ایران در میان بزرگترین ماینرهای جهان

ایران در میان بزرگترین ماینرهای جهان

به گزارش تجارت‌نیوز، برای سال‌ها، چین بهترین مکان برای استخراج رمز ارز بوده است؛ این کشور دارای مقدار زیادی برق ارزان و زغال‌سنگ است با این حال، در سپتامبر ۲۰۲۱، دولت چین ممنوعیت کلی همه فعالیت‌های رمزنگاری را صادر کرد.

دانشگاه کمبریج مجموعه داده‌های مختلفی را روی بلاک چین بیت‌کوین نگهداری می‌کند، از جمله مصرف انرژی و هش ریت. نرخ هش جهانی کل توان محاسباتی اختصاص داده شده به استخراج را اندازه گیری می‌کند.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟


هش ریت (HashRate) یا هش پاور (Hash Power) معیاری برای اندازه‌گیری عملکرد یک دستگاه ماینر است. به عبارت دیگر هش ریت، میزان سرعتی که یک ماینر موفق به حل هش می‌شود تا پاداش دریافت کند را نشان می‌دهد.

 تنها دو سال پیش، چین بیش از سه چهارم هش بیت کوین جهانی را به خود اختصاص داده بود و اکنون انتظار می‌رود این کشور ۶ میلیارد دلار درآمد سالانه از رمزنگاری را از دست بدهد.

در ایالات متحده آمریکا تگزاس یکی از داغ‌ترین نقاط برای جابجایی کریپتوماینر‌ها است؛ این ایالت نه تنها دارای زمین‌های باز فراوان است، بلکه یک شبکه برق غیرقانونی نیز دارد و این به کریپتوماینر‌ها اجازه می‌دهد تا با ارائه دهندگان برق مختلف بر سر نرخ‌ها مذاکره کنند و قرارداد‌های بلندمدت امضا کنند.