دوج کوین و بیلی آیلیش

دوج کوین و بیلی آیلیش

مردم امسال برای تلفظ نام دوج کوین (Dogecoin) مشکل داشتند.

این میم کوین نمادین که دیروز هشت ساله شد، به لیست کلماتی که در تلویزیون بیشتر از همه اشتباه تلفظ شده اند، راه یافته است.

این لیست سالانه توسط شرکت Captioning ایالات متحده جمع آوری می شود.

گویندگان اخبار همچنین اتریوم، نام دومین بلاک چین بزرگ دنیا، «cheugy»، واژه جدید و تحقیرآمیزی که روندهای آغاز شده توسط هزاره ها را به سخره می گیرد، و «Dalgona»، نام شیرینی در کره جنوبی که توسط سریال درام محبوب نتفلیکس یعنی Squid Games مشهور شده است را به سختی تلفظ می کنند. 


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟


با کمال تعجب، بیلی آیلیش (Billie Eilish)، سوپراستار جوان نیز علیرغم اینکه سال‌ها در کانون توجه بوده، هنوز نام خانوادگی‌اش در تلویزیون اشتباه تلفظ می‌شود. این خواننده پاپ پس از آهنگ مشهور خودش، “Bad Guy” که در صدر جدول های سراسر جهان در سال ۲۰۱۹ قرار گرفت، به شهرت بی‌نظیری دست یافت. اولین آلبوم استودیویی او، “When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” برنده جایزه برتر گرمی در سال ۲۰۲۰ شد.

مردم همچنین نام خانوادگی ستاره تنیس یونانی استفانوس سیتسیپاس (Stefanos Tsitsipas) و بازیکن فوتبال جیسون کلسه (Jason Kelce) را نیز اشتباه تلفظ می کنند.

سال گذشته، آنتونی فائوچی (Anthony Fauci)، ایمونولوژیست و کامالا هریس (Kamala Harris)، معاون رئیس جمهور نیز در این فهرست ظاهر شدند.