پاداش‌دهی با بیت کوین در توییتر

پاداش‌دهی با بیت کوین در توییتر 

توییتر، یکی از شبکه‌های اجتماعی مورد علاقه کاربران ارزهای دیجیتال است. Twitter به تازگی اعلام کرد که با فعال کردن قابلیت پاداش‌دهی، برای کاربران خود امکان ارسال بیت کوین به هر حسابی را فراهم آورده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که توییتر در حال حاضر گزینه پاداش دهی از طریق بیت کوین را فعال کرده و به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق پلتفرم پرداخت خود را انجام دهند. استر کراوفورد، مدیر محصولات توییتر می‌گوید که این قابلیت اکنون برای تمام کاربران iOS در سراسر جهان در دسترس است و این قابلیت در هفته‌های آتی به نسخه اندروید این پلتفرم اضافه خواهد شد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو پوتیتو، فعال کردن قابلیت پاداش‌دهی بیت کوین در توییتر بخشی از یک ابتکار بزرگ‌تر است. این شرکت در حال حاضر در حال گسترش پشتیبانی خود از پردازنده‌های پرداختی چون پترون، کش اپ، ونمو، ریزرپی، گوفاندمی و استارتاپ برزیلی پیک‌پی است که ترکیبی از خدمات پی پال و ونمو را ارائه می‌دهد.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟


پاداش‌دهی با بیت کوین در توییتر فعال شد
استر کرافورد، مدیر محصول توییتر در مقاله‌ای تحت عنوان «فراهم کردن پاداش‌دهی برای همه» از هماهنگ بودن فلسفه توییتر با رمز ارزها خبر داده است. در این مقاله آمده است:

ما می‌خواهیم همه در توییتر به مسیرهایی برای دریافت پاداش دسترسی داشته باشند. ارزهای دیجیتال افراد بیشتری را به مشارکت در اقتصاد تشویق می‌کنند و مردم را در ارسال پول فراتر از مرزها یاری می‌دهند. به ما کمک کنید تا به آنجا برسیم.

در این مقاله از نحوه پاداش‌دهی با بیت کوین سخن گفته شده است. بر این اساس، پرداخت با بیت کوین در شبکه لایتنینگ و به لطف همکاری توییتر با شرکت استرایک (Strike) صورت خواهد گرفت.

این قابلیت جدید به کاربران اجازه می‌دهد تا حساب‌شان را به اپلیکیشن‌های پرداخت خود وصل کنند و همچنین آن را به صفحه شخصی و توییت‌هایشان اضافه کنند. علاوه بر این، پاداش توییتر با کمک اپلیکیشن استرایک (Strike) به صورت مستقیم از طریق شبکه لایتنینگ نیز قابل پرداخت و دریافت است.

شبکه لایتنینگ چیست و چطور کار می‌کند؟
اگرچه این نخستین بار است که توییتر به صورت رسمی از پرداخت‌های خرد به وسیله بیت کوین پشتیبانی می‌کند، حقیقت این است که کاربران این شبکه اجتماعی قبلاً این راه پرداختی را تجربه کرده‌اند. کاربران می‌توانستند از طریق پی پال و سایر ارائه‌دهندگان خدمات پرداختی، بیت کوین دریافت کنند. علاوه بر این، وجود بات‌های مشهوری چون Tippercoin ، BottlePay یا Dropbit باعث شده بود تا کاربران بتوانند با مرتبط ساختن یک حساب توییتر با کیف پول شبکه لایتننیگ به سادگی با بیت کوین به یکدیگر پاداش دهند. لازم به ذکر است فعالیت پروژه Dropbit با دستگیری بنیان‌گذارش به اتهام پول‌شویی به پایان رسیده است.

در حال حاضر، پرداخت به‌وسیله بیت کوین تنها برای کاربران iOS در دسترس است. کرافورد اعلام کرد که این قابلیت در هفته‌های آتی به دستگاه‌های اندرویدی نیز راه پیدا خواهد کرد.

بیت کوین ماکسیمالیست‌ها
مدیرعامل توییتر، جک دورسی یک ماکسیمالیست بیت کوین است. وی از هر تریبونی به تعریف و تمجید از بیت کوین می‌پردازد و در موادی گفته است که بیت کوین می‌تواند به واحد پولی اینترنت تبدیل شود. جالب است بدانید دورسی هیچ توجهی به سایر ارزهای دیجیتال همانند اتریوم و کاردانو ندارد و به طور کلی بر پادشاه ارزهای دیجتیال متمرکز شده است. با توجه به وسعت توییتر، این حرکت می‌تواند اولین گام در جهت پذیرش جهانی بزرگ‌ترین رمز ارز بازار باشد.

با این حال، علیرغم حمایت سرسختانه دورسی از بیت کوین، فناوری زنجیره بلوکی چیزی فراتر از این ارز را ارائه می‌دهد و تیم توییتر نیز به خوبی از آن آگاه است. به گزارش Mashable، کرافورد اعلام کرده است که توسعه‌دهندگان توییتر در حال بررسی استفاده از NFT به‌عنوان روش‌های غیرمتمرکز حفاظت از هویت هستند.

ما مشتاقیم به‌زودی احراز هویت از طریق NFT را بررسی کنیم. نشان دادن اصالت راهی برای حمایت از سازندگان این هنر دیجیتالی است. با فراهم کردن امکان اتصال مستقیم کیف پول‌های دیجیتال، کاربران می‌توانند مالکیت NFT خود را در توییتر ردیابی کنند و به نمایش بگذارند.

توییتر دقیقاً در رابطه با انتظار تیم توسعه‌دهنده از این محصول و بلاکچین مورد استفاده برای صدور NFT توضیح خاصی ارائه نداده است. با این حال، زمانی که این سرویس آغاز به کار کند، برای جهان آشکار خواهد شد که توییتر، تنها به یک بلاکچین خاص اعتقاد ندارد و همین موضوع باعث ناراحتی بسیاری از ماکسیمالیست‌های بیت کوین خواهد شد.

به نظر شما این امکان چه تاثیری در پذیرش رمز ارزها دارد؟ آیا با قانون‌گذاری‌های احتمالی این حوزه امکان حذف این قابلیت وجود دارد؟