پذیرش بیت کوین در KFC

پذیرش بیت کوین در KFC

رستوران کی اف سی هر پاکت مرغ سوخاری را به قیمت 20 دلار می فروشد. هر پاکت مرغ سوخاری شامل 10 تکه مرغ، سیب زمینی سرخ شده و سه مدل سس مخصوص به همراه مخلفات است.

در آخرین خبر در رابطه با انطباق پذیری کسب و کارها و فروشندگان با انواع ارز دیجیتال، KFC کانادا در منوی خوراکی‌هایش آیتم جدید پاکت مرغ سوخاری بیت کوین (Bitcoin Bucket) را قرار داد
 


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟


شرکت کی اف سی در ابتدا پستی در فیس بوک انتشار داد که در آن قیمت لحظه ای محصولات کی اف سی را اعلام نمود که در آن قیمت مرغ سوخاری علاوه بر دلار به بیت کوین نیز محاسبه شده بود. با وجود این، شما به هیچ وجه نمی توانید به یکی از شعبات کی اف سی بروید و به جای پول نقد، بیت کوین بپردازید !!! دلیل این امر هم آن است که امکان پرداخت بیت کوین فقط در سایت اینترنتی کی اف سی قرار داده شده است.

در آخرین خبر در رابطه با انطباق پذیری کسب و کارها و فروشندگان با انواع ارز دیجیتال، KFC کانادا در منوی خوراکی‌هایش آیتم جدید پاکت مرغ سوخاری بیت کوین (Bitcoin Bucket) را قرار داد. این حرکت KFC یک نوع شیرین کاری برای استفاده از فضای رسانه‌ای یا همان آب گل آلود است. مرغ سوخاری بیت کوین بصورت اینترنتی با بیت کوین قابل سفارش دادن است و قیمت آن لحظه‌ای وابسته به قیمت بیت کوین تغییر می‌کند. پذیرش بیت کوین در رستوران‌ها و سایت‌های اینترنتی تحویل غذا کار جدیدی نیست اما KFC به شکل ماهرانه‌تر در حال انطباق با ارزهای دیجیتال است.

با انتشار این خبر در فیسبوک و توییتر KFC، خبر پذیرش بیت کوین در KFC به سرعت در شبکه‌های اجتماعی پیچید. KFC در توییتر اینگونه خبر را اعلام کرده بود:

ما دقیقا نمی‌دانیم بیت کوین چیست یا چطور کار می‌کند، اما این نباید مانعی برای خوردن مرغ سوخاری خوشمزه ما باشد.

پست فیس بوکی کی اف سی با واکنش های زیادی از سوی کاربران مواجه شد. ناتان هادسون با اشاره به تغییرات و نوسانات بیت کوین نوشت : ” یک پاکت مرغ سوخاری امروز 20 دلار، فردا 5 دلار و هفته آینده 200 دلار خواهد بود.”

در قسمت نظرات یادآوری شده بود که با در نظر گرفتن کارمزد 20 دلاری هر تراکنش، هزینه هر پاکت مرغ سوخاری دو برابر خواهد شد! علاوه بر این، هزینه ارسال نیز که 5 دلار است به صورتحساب مشتری اضافه می شود.

البته کاربران شبکه‌های اجتماعی به پذیرش بیت کوین در KFC واکنش‌های مختلفی داشتند، بعضی کارمزد بالای بیت کوین را به سخره گرفتند و گفتند با کارمزد 20 دلاری عملا قیمت مرغ سوخاری دو برابر است. گفتنی است امکان دارد در آینده نزدیک KFC دیگر ارزهای رمزپایه را نیز برای سفارش اینترنتی بپذیرد.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟


قیمت هر بسته مرغ سوخاری که با بیت کوین به فروش می‌رسد معادل 20 دلار کانادا است و مشتریان می‌توانند به صورت اینترنتی آن را سفارش دهند و مبلغ را هم با بیت کوین بپردازند. KFC در اقدامی جالب یک پخش زنده هم در صفحه فیسبوک ایجاد کرد که قیمت پاکت سوخاری بیت کوین را ارزش آن را هر 5 دقیقه با توجه به قیمت بیت کوین به روزرسانی می‌کرد و این کار را به مدت 4 ساعت ادامه داد.

در حرکت جالب دیگری برای استفاده رسانه‌ای از فضای پرطرفدار ارزهای مجازی، شرکت کداک یک عرضه اولیه سکه برای ارز دیجیتال جدید KodakOne را شروع و اعلام کرد. این ارز قرار است در ثبت حق مالکیت و خرید و فروش عکس در پلتفرم کداک استفاده شود.

پذیرش بیت کوین در بخش غذا و فست فود قبل از این در سال 2017 در شرکت آلمانی پخش مواد غذایی Lieferando آغاز شده بود. در خبری دیگر مرتبطی هم آمده بود که شعبه برگر کینگ روسیه ارز رمزپایه Whoppercoin را ایجاد خواهد کرد.

 

سرپرست KFC کانادا در توییتر اعلام کرد که احتمال دارد در آینده  ارزهای دیجیتالی دیگر نیز پذیرفته شوند.