ارز دیجیتال بیکسبی کوین (BIXB)

ارز دیجیتال بیکسبی کوین  (BIXB)

احتمالا تا به حال پروژه ” Bixbcoin ” به گوشتان خورده است و حتی فکر سرمایه گذاری بر روی این پروژه را نیز داشته اید. با افزایش روز افزون قیمت ارز های دیجیتال مثل بیت کوین و اتریوم و بالا رفتن تب و تاب رمز ارز ها، ارز های جدیدی که هدفشان تغییر دنیای ارز دیجیتال است معرفی شده اند. بیکسبی کوین (bixbcoin) نیز یکی از همین ارز هاست که ما در این مقاله قصد داریم برای شما توضیح دهیم که آیا این پروژه کلاهبرداری است یا خیر؟

تاریخچه
بیکسبی کوین (Bixbcoin) هم مانند ارزهای دیجیتال دیگر سابقه ی زیادی ندارد، این ارز دیجیتال به وسیله یک نهاد غیر متمرکز به نام MRMGROUPE ( که از افرادی با سابقه و حرفه ای در این صنعت) دراواخر سال 2019 پا به عرصه گذاشته است و از همان اول، با پلتفرم های قدرتمند وارد بازار رمزارزها شد.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟


بیکسبی کوین (Bixbcoin) چیست؟
اولین سوالی که افراد تازه وارد از خودشان می پرسند این است که بیکسبی کوین چیست؟ بیکسبی کوین (BixBcoin) با نماد BIXB یک ارز دیجیتال رمزپایه تازه وارد که هدف آن ایجاد فضایی برای اجرای برنامه‌ های غیر متمرکز و خودکار که به تازگی پا به عرصه ی ارزهای دیجیتال گذاشته اند می باشد.

بیکسبی کوین یک پلتفرم آزاد مبتنی بر فن آوری بلاک چین است که از تکنولوژی بلاک چین به عنوان بستری در جهت توسعه بازارهای مالی جهانی استفاده می‌ کند که توسط آن افرادمی توانند از پلتفرم های غیر متمرکز به آسانی و بدون نگرانی استفاده کنند.

معامله در شبکه ارز بیکسبی
برخلاف ارزهای رایج که متعلق به دولت ها بوده و توسط آنها توزیع می شود، ارز بیکسبی متعلق به فرد، گروه و یا سازمان خاصی نیست. افرادی که وارد این شبکه می شوند باید از مقررات و توافق نامه ارز بیکسبی پیروی نمایند. این قوانین را می توان به صورت کدهای برنامه ریزی شده در شبکه این سکه مشاهده کرد. به عنوان مثال، حداکثر تعداد ارز دیجیتال بیکسبی کوین 3 میلیون است. همچنین سه واحد این ارز دیجیتال به این نام های خوانده می شوند: BXB، BXC، BXM

 

BixBcoin نوعی پول الکترونیکی است که خدمات آن به صورت خودکار ارائه می شود و هیچ نیازی به شخص ثالث یا واسطه ای ندارد. در شبکه bixbcoin واسطه ای وجود ندارد و تراکنش ها به صورت P2P انجام می شوند. توسط این وجه الکترونیکی می توانید خرید کنید، آنلاین سفارش دهید، پول منتقل کنید و یا اینکه آن را به عنوان یک سرمایه گذاری داشته باشید.

همه ارزهای دیجیتال الگوریتم خاصی را برای فعالیت مورد استفاده قرار می دهند. الگوریتم بیکسبی کوین Scrypt است. این الگوریتم دارای امکان محاسبه راحت تر، حجم کار کمتر و در نهایت توانایی تایید سریع تر تراکنش ها است. الگوریتم Scrypt هزینه ‌های معاملات را به میزان قابل‌ توجهی کم می کند. ارز بیکسبی کوین در واقع یک کوین از پیش استخراج شده (Pre- Mined) است. کوین های پری مایند در ابتدا توسط خالق آن کوین استخراج شده اند و بعد برای عموم منتشر می شود، در واقع ماینرهای این ارز دیجیتال با تایید تراکنش های شبکه، پاداش دریافت می کنند.

