استرالیا ETF بیت‌کوین را که مدت‌ها در انتظارش بود تأیید کرد

استرالیا ETF بیت‌کوین را که مدت‌ها در انتظارش بود تأیید کرد

پس از ماه‌ها رایزنی در صنعت، ناظر اوراق بهادار استرالیا، کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا (ASIC)، به صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) در دو ارز دیجیتال بزرگ جهان، بیت‌کوین و اتریوم، چراغ سبز نشان داد.
این تصویب به سرمایه گذاران استرالیایی اجازه می دهد تا از طریق صندوق هایی که در بورس اوراق بهادار استرالیا (ASX) معامله می کنند، در معرض مستقیم قیمت دارایی های فیزیکی قرار گیرند. همچنین قصد استرالیا را نسبت به نوآوری دیجیتال تقویت می‌کند و در را برای تنظیم‌کننده‌ها در سایر حوزه‌های قضایی باز می‌کند تا ETFهای رمزنگاری را سریع‌تر پیگیری کنند، زیرا کلاس دارایی همچنان با سرمایه‌گذاران حرکت می‌کند.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟


دستورالعمل های نظارتی
ASIC هفته گذشته مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها و الزامات بهترین عملکرد را منتشر کرد که صادرکنندگان صندوق باید هنگام ارائه ETF بیت‌کوین رعایت کنند و تنظیم‌کننده تاکید خاصی بر حفاظت و ذخیره دارایی‌های ارزهای دیجیتال دارد. به عنوان مثال، کلیدهای خصوصی - معادل رمز عبور اصلی - باید در انبار سرد آفلاین بمانند و باید "روش های امنیتی فیزیکی قوی" را رعایت کنند.1 علاوه بر این، صادرکنندگان صندوق ملزم به تهیه چندین نسخه پشتیبان از کلید خصوصی هستند که در مکان های جغرافیایی جداگانه ذخیره می شوند. آنها همچنین باید یک کارشناس نگهبانی بیت کوین را منصوب کنند که "مطمئن شود دارایی های رمزنگاری شده در امان و ایمن نگهداری می شوند"، طبق گفته دیده بان.
"ما علاقه و تقاضا برای محصولات قابل معامله در مبادلات (ETP) و سایر محصولات سرمایه گذاری که دارایی های رمزنگاری شده در استرالیا را در اختیار دارند، تشخیص می دهیم. با این حال، ما همچنین از خطر واقعی آسیب به مصرف کنندگان و بازارها در صورت وجود این محصولات آگاه هستیم. به درستی توسعه نیافته و عمل نکرده است." ASIC در بیانیه ای که هفته گذشته منتشر شد، به نقل از Business Insider استرالیا نوشت.
سایر الزاماتی که صادرکنندگان ETF بیت کوین باید رعایت کنند شامل داشتن حداقل 10 میلیون دلار استرالیا (7.38 میلیون دلار آمریکا) در دارایی های مشهود خالص و پایبندی به تعهدات مختلف قیمت گذاری، افشا و مدیریت ریسک است.
ETF های نقطه ای در مقابل ETF های آتی
تایید ASIC از یک ETF با پشتوانه نقدی تنها چند هفته پس از آن صورت گرفت که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) به یک ProShares Trust با پشتوانه آتی، ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) در ایالات متحده اشاره کرد. صنعت کریپتو معمولاً از صندوق‌های بیت‌کوین پشتیبانی می‌کند که دارایی‌های فیزیکی را بیش از دارایی‌هایی که معاملات آتی بیت‌کوین مبتنی بر مشتقات را دنبال می‌کنند، پشتیبانی می‌کند، زیرا آنها سطح بالاتری از دقت، ثبات و شفافیت را ارائه می‌کنند.

کارشناسان رمزارز استدلال می‌کنند که ETF‌های آتی با پشتوانه معاملات آتی ارزش لحظه‌ای فعلی بیت‌کوین را منعکس نمی‌کنند، با توجه به اینکه قراردادهای آتی مستلزم توافق دو طرف برای خرید یا فروش بیت‌کوین در قیمت و تاریخ از پیش تعیین‌شده است. در نتیجه، حق بیمه یا تخفیف به قیمت واقعی بیت کوین ممکن است رخ دهد.

ETF های آلتکوین در فوکوس
اگرچه ASIC در این مرحله فقط به ETF های بیت کوین و اتریوم چراغ سبز نشان داده است، مدیران صندوق این حرکت را به عنوان یک پله کلیدی برای تایید وجوه دارای ارزهای دیجیتال کوچکتر موسوم به آلت کوین می دانند. مدیر اجرایی آسیا و اقیانوسیه در VanEck Arian Neiron گفت: "این یک حرکت بزرگ رو به جلو خواهد بود زیرا سرمایه گذاران در نهایت می توانند از طریق یک وسیله سرمایه گذاری مقرون به صرفه و نقد به بیت کوین دسترسی پیدا کنند. همانطور که سایر دارایی های دیجیتال بالغ می شوند، ما انتظار داریم که دامنه آن گسترش یابد." به The Australian Financial Review گفت

در حالی که هنوز مشخص نیست که چه تعداد ETF بیت کوین در انتظار تایید ASIC هستند، اما مشخص است که BetaShares، VanEck و Cosmos Asset Management محصولات رمزنگاری دیگری نیز در خط لوله دارند.

Crypto Investing خیابان اصلی را در استرالیا پیدا می کند
مدیران سرمایه‌گذاری استرالیایی احتمالاً پس از راه‌اندازی خیره‌کننده ETF Crypto Innovators (CRYP.AX) در اوایل این هفته که بالاترین جریان ورودی را در تاریخ ASX در تاریخ ASX ثبت کرد، به تقویت عرضه‌های ارزهای دیجیتال خود ادامه خواهند داد. این کشور همچنین با تایید بانک مشترک المنافع استرالیا (CMWAY) که اخیراً اعلام کرد که قصد دارد به 6.4 میلیون مشتری خود امکان خرید، فروش و نگهداری ارزهای دیجیتال را مستقیماً از طریق برنامه خود ارائه دهد، خود را به عنوان یک حوزه قضایی دوستدار رمزنگاری تأیید کرد. اقدام استرالیا برای ارائه شفافیت نظارتی برای ETFهای رمزنگاری با پشتوانه فیزیکی، چارچوبی را برای سایر کشورها ایجاد می‌کند که در صورت انتخاب از آن پیروی کنند.

افشا: نویسنده در زمان انتشار هیچ سمتی در اوراق بهادار فوق الذکر نداشت.

رقابت بدون ریسک با 100000 دلار پول نقد مجازی
مهارت های معاملاتی خود را با شبیه ساز سهام رایگان ما امتحان کنید. با هزاران معامله‌گر Investopedia رقابت کنید و راه خود را به سمت بالا معامله کنید! قبل از شروع به خطر انداختن پول خود، معاملات را در یک محیط مجازی ارسال کنید. استراتژی های معاملاتی را تمرین کنید تا زمانی که آماده ورود به بازار واقعی هستید