ارز دیجیتال ترتل کوین TRTL

ارز دیجیتال ترتل کوین TRTL

ارز دیجیتال ترتل کوین (Turtlecoin) یکی از رمزارزهایی است که ابتدا به صورت سرگرمی آغاز شد اما به دلیل داشتن ایده‌های جذاب و کاربردی، ماندگار شد و در حال رشد است. این ارز دیجیتال در چند ماه آغازین 2021 حدود 9000 درصد رشد قیمتی داشته است. وجود حریم خصوصی بالا و سرعت زیاد تراکنش‌ها، از جمله ویژگی‌هایی است که Turtlecoin را محبوب ‌می‌کند. اگر ‌می‌خواهید با ارز دیجیتال Turtlecoin و توکن TRTL بیشتر آشنا شوید، حتماً ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

TurtleCoin با نماد اختصاری TRTL یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۷.۱۵ میلیون دلار، در رتبه ۱۲۶۱ بازار قرار داشته و سهم ۰.۰۰۰۲ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . هر واحد از TurtleCoin در این لحظه با قیمت ۰.۰۰۰۰۶۱ دلار، با احتساب نرخ تتر ۲۹,۱۱۰ تومان معادل ۱ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۲۷۰.۹۵ هزار دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر -۸.۵۳% کاهش یافته است. بالاترین قیمت TurtleCoin در تاریخ ۱۷ فروردین ۱۴۰۰(06 April 2021) معادل ۰.۰۰۰۹ دلار بوده که همینک %۹۳.۴۶ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش TurtleCoin ۱۱۵.۸۵ میلیارد و تعداد کل واحدهای آن ۱ تریلیون خواهد بود. در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن TurtleCoin معامله می‌شود، صرافی CoinEx با سهم %۳۴.۷۱ از حجم معاملات روزانه است.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟


ارز دیجیتال ترتل کوین (TRTL) چیست؟
ترتل در انگلیسی به معنی لاک‌پشت است. اما این ارز برخلاف نامش سرعت تراکنش‌های بالایی دارد. Turtlecoin در سال 2017 به دست دو توسعه‌دهنده ایجاد و شروع به کار کرد. این دو توسعه‌دهنده در یک بار مشغول صحبت درباره ارزهای جعلی و شت کوین‌های زیادی بودند که وارد بازار ارزهای دیجیتال شده. آن دو Bebop و Rocksteady نام داشتند و ‌می‌خواستند پروژه‌ای را شروع كنند كه روی فناوری و توسعه جامعه متمركز باشد. پروژه‌ای که به بودجه زیاد، پیش استخراج، ICO یا بازاریابی نیاز نداشته باشد.

این پروژه به طور رسمی در 7 دسامبر 2017 آغاز شد. توسعه‌دهندگانی که از مراحل اولیه با این پروژه درگیر شدند، این کار را فقط به عنوان یک سرگرمی انجام ‌می‌دادند و حقوقی دریافت نمی‌کردند. همچنین این ارز دیجیتال بدون وایت پیپر (Whitepaper) وارد بازار شد.

آنچه در این پروژه از اهمیت بیشتری برخوردار است، کارهایی است که در این فناوری انجام شده است. بیایید نگاهی به برخی از این موارد بیندازیم.

ارز دیجیتال ترتل کوین چگونه کار می‌کند؟
علی‌رغم اینکه Turtlecoin ابتدا به عنوان یک پروژه «سرگرمی» آغاز شده است، بعضی از ویژگی‌هایش آن را به یک ارز دیجیتال پیشرفته تبدیل کرده است که هنوز هم برای تازه‌کارها آسان است. این مسئله به دلیل تعدادی از مشخصات فنی خاص در Turtlecoin است.

زمان کوتاه بلاک
زمان بلاک‌بندی در شبکه ترتل کوین فقط 30 ثانیه است. این زمان بسیار کمتر از زمان بلاک 10 دقیقه‌ای بیت کوین است.این به معنای این است که تراکنش‌هایی که با Turtlecoin ارسال ‌می‌کنید، حدود 20 برابر سریع‌تر از تراکنش‌ها در بلاکچین بیت کوین تأیید ‌می‌شوند.

ویژگی‌های حریم خصوصی
با توجه به اینکه ارز دیجیتال ترتل کوین از الگوریتم هش CryptoNight استفاده ‌می‌کند، مانند مونرو (XMR) بسیاری از ویژگی‌های حفظ حریم خصوصی را دارد. هر تراکنشی که ارسال ‌می‌کنید خصوصی است.

یک دلیل افزایش حریم خصوصی Turtlecoin این است که از الگوریتم Mixins استفاده ‌می‌کند. Mixins کلید خصوصی شما را با کلیدهای دیگر کاربران مخلوط ‌می‌کند. این Mixins بر اساس مفهومی به نام امضای حلقوی بارومین (Borromean Ring Signatures) طراحی شده که توسط شرکت Blockstream ساخته شده است.