پاداش بلاک BixBcoin
ماینرها با دریافت پاداش برای هر محاسبه درست و همچنین افزودن یک بلاک جدید، برای همکاری خود در شبکه، پاداش دریافت می ‌کنند. همه تراکنش های تایید شده این ارز در بسته های دیجیتالی به نام بلاک قرار می ‌گیرند، در حال حاضر ماینرها به ازای هر بلاک، که دارای تراکنش مثبت باشد بین ۰.۰۰۰۴ تا ۰.۰۱ بیکسبی کوین دریافت می ‌کنند. به دلیل اینکه هربلاک جدید به طور میانگین بین ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه تشکیل می ‌شود، از لحاظ آماری ماینرهای بیشتری می توانند پاداش را دریافت کنند. ماینرها با انجام محاسبات ریاضی، توسط توان محاسباتی کامپیوترهای خود برای شبکه، از امنیت شبکه دفاع می کنند.

 

در سیستمی که می خواهد واسطه ها و مشکل هزینه های مضاعف را حذف نماید، باید معاملات به صورت عمومی انجام شده تا کاربران بتوانند اعتبار این معاملات در یک سیستم ثبت جداگانه تایید نمایند. درحقیقت این کاربران هستند که مسئول بررسی و تایید معاملات می باشند. در شبکه بیکسبی کوین تراکنش از طریق کیپ پول شما به شبکه اعلام می شود.

ماینرها تراکنش ها را بررسی می کنند و آنها را در بلاکچین ثبت می نمایند. بدین ترتیب بلاکی ایجاد می شود که شکست رمزها را دشوارتر می سازد. بنابراین با اضافه شدن هر بلاک جدید، تغییر و دستکاری معاملات بسیار دشوارتر از قبل می گردد. بدین صورت امنیت شبکه با هر تراکنش افزایش می یابد.

در این فرآینده بلاکی که معامله مشابه با بلاک قبلی داشته باشد، غیرقابل قبول تشخیص داده می شود. همچنین بلاکی که دارای مهر زمان است (هر بلاکی حاوی یک مهر زمان برای تعیین زمان انجام هر تراکنش است) در تقابل با مهرهای جدیدتر به مرور از بین می رود.

 

شبکه بیکسبی کوین (BixBcoin)
از مهمترین اهداف بیکسبی کوین ایجاد یک شبکه کامل متشکل از سرویس دهی، فروشگاه، بستر معامله، ادغام شخص ثالث و مشارکت در تجارت بیکسبی کوین می‎ باشد. این اهداف برنامه ریزی می شوند تا با سرعت هر چه بیشتر به این اهداف برسیم.

بیکسبی کوین یک دفتر مرکزی غیر متمرکز است که همه تراکنش ‎ها آن توسط شبکه تک به تک یا همتا به همتا (P2P) ذخیره می شود. وظیفه این شبکه فراهم کردن ورودی‎ ها و خروجی های قابل اعتماد ضد دستکاری برای قراردادهای هوشمند پیچیده در هر بلاکچین است.

پروژه Bixbcoin
پروژه Bixbcoin یکی از پروژه های ارز دیجیتال است که این پروژه یک کوین و یا همان ارز دیجیتال با نام ” بیکسبی کوین یا Bixbcoin ” معرفی کرده است که توانسته کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند. توسعه دهندگان این پروژه می خواستند که اول Bixbcoin ها را به صورت توکن عرضه کنند و بعد از اینکه این عمل توسعه پیدا کرد، قسمت های جدا و همچنین متفاوتی را برای این ارز تشکیل دهند و در نهایت در کیف پول اختصاصی مبادله شود.

متاسفانه در مورد این پروژه مطالبی (داخلی و خارجی) در اینترنت وجود ندارد. اما این موضوع دلیل نمی شود که ما اطلاعاتی از این پروژه برای شما کاربران قرار ندهیم. بنابراین، طبق تحقیقات انجام شده در این مقاله برای شما اطلاعاتی در مورد این پروژه قرار داده ایم.

بهترین کیف پول BIXB
کیف پول های مختلفی برای این رمزارز وجود دارد، اما بهترین کیف پول BIXB را شما می توانید از وب سایت اصلی این رمزارز دریافت نمایید. این کیف پول در نسخه های مختلف از جمله اندروید، iOS، مک و وب وجود دارد.

