ارز دیجیتال یرن فایننس (yearn.finance)

ارز دیجیتال یرن فایننس (yearn.finance)

ارز دیجیتال یرن فایننس (yearn.finance) نوعی از ارزهای دیجیتال است که توکن آن بنام توکن YFI در بازار موجود است که این توکن بر پایه ی دیفای فعالیت می کند.

همانطور که می دانید ارزهای دیجیتال در دنیای رمزارزها نوسانات و تغییرات قیمتی زیادی دارند و نمی توان پیش بینی کرد که در آینده هر کدام از آن ها چه پیشرفت هایی را خواهند داشت.

ما در ادامه ی این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم که ارز دیجیتال yearn.finance چه ویژگی هایی را دارد و آیا ارزش سرمایه گذاری دارد یا خیر؟


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟


وای ارن فایننس (yEarn.finance) در زبان فارسی با نام "یرن فایننس" شناخته می شود که این لغت اشتباه است و تلفظ درست آن وای ارن فایننس است.

ارز دیجیتال یرن فایننس (yearn.finance)

معرفی ارز دیجیتال یرن و توکن yfi
ارز دیجیتال یرن فایننس یک پلتفرم اقتصادی غیرمتمرکز است که بعنوان مجموعه ای از توابع مثل معادلات اهرمی ، جمع آوری نقدینگی و یک بازارساز خودکار عمل می کند.

این پروژه در فوریه سال 2020 طراحی و راه اندازی شده است و امروز به یکی از طرح های بسیار محبوب در بازار ارزهای دیجیتال تبدیل شده است.

بنیان گذار ارز دیجیتال یرن فایننس شخصی به نام  آندره کرونژ (Andre Cronje) بود. 

این ارز با هدف های خاصی ساخته شده است که از جمله کاربردهای این ارز دیجیتال می توان به این مورد اشاره کرد که این ارز به کاربرانی که قصد استفاده از وای ارن فایننس را دارند هشدار می دهد که این پروژه درمرحله بتا است اگر می خواهید از این ارز استفاده کنید باید حتما مسئولیت اطلاعاتتان را قبول کنید.

علاوه بر این، ارز دیجیتال یرن فایننس به افراد این امکان را می دهد تا تمام قراردادها بصورت مستقیم و بدون تغییر به شبکه اصلی منتقل شود.

پروسه ییلد فارمینگ به پروسه کاشت بذرها در زمین تشابه زیادی داردکه برای افزایش محصولات از آن ها استفاده می شود.

بریا برداشت از دیفای در سیستم ارز دیجیتال یرن فایننس شما باید روی یک ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید تا بتواندی توکن YFI را بعنوان جایزه و پاداش از شبکه دریافت کنید.

معرفی ارز دیجیتال یرن و توکن yfi

پروتکل های ارز دیجیتال یرن فایننس
ارز دیجیتال یرن فایننس پروتکل های مختلفی دارد که از جمله آن می توان به پروتکل های زیر اشاره کرد:

 Ytrade Finance: کاربران می توانند از این پروتکل استفاده کنند و معاملات و قرارداد های بسیار زیادتری را نسبت به قبل انجام دهند.
Yliquidate Finance: در این پروتکل از وام های فلش شبکه AaVE برای ارائه و دریافت وام استفاده می شود.
Yswap Exchange: با استفاده از این پلتفرم می توانی وجه ها و مبالغ نقدی را به سیستم وارد کنیم.
Iborrow Finance: توکنایز کردن بدهی ها به کمک AaVE یکی دیگر از ویژگی های استفاده از این سیستم می باشد.
امنیت شبکه Yearn.Finance چگونه است؟
کاربران Yearn.finance به دلیل تغییر سریع شرایط بازار و تلاش اشخاص فرصت طلب برای کسب سود از شرکت کنندگان با تجربه کمتر، می توانند با خطر زیاد از دست دادن پول مواجه شوند.

Cronje خود تلاش کرده است تا شفافیت مربوط به منشأ پلت فرم را حفظ کند ، خاطر نشان کرد که حتی پس از حسابرسی کد ، نمی توان 100٪ ایمن بودن سال مالی را تضمین کرد - DeFi شامل خطر ذاتی است.

امنیت شبکه Yearn.Finance چگونه است؟

چند توکن درآمد مالی (YFI) در گردش وجود دارد؟
توکن داخلی Yearn.finance YFI دارای 30000 توکن ثابت است. از زمان راه اندازی در ژوئیه سال 2020 هیچ حق بیمه ای وجود نداشت و توسعه دهندگان هیچ بودجه اولیه دریافت نکردند ؛کل عرضه در زمان راه اندازیYFI ، صفربود.
از آن زمان، اکثر عرضه های محدود وارد گردش شده اند و موفقیت توکن در قیمت بالای 41،000 دلاری آن نشان داده می شود که در اواسط سپتامبر سال 2020 به فروش رسید.
 YFI همچنین اولین ارز رمزنگاری شده بود که ارزش بیشتری داشت از بیت کوین (BTC) در هر واحد.
کاربران yearn.finance از طریق تأمین نقدینگی YFI به دست می آورند ، در حالی که دارایی های رمز امتیازات حکمرانی را تعیین می کنند.

از کجا می توانید یرن فایننس بخرید؟
YFI یک توکن آزادانه قابل معامله است و دارای جفت ارزهای رمزپایه ، پول های ثابت و ارزهای فیات است که به طور گسترده در دسترس هستند.

معاملات عمده مبادلات YFI شامل Binance  OKEx و Huobi Global و همچنین سازنده بازار خودکار (AMM) Uniswap است.