‌داری منتقل شوند. شبکه Hedera این اطمینان را به کاربران  می‌دهد که کنترل ارز رمزنگاری شده در شبکه به صورت غیرمتمرکز و به وسیله اشخاص معتبر و بزرگ صورت می‌گیرد.

یک سال پس از راه‌اندازی شبکه، تقریباً همه توکن‌های hbar در حساب خزانه‌داری Hedera باقی مانده‌اند، به غیر از مقدار کمی hbars (6.7 میلیون hebar) به کاربران اولیه برای آزمایش شبکه به عنوان بخشی از برنامه آزمایش جامعه داده می‌شود. پس از یک سال آزمایش، شبکه Hedera در تاریخ 16 سپتامبر 2019 برای عموم مردم افتتاح شد؛ به طوری که هر کسی می‌تواند در شبکه Hedera حساب ایجاد کند و هر توسعه دهنده‌ای می‌تواند برنامه‌ها را در شبکه ایجاد کند.

چند ساعت پس از آن انتقال به "دسترسی آزاد"، خزانه داری هدرا توزیع بارهای بین دارندگان SAFT را آغاز كرد. برخی از بارهای اضافی در روزهای بعد به كارمندان، مشاوران، فروشندگان و دیگران توزیع شد؛ علاوه بر این hbars در صرافی‌ها ظاهر می‌شود؛ بنابراین توسعه‌دهندگان و کاربران می‌توانند خرید آنها را برای استفاده در شبکه آغاز کنند.

Hbars از طریق اجماع سکه و اثبات سهام از شبکه محافظت می‌کند
در فازهای اولیه، شبکه Hedera یک شبکه مجاز است به این معنی که در آن نهاد یا شخص باید میزبان یک گره از Hedera اجازه داشته باشد؛ در حال حاضر تمام گره‌های شبکه Hedera توسط اعضای Hedera و شورا اداره می‌شوند و Hedera در حال انتقال عملیات کامل گره‌ها به اعضای شورا است.

در آینده Hedera انتظار دارد که به سایر اشخاص اجازه دهد تا بتوانند گره‌های شبکه Hedera را میزبانی کنند. از طریق مدل اجماع اثبات شده سهام Hedera ، hbars نقشی اساسی در چگونگی دستیابی به توافق نظر شبکه Hedera در مورد معاملات و محافظت از شبکه در برابر حملات سایبری ایفا می کند.

Hbars از طریق اجماع سکه و اثبات سهام از شبکه محافظت می کند

همه شبکه‌هایDLTS مجاز به یک منبع محدود نیاز دارند
در هر شبکه DLT غیرمجاز هر کسی می‌تواند گره‌ایی را اجرا کند که در اجماع شرکت می‌کند؛ علاوه بر این ماندن در تعداد زیادی گره مجازی آسان است؛ در نتیجه محافظت در برابر بازیگران مخرب که می‌خواهند شبکه را مختل کرده و از رسیدن به توافق در معاملات جلوگیری کنند، ضروری است. هکرها می‌توانند این کار را با به دست آوردن کنترل مقدار مشخصی از کل رای‌گیری شبکه در مورد اتفاق نظر انجام دهند. این مقدار در شبکه‌ها متفاوت است؛ اما معمولاً از یک سوم قدرت رای گیری کمتر نیست. شبکه‌های DLT بدون مجوز برای ایمن‌سازی شبکه‌ها در برابر چنین حملاتی به منبع کمیاب نیاز دارند. 

در اثبات کار، منبع محدود محاسبات مربوط به مصرف برق / انرژی است
در بلاکچین‌های "اثبات کار" مانند بیت کوین و اتریوم ، قدرت محاسبات و مصرف انرژی مرتبط منابع محدودی هستند. گره‌های شبکه (معدن‌چیان) معاملات را به "بلوک‌ها" تبدیل می‌کنند و برای حل یک معمای رمزنگاری پیچیده رقابت می‌کنند تا "برای پیروزی" در مسابقه اضافه کردن بلوک بعدی به دفتر، یک زنجیره بلوک در حال رشد مداوم و تغییرناپذیر ایجاد کنند. گره‌ها برای انجام این کار تشویق می‌شوند؛ زیرا برنده پرداخت ارز دیجیتال پایه را دریافت می‌کند. سازوکار اثبات کار به عنوان مثال، معمای رمزنگاری برای افزودن اصطکاک، برای کند کردن سیستم طراحی شده است تا بلوک‌ها با سرعت بیشتر از آنچه که سیستم عامل می‌تواند در مورد ترتیب آنها به توافق برسد، اضافه شوند. حل معمای رمزنگاری به قدرت محاسباتی قابل توجهی نیاز دارد و این قدرت محاسباتی به نوبه خود نیاز به مصرف انرژی قابل توجهی دارد. یک مهاجم احتمالی نمی‌تواند به راحتی گره‌های کافی را برای ایجاد اختلال در روند اجماع تنظیم کند؛ زیرا انجام این کار به مقدار بسیار زیادی سخت افزار گران قیمت کامپیوتر و مصرف انرژی نیاز دارد.