از ویژگی های عمده این کیف پول می توانیم به انجام حجم زیادی از معاملات اشاره نماییم بهترین کیف پول BIXB به شما این امکان را می دهد که حجم معاملات بالاتری را نسبت به حتی بیت کنترل نمایید. به دلیل ایجاد بلاک های متعدد، این سبکه بدون نیاز به اصلاح نرم افزار در آینده از تراکنش های بیشتری پشتیبانی می کند.

 رنکینگ سایت الکسا به بیکسبی کوین
لازم است نگاهی به سایت الکسا Alexa بزنید تا متوجه شوید که سایت این پروژه چقدر در جهان اعتبار دارد. طبق نتایج این سایت بیکسبی فقط مورد استقبال کاربران مالزی و ایران قرار گرفته است. رنکینگ قابل توجهی در این سایت به چشم نمی خورد. با نگاهی منطقی متوجه می‎ شویم در همین ابتدای امر دو امتیاز منفی را می‎ توان برای این پروژه در نظر گرفت.

در عصر کنونی که وب و گوگل به سرعت در حال پیشرفت تکنولوژی می‎ باشند در هیچ منبعی نمی‎ توان خبرهای جدیدی از این پروژه به دست آورد به جز سایت خود پروژه که آن هم رنکینگ بالایی ندارد و تنها کاربران ایرانی و مالزیایی از کل دنیا از آن استفاده می‎ کنند.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟


وایت پیپر بیکسبی کوین
قدم بعدی برای کسب اطلاعات باید وایت پیپر این پروژه را مشاهده کنیم که به شکل پی دی اف در دسترس ما قرار می ‎گیرد. در واقع وایت پیپر گزارشی دقیق و جامع از نحوه عملکرد، اهداف و تمام مواردی است که یک پروژه توسط آن راه اندازی شده و انجام می شود. با اینکه مثل سایر اوراق سفید در حال گشتن اطلاعات تخصصی در مورد نحوه فعالیت این ارز هستیم اما در واقع هیچ خبری از آن نیست.

چیزی که در اختیار داریم مفاهیم ابتدایی و پایه از بلاکچین و ماینر می‎ باشد که این امر ارزش وایت پیپر بیکسبی را به حداقل می ‎رساند و چیزی که این پروژه بر آن اصرار می ‎ورزد این می‎ باشد که ما تنها 3 میلیون بیکسبی کوین داریم و این حجم کم می ‎تواند ارزش آن را به بیشترین ارزش ‎های موجود در بازار تبدیل کند. این دلیل را فقط تازه واردها در بازار ارز دیجیتال می‎ تواند بپذیرند آن هم برای مدتی. این ویژگی به هیچ عنوان دلیل قانع کننده‎ ای برای رشد ارزش یک سکه نمی باشد.

محبوبیت بیکسبی کوین
ویژگی ‎های زیادی وجود دارد که ممکن است بتوانند ارزش یک سکه در بازارهای رقابتی را مشخص کنند. به عنوان مثال چیزی که آن سکه با ورود خود به دنیای دیجیتال می‎ تواند تغییر یا پیشرفت دهد. با وجود سکه پادشاهی همچون بیت کوین باز هم هیچکس نمی‎ تواند به طور 100 درصدی قیمت آن را در 5 سال آینده پیش بینی کند. زیرا مهم‎ترین ویژگی تعیین کننده ارزش ارزهای رمزنگاری شده فقط و فقط محبوبیت آن در بین کاربران مجازی است که قابل بررسی می‎ باشد اما به هیچ عنوان قابل پیش بینی نمی باشد.

با این نکات ذکر شده حتما می‎ توان پروژه بیکسبی را مردود شده دانست. به این دلیل که طبق داده‎ های سایت الکسا تنها کاربران مالزی و ایران به این سکه علاقه نشان داده‎ اند!!

تجارت بیکسبی کوین
هم اکنون فقط چند صرافی نه چندان معتبر این سکه را در میان سکه‎ های خود لیست کرده اند. صرافی معتبری مانند بایننس به هیچ وجه این مورد را قبول نمی کند. این یک ایراد بزرگ است. چرا با وجود ادعای این سکه مبنی بر تغییر دنیای ارز دیجیتال، هیچ صرافی ‎ای حاضر به پذیرش آن در بسترهای معاملاتی خود نیست؟!