پیش از این، اگر برایتان مهم نبود که تراکنش شما عمومی انجام شود، ‌می‌توانستید صفر Mixins را انتخاب کنید. Turtlecoin اخیراً پروتکل خود را ارتقا داده و در هر تراکنش حداقل به 7 Mixins نیاز است.

استخراج آسان
استخراج ارز دیجیتال ترتل نسبتاً آسان است. این روزها با توجه به رقابت شدید استخراج در برخی از بلاکچین‌‌های اثبات کار (PoW)، راحتی استخراج کاملاً نادر شده است.

کیف پول کاربرپسند
با توجه به اینکه رمزارز ترتل کوین بر روی بلاکچین اختصاصی خود فعال است، نمی‎‌توان ان را در هر کیف پولی ذخیره کرد و نیازمند کیف پول اختصاصی متصل به بلاکچین ترتل است. توسعه‌دهندگان ترتل کوین به منظور آسان کردن استفاده از این ارز دیجیتال، کیف پولی ‌می‌خواستند که کاربرپسند باشد و رابط گرافیکی راحتی داشته باشد. 5 کیف پول گرافیکی برای ارز دیجیتال ترتل کوین وجود دارد که شما ‌می‌توانید استفاده کنید.

کیف پول‌های Golang ،Winforms ،Python و Electron در سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس پشتیبانی ‌می‌شود. Golang یک کیف پول ویندوزی است که با C # برنامه‌نویسی شده است. به عنوان مثال، در زیر تصویری از رابط کاربری Golan وجود دارد.

بلاک‌های سریع بدون همگام‌سازی (Mobius)

کاربرانی که روی نود‌های کامل در زنجیره POW کار کرده‌اند، ‌می‌دانند که همگام‌سازی کل این زنجیره‌ها چقدر زمان ‌می‌برد. این مسئله در ارز دیجیتال ترتل کوین نیز صادق است.

چیزی که توسعه‌دهندگان Turtlecoin مایل به معرفی آن هستند، بلوک‌های سریعی است که نیازی به همگام‌سازی ندارند. این بلوک‌ها Mobius نامیده ‌می‌شوند و بلوک‌های سریع‌تری را روی یک زنجیره کوتاه‌تر تولید ‌می‌کنند. این بلوک‌های سریع روی زنجیره‌های کوتاه ‌می‌تواند تأثیرات جانبی یک بلاکچین بزرگ را بسیار کاهش دهد.

این به‌روزرسانی بسیار بزرگ‌تر از سایر تغییرات است؛ بنابراین تیم ترتل کوین در حال حاضر جدول زمانی برای این به‌روزرسانی اعلام نکرده است.

شبکه TurtlePay

این نیز یک اقدام واقعاً بلندپروازانه دیگر در نقشه راه ارز دیجیتال ترتل کوین است. این تیم در نهایت ‌می‌خواهد یک شبکه پرداخت Turtlecoin را ایجاد کند که دارندگان ترتل کوین بتوانند با ارز‌های کیف پول خود به آسانی فرآیند پرداخت را انجام دهند. البته این شبکه در حال حاضر زمان تراکنش‌های بسیار سریعی دارد و اگر آنها قادر به اجرای Mobius باشند، ‌می‌توانند به این هدف برسند.

سخن پایانی

ارز دیجیتال ترتل کوین (Turtlecoin) یکی از آلت کوین‌هایی است که در یک سال گذشته رشد زیادی داشته است. ویژگی‌هایی مثل سرعت تراکنش بالا، حریم خصوصی، استخراج آسان و کیف پول‌های کاربرپسند و گرافیکی باعث محبوبیت این ارز دیجیتال شده است.

تیم ترتل کوین برنامه‌های جالبی برای آینده این ارز دیجیتال دارند. از جمله اینکه آنها ‌می‌خواهند قرارداد‌های هوشمند با حریم خصوصی، بلاک‌های سریعی که نیاز به همگام‌سازی نداشته باشد و یک شبکه پرداخت برای این ارز دیجیتال راه‌اندازی کنند. اگر تیم توسعه‌دهنده این ارز بتوانند این امکانات و ویژگی‌ها را به شبکه خود اضافه کنند، این ارز دیجیتال ‌می‌تواند بسیار محبوب شود و رشد‌های قیمتی زیادی داشته باشد. اما هنوز نمی‌توان از آینده این ارز دیجیتال مطمئن بود و اگر قصد سرمایه‌گذاری روی این رمزارز را دارید، بیشتر تأمل کنید یا صبر کنید تا تیم ترتل کوین اطلاعات بیشتری از فعالیت‌های خود منتشر کنند.