تسلا دوج کوین را به‌عنوان شیوه پرداخت قبول می‌کند

تسلا دوج کوین را به‌عنوان شیوه پرداخت قبول می‌کند

ارزش دوج کوین به دنبال توییت ایلان ماسک مبنی بر قبول این ارز مجازی به عنوان شیوه پرداخت برای خرید برخی محصولات آن افزایش یافت.
به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، ایلان ماسک اعلام کرد شرکت تولید خودروهای برقی تسلا ارز مجازی دوج کوین را به‌عنوان شیوه پرداخت قبول می‌کند، اما فقط برای برخی از محصولات خود. این خبر قیمت این ارز مجازی را بالا برد.

وی در روز سه‌شنبه در توئیتر خود نوشت:«تسلا برخی از محصولات خود را با دوج کوین می‌فروشد و بعد شرایط را بررسی خواهد کرد».

ماسک در روز قبل‌از آن در مصاحبه با مجله تایم دوج کوین را گزینه بهتری برای نقل‌وانتقال پول نسبت‌به بیت کوین اعلام کرده بود.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟


وی در این مصاحبه اظهار داشت:«اساساً بیت کوین جایگزین خوبی برای ارز مبادله‌ای نیست و دوج کوین برای نقل‌وانتقالات بهتر از بیت کوین عمل می‌کند».

بازار ارز مجازی به‌سرعت به این خبر واکنش نشان داد. قیمت بیت کوین کاهش یافت و ارزش دوج کوین 33 درصد در روز دوشنبه بالا رفت. روند افزایش قیمت بیت کوین در روز سه‌شنبه هم ادامه یافت و این ارز مجازی در ساعت 13 به وقت گرینویچ  205 سنت معامله شد، یعنی 24 درصد افزایش دیگر.

این اولین باری نیست که ایلان ماسک حمایت خود از توسعه و استفاده از دوج کوین را نشان داده و همچنین اولین‌بار نیست که توییت‌های وی بر بازار ارز مجازی تأثیر گذاشته‌است.

یکی از دنبال کنندگان ماسک در پاسخ به این توییت وی نوشته‌است:«ظرفیت شما برای دست‌کاری بازار از طریق توئیتر از فرا سرمایه‌داری هم پیشی گرفته‌است و باید روزی به‌عنوان یک درس دانشگاهی تدریس شود».