استخراج ارز دیجیتال بیکسبی کوین
یک مقایسه ساده بکنیم که اگر خرید هر چیزی را در وب جستجو کنید اطلاعات بیشتری به دست می آورید تا این ارز دیجیتال. مثلا کافی است یک کامپیوتر را سرچ کنید تا اطلاعاتی ساده مانند رنگ، وزن، ابعاد و یا تخصصی مانند سی پی یو، کارت گرافیک و … در دسترس شما قرار دهد اما در سایت این سکه هیچ چیزی عایدتان نمی شود.


اطلاعاتی مانند اینکه من در خواب یا ورزش یا تفریح گلف و … می‎ توانم درآمد داشته باشم آیا نیاز ما را رفع می کند؟ آیا آنها برای آغاز فرایند ماینینگ کافی است. بنابراین، توصیه می کنیم به هیچ عنوان اطلاعات شخصی مهم، کیف پول‎ها، صرافی و یا هیچ حساب دیگری را در سیستمی که برنامه‎ های مربوط به این کوین را نصب کرده‎ اید نگهداری نکنید به این دلیل که به هیچ وجه حریم خصوصی ندارید

 

برنامه های دیگر سوددهی بیکسبی کوین
معمولا اشخاصی که این برنامه درآمدزایی را به شما معرفی می‎ کنند از زیر مجموعه هم صحبت می‎ کنند. بعضی اوقات هم اصلا از این موضوع حرفی نمی زنند تا متوجه نشوید که با یک پروژه Network Marketing مواجه هستید. ولی به طور معمول این شبکه ادعا دارد که بین 53.3 و 536.5 درصد سود سالیانه را به کاربران خود می دهد. این سود برای جذب زیرمجموعه توسط کاربران به 3 شکل واریز می‎ شود در نوع سوم این طرح یکی از شرط‎ های اصلی جهت واریزی، عضو گیری می‎ باشد. این برنامه درآمد زایی شباهت فوق العاده ای به طرح‎ های پانزی و هرمی دارد. افرادی به عنوان لیدر این مجموعه خود را معرفی می‎ کنند.

توجه داشته باشید که در یک هرم تمام افراد بازنده نیستند اما تعداد بازندگان خیلی بیشتر از سود کنندگان است. دلیل اینکه ارزش این سکه در یک سال اخیر رشد داشته است جمع آوری زیر مجموعه ‎ای است که برای ثبت نام در این شرکت حتما باید بسته ‎هایی را از شرکت دریافت کنند که به نسبت توکن ‎ها یا عرضه ‎های اولیه دیگر سکه ‎ها در بازار خیلی گران بود.

نقشه راه یا Road map بیکسبی کوین
در واقع نقشه راه همه آن اهداف و خدماتی است که یک سکه قرار است در پروژه در آینده دور یا نزدیک به ما ارائه دهد. دقیقا آن چیزی است که می ‎توان ارزش سکه را در شبکه‎ های رقیبانش تخمین زد. بنابراین، هر چه نقشه جذاب تری ارائه دهد و دستاوردهایی نو را نوید دهد می‎ توان مطمئن بود آینده ارزهای دیجیتال را رهبری خواهد کرد. به عنوان مثال بیت کوین و اتریوم در نوع خود اولین و جامع ترین در شبکه بلاکچین و… بودند.

پایان صفحه اول سایت رسمی ما نقشه راه بیکسبی وجود دارد.

در حالیکه نقشه راه می‎ تواند صرفا به عنوان همین تعریف قابل قبول باشد، اما هیچ چیز جدیدی را ارائه نمی دهد. همه اهداف آن قبلا به وسیله سکه یا توکن‎ های دیگری صورت گرفته است

عوامل مهم در تعیین قیمت ارز دیجیتال بیکسبی کوین
قیمت هر کوین با توجه به میزان عرضه و تقاضای آن تعیین می شود اما در عرضه اولیه عوامل دیگری نیز بر قیمت این سکه از جمله تیم توسعه دهنده، تعداد سکه ها، بازار سکه، فناوری کوین و مبادلات نیز تاثیر گذار است.

