ارز دیجیتال بریج اوراکل

ارز دیجیتال بریج اوراکل 

اگر به تازگی وارد دنیای ارز دیجیتال شده‌اید و «ارز دیجیتال بریج اوراکل چیست؟» یکی از سوالات ذهن شماست، مقاله پیش رو برای پاسخ به همین سوال نوشته شده است.

ارز دیجیتال امروزه یکی از معروف‌ترین بازارهای مالی و مطمئن‌ترین حوزه‌ها برای سرمایه‌گذاری است و طرفداران مخصوص به خود را دارد. در دنیای رمز ارزها، ارزهای دیجیتال زیادی، با اهداف مختلفی طراحی وتولید شدند. بعضی از این رمز ارزها خوش درخشیدند و برخی دیگر قبل از معروف شدن، نابود شدند.

یکی از ارزهای رمزنگاری شده معروف که سوالات زیادی در مورد آن مطرح است، ارز دیجیتال بریج اوراکل (Bridge Oracle) است که توکن‌های آن با نشانه‌های (BRG) شناخته می‌شوند.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟


در ادامه مقاله با آکادمی کیوسک همراه باشد تا پاسخی برای سوال «ارز دیجیتال بریج اوراکل چیست؟» دریافت کنید.

پلتفرم ارز دیجیتال بریج اوراکل چیست؟
قبل از هر چیز باید بدانیم هدف از ساخت ارز دیجیتال بریج اوراکل چیست؟

هدف از طراحی و ساخت ارز دیجیتال بریج اوراکل، وارد کردن اطلاعات و داده‌هایی که در جهان واقعی وجود دارند به دنیای بلاک‌چین‌ها و جهان دیجیتال بود. به عبارتی Bridge Oracle، به عنوان اولین فناوری پیشرفته بر روی شبکه ترون پایه‌گذاری شد تا کاربران را قادر سازد که به داده‌های خارجی دسترسی داشته باشند و قراردادهای هوشمند خود را اجرایی کنند.

ارزدیجیتال BRG هم مثل هر رمز ارز دیگری مخالفان خود را دارد. مخالفان سعی کردند با ارائه توضیحاتی این پروژه را کلاهبرداری نشان دهند، اما این توضیحات برای کارشناسان قابل قبول نبود. با این حال موسس ارز دیجیتال بریج اوراکل، راستا سینا استوی که مدیرعامل صرافی کریپتولند نیز بود، به اتهام اخلال در سیستم اقتصادی بازداشت و این اوضاع باعث بی‌اعتمادی مردم به این رمز ارز شد.

ارز دیجیتال بریج اوراکل

آشنایی با توکن بریج اوراکل
در دنیای رمز ارزها، وظیفه مهم ارز دیجیتال بریج اوراکل چیست؟

توکن‌های ارز دیجیتال BRG واسطی میان قراردادهایی هوشمند بر پایه‌ ترون، با دیتاهایی که از جهان واقعی ارسال می‌شوند، هستند. این ارتباطی که پلتفرم بریج اوراکل برقرار کرده، در عین امنیت بالا غیر متمرکز نیز است.

داده‌های دنیای واقعی می‌توانند کلیه قراردادهای هوشمند را در بلاکچین ترون ساپورت کنند. این پروتکل می‌تواند نتیجه‌هایی به کاربر ارائه دهد که در هم مفید و هم بسیار کاربردی هستند. در این صورت قراردادهای هوشمند، بدون احتیاج به توافق‌نامه‌، با استفاده از داده‌های واقعی به وجود آمده و در نهایت هم اجرایی شده و تحت کنترل درآیند.

سیستم عمومی ارز دیجیتال بریج اوراکل
تا به امروز سامانه‌هایی که مبتنی بر اوراکل هستند مورد استفاده شرکت‌های بزرگ قرار گرفته‌اند. استفاده از Bridge Oracle برای کسب و کارهای کوچک‌تر، تقریبا غیر ممکن است، زیرا منابع، زمان و بودجه کافی را در اختیار ندارند. در واقع استفاده از سیستم اوراکل برای مشاغل کوچک از نظر اقتصادی به صرفه نیست.

اما متاسفانه بلاک چین ترون و شبکه‌ آن دارای سامانه‌ اوراکل عمومی نیستند و به همین علت هم هست که کسب و کارهای کمتر توسعه یافته در شبکه ترون فعالیت‌ و مشارکتی ندارند.

