ارز دیجیتال کسپر (casper)

ارز دیجیتال کسپر (casper)

ارز دیجیتال کسپر (casper) در 30 مارس 2021 در شبکه اصلی راه اندازی شد، اولین بلاکچین اثبات سهام (PoS) زنده است که بر اساس مشخصات Casper CBC ساخته شده است. پلتفرم Casper برای تقویت پذیرش فناوری بلاکچین، قراردادهای هوشمند و DApps در مقیاس جهانی طراحی شده است.

بنیانگذاران ارز دیجیتال کسپر (casper)
Medha Parlikar یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد فناوری ارز دیجیتال کسپر (casper) است. او در اوایل دهه 80 کار با فناوری را آغاز کرد و در زیرزمین خود کامپیوتر ساخت. از آن زمان، او در دو دهه گذشته نرم افزار به عنوان سرویس یا SaaS را برای شرکت‌های بزرگ مانند Adobe ، Omniture و Avalara ارسال کرده است. علاوه بر مهارت‌های فنی‌، توانایی Medha شامل ایجاد تیم‌های فنی با عملکرد بالا و الهام بخشیدن آن‌ها به ارائه راه حل‌هایی است که مشکلات مشتریان را حل می‌کند‌.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟


Mrinal Manohar یکی دیگر از بنیانگذاران و مدیر ارشد اجرایی ارز دیجیتال کسپر (casper) است. وی دارای تجربه کاری به عنوان برنامه نویس رایانه و امور مالی است. Mrinal علاوه بر مشارکت‌های حرفه‌ای خود در صنعت بلاکچین، از سال 2012 به عنوان سرمایه گذار اصلی در Ethereum ، Blockstack ، Basis ، Maker ، Filecoin و موارد دیگر سرمایه گذاری کرده است.

چه چیزی ارز دیجیتال کسپر (casper) را منحصر به فرد کرده است؟
Casper یک استفاده منحصر به فرد از فناوری بلاکچین و الگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS) است. به دلیل رویکرد کاملاً غیر متمرکز، این شبکه از نظر موارد استفاده بسیار متنوع است. Casper دارای قراردادهای هوشمند قابل ارتقا و هزینه‌های قابل پیش بینی گس برای معاملات است. علاوه بر این، کسپر در حال معرفی یک استاندارد جدید برای مصرف انرژی بلاکچین است وصرفه جویی انرژی در آن 136,000% بیشتر از بیت کوین است.

مشخصات نوآورانه Correct-by-Construction (CBC) کسپر از ویژگی‌های قابل توجه این شبکه است. این مشخصات امکان پذیرش سریع خدمات بلاکچین در تمام سطوح سازمانی را فراهم می‌کند. با تکیه بر الگوریتم PoS، کسپر مقیاس پذیری و راه حل‌های مدیریت پایگاه داده را تضمین می‌کند. Casper و توکن CSPR حاصل سال‌ها تحقیق CasperLabs است.

علاوه بر این، CasperLabs برای ارائه خدمات در سطح سازمانی و پشتیبانی از سازمان‌هایی که بر روی شبکه Casper کار می‌کنند، وجود دارد، مانند نحوه پشتیبانی Red Hat از سازمان‌های ایجاد شده در اکوسیستم لینوکس.

چه تعداد توکن CSPR در گردش وجود دارد؟
عرضه اولیه در گردش CSPR به شرح زیر است:

400 میلیون CSPR از بخش آزاد فروش عمومی Casper’s در Coinlist منتشر شد.
تقریباً 183 میلیون CSPR به عنوان نقدینگی به صرافی‌ها ارائه شد.
امنیت شبکه کسپر (casper) چگونه است؟
شبکه کاسپر برای امنیت شبکه خود به مکانیسم اجماع PoS متکی است. بر خلاف اجماع اثبات کار (PoW) که توسط بلاکچین بیت کوین استفاده می‌شود، PoS برای انجام اعتبارسنجی و افزودن بلوک‌های جدید به زنجیره به مقادیر زیادی قدرت الکتریکی یا محاسباتی نیاز ندارد.

Casper همچنین از مشخصات Casper Correct-by-Construction (CBC) استفاده می‌کند، که از رویکرد ارتقا یافته در برنامه‌های تحمل خطای بیزانس (BFT) استفاده می‌کند.

کیف پول‌های مناسب برای نگهداری ارز دیجیتال کسپر (casper)
کیف پول سخت افزاری لجر Ledger
قیمت ارز دیجیتال کسپر (casper)
قیمت Casper در زمان نگارش این مقاله 0.127775 دلار آمریکا با حجم معاملات 24 ساعته 96.328.488 دلار است. کسپر در 24 ساعت گذشته 6.81 درصد کاهش یافته است و در حال حاضر در رتبه 275 در سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. مقدار عرضه در گردش 1،169،460،668 سکه CSPR است، اما حداکثر عرضه در دسترس نمی‌باشد.

صرافی‌های مناسب برای خرید ارز دیجیتال کسپر (casper)
در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن Casper معامله می‌شود، صرافی هوبی گلوبال Huobi Global با سهم %33.61 از حجم معاملات روزانه است. سایر صرافی‌ها عبارتند از:

صرافی اوکیکس OKEx
صرافی ZBG
صرافی BiONE
صرافی ZT