کی از قابلیت های منحصر به فرد شبکه این رمزارز امکان گرفتن وام می باشد.، شما می تواند از بیکسبی پول نقد یا سکه قرض کنید و با بهره کم وام خورد را بازپرداخت نمایید. همچنین شما می توانید از وثیقه ای که گذاشتید نیز سود ببرید.

فلسفه پشت ساخت ارز دیجیتال بیکسبی کوین
بیکسبی کوین براساس نیاز بازار به مبادلات جهانی بدون محدودیت، مرز، نظارت و یا دخالت دولت ها تشکیل شده است. بیکسبی کوین قصد دارد وام های جهانی و بازاریابی چند سطحی نوینی را ارائه دهد.

صرف نظر از ساختار پیچیده رمزنگاری مورد استفاده در این رمزارز، نمایش شفاف مبادلات بین فروشندگان و مشتریان در بازار مهمترین عامل در یکپارچگی سیستم فروش و استخراج BIXB است.

در کل حدود 3 میلیون بیکسبی کوین توسط توسعه دهندگان استخراج شده و به همین دلیل و براساس تعداد سکه ها، کیفیت و کارایی بالای آن، احتمال جهش قیمت برای بیکسبی کوین وجود دارد.

یکی دیگر از دلایل امکان افزایش قیمت این رمزارز استفاده از مکانیزم نادر بودن است، به عنوان مثال اگر 300 هزار کاربر قصد خرید ارز دیجیتال بیکسبی کوین را داشته باشند، فقط 10 کوین برای هر کاربر ارائه خواهد شد به همین دلیل مانند هر سکه دیگری نادر و کمیاب است، ارزشمند می شوند.

قیمت اولیه فروش این رمزارز با توجه به روند بازار 25 دلار در نظر گرفته شد و توسعه دهندگان اصلی اطمینان دارند که در مدت زمان کمتر از یک سال، با راه اندازی و استفاده از این سکه در فروشگاه های مختلف و بازاریابی چند سطحی این پلتفرم، قیمت آن به بیش از 1000 دلار افزایش یابد.

فروش سکه براساس تقاضای بازار در 10 مرحله تنظیم می شود تا توسعه دهندگان با درآمد حاصل بتوانند بازارهای موازی برای مبادلات مالی سکه ایجاد نمایند.

برخی جزئیات دیگر
این شبکه قراردادهای هوشمند، ضد دستکاری را فراهم می کند، که بسیار ایمن و بسیار قابل اعتماد هستند. برای حفظ قابلیت اطمینان کلی معامله، ورودی ها و خروجی هایی که معامله را تضمین می کنند نیز باید ایمن باشد. بستر بیکسبی اتصال قابل اعتمادی را برای داده های خارجی فراهم می کند که به طور اثباث شده ای امن می باشد.

یکی دیگر از مزایا این بستر آن است که سکه های غیرمتمرکز بیکسبی توسط کل ارزهای رمز پایه به صورت جمعی تولید می شوند و نرخ آن هنگام ایجاد سیستم تعریف شده و به صورت عمومی شناخته شده است.

نتیجه گیری
طبق تحقیقات سایت بیکسبی کوین به اندازه کافی مدارک و مستندات محکمی برای معتبر بودن پروژه خود ارائه نکرده است. بنابراین، توصیه ما این است به جای سرمایه گذاری در چنین پلتفرم های پر ریسکی، با افزایش اطلاعات خود در حوزه ترید، به بازار ترید ارز های دیجیتال معروفی مانند بیت کوین و یا اتریوم ورود پیدا کنید.


چگونه یک تریدر حرفه ای ارز دیجیتال شویم؟ ابزارهای آن کدام است؟


فراموش نکنید که افراد سودجو همچنان به دنبال این هستند که از کافی نبودن اطلاعات کاربران در زمینه تکنولوژی های جدید سو استفاده کنند و با وعده سود های گزاف، آنها را فریب دهند.

بنابراین، به یاد داشته باشید که قبل از ورود به هر پروژه ‎ای به طور کامل بسنجید و تحقیق کنید، وسواس به خرج دهید. وقت و انرژی و سرمایه شما ارزشش را دارد.