آشنایی با ماینرگیت (Minergate)

آشنایی با ماینرگیت (Minergate)

ماینرگیت MinerGate یک استخر استخراج می باشد. که هدف آن آسان‌تر کردن عملیات استخراج برای کاربران معمولی است.

این نرم افزار رابط کاربری زیبایی دارد. و کار با آن بسیار ساده می باشد. با استفاده از ماینرگیت، ماینرها می توانند استخراج ارزهای دیجیتال را انجام دهند.

بعد از اینکه یک سیستم مخصوص برای استخراج گردآوری کردید ، می بایست نرم افزارهای مخصوصی را نصب کنید تا دستگاه خود را به یک استخر استخراج متصل نمایید تا کار ماینینگ شروع شود . به دلیل این که استخراج یک بلاک برای یک ماینر معمولی به تنهایی ممکن نمی باشد ، استخر استخراج یک فضای مجازی محسوب می شود که ماینرها به آن اتصال پیدا می کنند و اقدام به همکاری در استخراج یک بلاک می نمایند . در آخر هر یک از ماینرها نسبت به قدرت هش سیستم خود از استخراج بلاک‌ها سود کسب می کنند .

به دلیل اینکه بیشتر نرم افزارهای استخراج در محیط CMD فعال می‌گردند ، متصل شدن به اکثر استخرهای استخراج برای افراد مبتدی بسیار چالش‌برانگیز می باشد .
با این وجود ، بعضی از استخرهای استخراج هدفشان به وجود آوردن فضایی راحت برای کاربران معمولی است که ماینرگیت(MinerGate) جزو مشهورترین آنهاست .

ماینر گیت یک استخر استخراج آزاد به حساب می آید که ماینرها این امکان را دارند که به شکل خیلی آسان ارزهای دیجیتال بزرگ بازار را استخراج کنند . با رابط کاربری که تیم توسعه دهنده به کاربران ارائه داده‌اند ، تا یک‌ اندازه‌ای پیچیدگی‌های استخراج برای مبتدیان برطرف می‌گردد . در این استخر امکان استخراج بیت کوین ، اتریوم ، مونرو ، لایت کوین و چند ارز دیگر ایجاد شده است .

در صورتی که نرم افزار ویژه‌ی ماینرگیت را نصب کنید ، این امکان را دارید که فقط با چند کلیک استخراج ارز دیجیتال را آغاز نمایید . به کارگیری نرم افزار خیلی راحت است ولی جهت اینکه استخراج مقرون به صرفه داشته باشید ، نیازمند گرد آوری یک ریگ استخراج هستید که از چند کارت گرافیک پرقدرت تشکیل شده باشد .

این شایعه در میان تعداد زیادی از کاربران پیچیده که با بهره‌گیری از این نرم افزار قادر به استخراج مقرون به صرفه با هر سیستمی هستید .

ارزهایی که ماینرگیت از آنها پشتیبانی می کند. 

در این استخر می توان ارزهای دیجیتالی مانند اتریوم، زی‌کش، بایت کوین، مونرو و چند ارز دیگر را استخراج کرد.

ولی در واقع به منظور استخراج مقرون به صرفه ، شما نخست می بایست اقدام به تهیه‌ی یک سیستم پرقدرت نمایید و بعد ماینرگیت را نصب کنید و استخراج راحت را انجام دهید . می توانید با رایانه‌های متوسط و لپ تاپ با این نرم افزار استخراج را انجام دهید ، ولی اصلا مقرون به صرفه نمی باشد و سخت افزارهای آنها در مقابل استخراج آسیب پذیر می باشند .
در ماینرگیت شما این امکان را دارید که از استخراج راحت با دو نوع سخت افزار، پردازنده مرکزی (CPU) و پردازنده گرافیکی (GPU) استفاده کنید .

یکی از ویژگی های ماینر گیت که در بقیه استخرهای استخراج دیده نمی شود، استخراج همزمان می باشد.

این ویژگی برای بعضی از ارزها قابل استفاده می باشد. و شما می توانید دو ارز دیجیتال را به صورت همزمان استخراج کنید.

همچنین استفاده از این ویژگی منجر به کاهش قدرت استخراج، در ارز دیجیتال اصلی شما نمی شود.
استفاده از نرم افزار ماینرگیت بسیار ساده می باشد. و با نصب آن می توانید با چند کلیک به استخراج ارز دیجیتال بپردازید.
البته جهت بازدهی بیشتر و درآمد بالاتر، شما باید عملیات استخراج را با استفاده از اسیک ها و یا ریگ های ماینینگ که از چند کارت گرافیک تشکیل شده انجام دهید.

بسیاری از کاربران عقیده دارند که با استفاده از ماینرگیت می توانند با سیستم های معمولی هم استخراج داشته باشند.
اما استخراج با سیستم های معمولی اصلا به صرفه نیست.

و برای استخراجی که به صرفه باشد، شما باید یک سیستم قدرتمند با توان پردازشی بالا تهیه کنید.

و با استفاده از ماینرگیت به استخراج بپردازید.

همچنین استفاده از لپ تاپ نیز جهت استخراج با نرم افزار ماینرگیت توصیه نمی شود.
زیرا امکان آسیب دیدن سخت افزار وجود دارد. و استخراج صرفه اقتصادی ندارد.
در این نرم افزار شما می توانید با استفاده از CPU و GPU به استخراج بپردازید.

همچنین تعدادی از کاربران مشکلاتی را در هنگام استفاده از این نرم افزار گزارش کرده‌اند. و عده‌ای هم ماینرگیت را به هش دزدی متهم می کنند. و اعتقاد دارند قدرت پردازشی نمایش داده شده در ماینرگیت از بقیه استخرها پایین‌تر است.