نقش توکن بریج در اوراکل عمومی و شبکه ترون

گفتیم که کسب و کارهای کوچک توانایی استفاده از سیستم اوراکل و شبکه ترون را ندارند، اما این مشکل هم تا حدودی حل شده است. این پلتفرم یک اوراکل عمومی تاسیس کرده است و به کمک توکن‌های BRG خود شبکه ترون را قادر ساخته تا به مشاغل کوچک نیز خدمت رسانی کند.

با وارد شدن کسب و کارهای کوچک به شبکه ترون، شاهد توسعه و گسترش کلی این شبکه خواهیم بود. در واقع توکن ارز دیجیتال BRG سبب بهبود دسترسی کاربران عادی به دیتاهای خارجی در قراردادهای هوشمند شده است.

بریج اوراکل

کاربردهای ارز دیجیتال بریج اوراکل
قراردادهای هوشمندی که تا کنون در این مقاله معرفی شده‌اند می‌توانند در زمینه‌های مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند. برخی از آنها عبارتند از:

تسویه حساب و پرداخت مبلغ تعیین شده در قرارداد در زمان دریافت خدمات مورد نظر
انجام کلیه‌ کارهای پرداختی در حوزه‌ بیمه
رهگیری کالاها و انجام کارهای مربوط به حمل و نقل خریدهای آنلاین
آینده ارز دیجیتال بریج اوراکل
یکی از مهم‌ترین نکات مورد بررسی برای هر معامله‌گری، آینده‌ ارزی است که روی آن سرمایه‌گذاری کرده است. سرمایه‌گذاران به دقت بررسی می‌کنند که آیا با شواهد موجود آینده‌ روشنی در انتظار یک رمزارز هست یا خیر؟ و سپس برای خرید آن تصمیم‌گیری می‌کنند.

با بررسی و تحلیل ارز دیجیتال بریج به بیانیه‌ای خواهید رسید که مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سایبری صادر کرده و تحت آن ارز دیجیتال BRG را غیرقانونی، بدون پشتوانه و غیرمعتبر خوانده است. این مرکز بیان کرده است که اعضای مربوط به این ارز دیجیتال به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور دستگیر شدند.

در این بیانیه بخشی از شاخصه‌های کلاهبردارانه پروژه بریج را عنوان کرده‌اند. برخی از این شاخصه‌ها عبارتند از: نداشتن پشتوانه، تبلیغات شعاری، تمرکز عمده سرمایه در چند کیف پول، موج‌سازی‌های جعلی و غیرواقعی و همچنین قیمت‌سازی جعلی.

و در نهایت با انتشار خبر بازداشت بنیان‌گذار آن، این رمز ارز حدود ۶۰ درصد ریزش قیمت داشته است و این عدد تا کنون به ۹۲ درصد رسیده است.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟


ارز بریج اوراکل

قیمت ارز دیجیتال بریج اوراکل
ارز دیجیتال بریج اوراکل با ارزش بازاری حدود ۴۷.۲۱۲ دلار در جایگاه ۲۰۹۳ قرار گرفته است. این عدد حدود یک ده هزارم از کل سهم‌های بازار است. کل مجموع واحدهای موجود از این رمز ارز برابر با ۴۵۰ میلیون واحد است.

اگر قصد خرید و فروش ارز دیجیتال Bridge Oracle را دارید، برخی از بهترین صرافی‌ها برای این رمزارز عبارتند از:

صرافی com
صرافی کو کوین (KuCoin)
صرافی com
صرافی دی جی فینکس(DiGiFinex)
صرافی هیت بی تی سی (HitBTC)
نتیجه‌گیری
ارز دیجیتال BRG را یک پل برای برقراری ارتباط میان دنیای واقعی و دنیای دیجیتال و بلاک‌چین‌ها است. این ارز دیجیتال به عنوان یک واسط میان داده‌های دنیای واقعی و قراردادهای هوشمند مبتنی بر شبکه‌ ترون عمل می‌کند. اگر چه نمی‌توان آینده خوشی  برای این رمز ارز متصور بود، اما تا کنون کمک زیادی به اجرایی شدن قراردادهای هوشمند کرده است. اگر تجربه‌ای از خرید و فروش این رمز ارز دارید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.