ارز دیجیتال کامپاند

ارز دیجیتال کامپاند

ارزدیجیتال کامپاند که با نماد  compکه در مارکت های بین المللی معرفی شده است ، نام اصلی آن ، Compound است که یک پروتکل پرداخت وام غیر متمرکز است ؛ این ارز با پشتیبانی کوین بیس ایجاد شده است و بالای 10 میلیون دلار در این پروژه سرمایه گذاری کرده اند.

توکن مورد علاقه این شرکت comp است که بر پایه بلاک چین اتریوم فعالیت می کند و از توکن های  ERC20 می باشد.

کاربرد اصلی ارز دیجیتال کامپاند، پرداخت و دریافت وام بصورت غیر متمرکز است.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟


 اما غیر متمرکز بودن این پلتفرم دقیقا به چه معنی است ؟
غیر متمرکز بودن این پلتفرم به این معنی است که اگر فردی بخواهد وامی را از شبکه دریافت کند و یا فردی بخواهد وامی را به شبکه بدهد می توانند بدون نیاز به واسطه و به راحتی در بستر ارزدیجیتال comp این کار را انجام بدهند.

ارز دیجیتال کامپاند یا همان Compound از ارزهای متفاوتی مثل اتریوم پشتیبانی می کند و این ارز را پوششمی دهد.
 بنیان گذار ارز دیجیتال کامپاند فردی به نام رابرت لنشر است که او مدیر عامل شرکت comp است.
اما در بالای این مقاله گفتیم که هدف اصلی از طراحی این ارز دیجیتال وام دادن و وام گرفتن بصورت مستقیم و بدون نیاز به واسطه بود که در ادامه بیشتر در مورد این موضوع به شما توضیح می دهیم. 
پس اگر می خواهید شما هم جزو طرفداران این شبکه باشید تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

وام دادن و وام گرفتن در ارز دیجیتال کامپاند
ارز دیجیتال کامپاند سود معاملات و مبادلات خود را با توجه به عرضه و تقاضا تعیین می کند این به این معنی است که این پروتکل غیر متمرکز است و از آنجایی که کامپاند بر روی بلاک چین اتریوم فعالیت می کند ، وام دهنده و وام گیرنده فقط با خود کامپاند در ارتباط هستند و هیچ شخص ثالثی در این میان واسطه نیست.

همه ی بازارهای مالی ارز دیجیتال comp مربوط به دارایی های اتریومی هستند و معاملات بصورت کاملا واضح بر روی بلاکچین اتریوم قرار می گیرند و تاریخچه تمام تراکنش ها ثبت و تایید می گردد و همه ی این اطلاعات ثبت شده در اختیار افراد قرارداده می شود.

غیر متمرکز بودن ارز دیجیتال comp یکی از ویژگی هایی است که باعث می شود تا همه ی سرمایه های گردآوری شده به صورت منایع قابل تعویض در بیایند و این موضوع باعث بشود که نقدشوندگی بیشتر شود و کاربر بتواند هر زمان می خواهد پول و مبلغی را برداشت کند.

وام دادن و وام گرفتن در ارز دیجیتال کامپاند

شرایط دریافت وام در شبکه ارز دیجیتال کامپاند چیست؟
در ابتدا باید بگوییم که شبکه ارز دیجیتال comp  برای هر شخصی سقف وام تعیین می کند یعنی می گوید که هر شخص چقدر می تواند وام بگیرد.

ارز دیجیتال  comp  برای اینکه به شما وامی بدهد در ازای آن وثیقه دریافت می کند و بابررسی میزان وثیقه ی شما و نوع وثیقه شما برای شماسقف وامی تعیین می کند و به شما وام می دهد.
علت وثیقه گرفتن هم این است که اگر فرد ، وام خود را پرداخت نکند این وثیقه برای جبران خسارت نقد می شود.
اگر ارزش وثیقه ی شخصی که وام را دریافت کرده است بسیار کم شود تا جایی که شخص وام خمد را اصلا پرداخت نکند این وثیقه به بازار فروخته می شود تا وام آن شخص تسویه شود.
 کاربر می تواند ارزهای دیجیتال دیگر را هم از شبکه comp وام دریافت کند.
وجه تمایز ارز دیجیتال کامپاند با سایر ارزهای دیجیتال در چیست؟
یکی از مهمترین ویژگی هایی که در ارز دیجیتال کامپاند با سایر ارزهای دیجیتال فرق دارد توکن گذاری دارایی های قفل شده از طریق cToken است.
Ctoken  ها بر مبنای استانداردهای  ERC20هستند که مبالغی را که افراد در کامپاند سرمایه گذاری کرده اند را نشان می دهند.
زمانی که  شخصی دارایی های رمز نگاری شده را در شبکه  COMP سپرده گذاری می کند ، یک CTOKEN جدید بوجود می آید.
نتیجه گیری مقاله
همان طور که گفته شد ارز دیجیتال کامپاند با هدف تسهیل امور وام دادن و وام گرفتن طراحی شده است.

 Compound و دیفای (Difi)  به طور گسترده می خواهند به مردم کمک کنند تا به پول و درآمد خودشان دسترسی داشته باشند و بتوانند کنترل حرفه ای تری داشته باشند.

هدف بلند مدت کامپوند این بوده است با گذشت زمان کاملا غیر متمرکز شود.

مدیریت شبکه ی ارز دیجیتال Comp در حال حاضر با تیم مخصوص به خودشان است امااین گروه به زودی تصمیم دارند تا همه ی هماهنگی ها را به یک سازمان خودمختار غیر متمرکز (DAO) منتقل کنند.