ارز دیجیتال Raptoreum

ارز دیجیتال Raptoreum

قیمت ارز دیجیتال Raptoreum اخیرا با رشد چشمگیری مواجه شده و به همین دلیل توانست نگاه بسیاری را به خود جلب کند، اما نحوه استخراج این ارز دیجیتال برای گیمرها دردسر بزرگی را به وجود خواهد آورد.

قیمت ارز دیجیتالی نوظهور Raptoreum طی یک ماه اخیر حدود 3 برابر افزایش پیدا کرده و به همین دلیل توانسته نگاه بسیاری از فعالان بازار ارزهای دیجیتالی را به خود جلب کند، اما با توجه به این که نرخ استخراج آن از طریق پردازنده‌های Ryzen 9 بسیار بالا است، احتمالا باعث کمبود پردازنده‌های AMD در بازار خواهد شد. در حقیقت استخراج این ارز دیجیتالی به نوع ویژه‌ای از حافظه‌های کش L3 نیاز دارد که پردازنده‌های AMD Ryzen 9 می‌توانند بهترین گزینه برای استخراج آن باشند.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟


ارز دیجیتال Raptoreum بلای جان گیمرها
اخیرا تصاویری از مزارع استخراج ارز دیجیتال Raptoreum منتشر شده که نشان می‌دهد فعالان بازار با تعدادی زیادی پردازنده‌های Ryzen شرکت AMD در حال استخراج این ارز دیجیتالی هستد. این رمزارز نوظهور که با نماد اختصاری RTM شناخته می‌شود در ابتدای سال 2021 راه‌اندازی شده و فعالان می‌توانند آن را طبق الگوریتم GhostRider استخراج کنند. افزایش قیمت رپتوریم به سه برابر، آن هم طی یک ماه باعث شد تا بسیاری از افراد به استخراج آن روی بیاورند. گفتنی است ارزش این رمزارز فقط طی یک روز حدود 14 درصد افزایش پیدا کرد.

ارز دیجیتال Raptoreum

طبق گزارش‌های منتشر شده، فعالان بازار ارزهای دیجیتالی با یک پردازنده قدرتمند AMD Ryzen مانند Ryzen 5950X می‌توانند به شکل میانگین با نرخ هش 4250h/s به استخراج این ارز دیجیتالی بپردازند. این پردازنده حدود 740 دلار قیمت دارد، اما فعالان با پردازنده Ryzen 5900X با قیمت 525 دلار می‌توانند با نرخ هش 3560h/s رمزارز Raptoreum را استخراج کنند. از این رو کاربران با این دو پردازنده قادرند به شکل روزانه 205 و 172 عدد Raptoreum را استخراج نمایند که طبق قیمت فعلی این ارز دیجیتالی می‌توان گفت کاربران با پردازنده Ryzen 5950x قادرند روزانه 5.4 دلار درآمد کسب کنند.

ارز دیجیتال Raptoreum

این مقدار درآمد با پردازنده Ryzen 5900X حدود 4.5 دلار خواهد بود؛ به بیانی دیگر کاربران ظرف مدت 137 روز قادرند پول خرید یک پردازنده جدید Ryzen 5950X و ظرف مدت 116 روز پول خرید پردازنده Ryzen 5900X را کسب کنند. همچنین نرخ توان استخراج این ارز دیجیتالی با پردازنده‌های اینتل نظیر مدل پرچمدار Core i9-12900K حدود 2380 هش بر ثانیه برآورد شده است. گفتنی است برای محاسبه این درآمدها باید مواردی چون هزینه برق و هزینه سایر تجهیزات مورد نیز در نظر گرفته شود.

افزایش قیمت این ارز دیجیتالی و بالا بودن نرخ توان استخراج با پردازنده‌های AMD باعث شده تا نگرانی‌ها از کاهش این پردازنده‌ها در بازار نیز افزایش پیدا کند؛ چرا که مدیر AMD اخیرا اعلام کرد این شرکت حتی در سال 2022 نیز با کمبود تراشه مواجه خواهد بود. از این رو کمبود این نوع پردازنده‌ها باعث خواهد شد تا تولید کنسول‌های بازی نیز با مشکل مواجه شود. در چنین شرایطی کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند ارز دیجیتال Raptoreum در آینده نزدیک به دردسری بزرگ برای گیمرها تبدیل خواهد شد.