ارز دیجیتال چیلیز و باشگاه های ورزشی پرطرفدار

ارز دیجیتال چیلیز و باشگاه های ورزشی پرطرفدار

ارز دیجیتال چیلیز با نماد (CHZ) در توکن سازی برای سرگرمی‌های ورزشی کاربرد دارد و به پلتفرم Socios.com قدرت خاصی می‌بخشد. تیم‌های محبوب ورزشی در این پلتفرم رمزارز Chiliz را برای طرفدارانشان به وجود آورده‌اند تا آن‌ها را جذب کنند. اولین بار است که در جهان این اتفاق رخ می‌دهد. برای جذب علاقه‌مندان به ورزش و تیم‌های محبوب، به طرفدارانشان جوایزی اهدا می‌شود. رمزارزهایی که نشانه و لوگوی باشگاه را به همراه دارند، توسط طرفدارانشان خریداری می‌شوند، مورد داد و ستد قرار می‌گیرند تا میزان علاقه به تیم فوتبال خاصی را نشان دهند و یا در نظرسنجی باشگاه‌ها رای دهند.

با اولین صرافی ارز دیجیتال ورزشی در جهان آشنا شوید.
Chiliz.net اولین صرافی دنیا است که ارز دیجیتال را وسیله‌ای برای کسب درآمد در جهان ورزش قرار داده است. این صرافی به سرمایه‌گذاران علاقه‌مند در دنیای فوتبال و دیگر ورزش‌ها امکان حدس زدن و معامله کردن تیم‌های محبوب آنها را می‌دهد. چیلیز با هدف کسب درآمد از طرفداران ورزش ابزارهای بلاکچینی را در اختیار سرگرمی و ورزش قرار داده است.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟


نگاهی به پلتفرم چیلیز chiliz
اگر بخواهیم به طور مختصر به معرفی پلتفرم چیلیز Chiliz بپردازیم، می توان گفت چیلیز یکی از بزرگترین بلاکچین ها برای ورزش (Sport) و سرمایه گذاری گسترده در پلتفرم های بازی است. به طور خاص، چیلیز یک توکن سودمند در بلاکچین اتریوم است که به عنوان ارز رمز پایه رسمی پلتفرم Socios.Com استفاده می شود.

با توجه به فاصله ای که در بین افراد در دنیای ورزش بین باشگاه ها و طرفداران آنها وجود دارد، سازندگان چیلیز Chiliz تصمیم گرفتند که طرفین را به هم نزدیک کنند و این فاصله ها را از بین ببرند.

هدف چیلیز این است که به میلیون ها طرفدار ورزش، قدرت رای گیری مستقیم در باشگاه های مورد علاقه خود بدهد. توکن ارائه شده این پلتفرم CHZ است که در ادامه شما با این توکن آشنا خواهید شد.

 

تاریخچه ارز دیجیتال چیلیز و معرفی آن
همان طور که گفته شد ارز دیجیتال Chiliz در سرگرمی‌های ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نام اختصاری این ارز "CHZ" است. چیلیز در بلاکچین اتریوم شکل گرفته است و با عنوان ارز دیجیتال رسمی پلتفرم Socios.com شناخته می‌شود. سازندگان این ارز تصمیم گرفتند که حالت تهاجمی تدافعی میان طرفداران تیم‌های مختلف ورزشی به خصوص ورزش فوتبال را کم‌رنگ کنند و میان باشگاه‌های مختلف و طرفداران تعصبی این باشگاه‌ها نوعي يكپارچگي به وجود بياورند و آنها را به هم نزديك كنند.

ارز دیجیتال چیلیز در سال 2012 ميلادي متولد شد. هدف از پيدايش اين ارز كمك به طرفداران و هواخواهان تيم‌هاي ورزشي بود. آنها مي‌توانستند با خريد اين سكه‌ها به طور مستقيم حق راي در باشگاه فوتبال محبوب خود را داشته باشند. ميليون‌ها نفر از مردم به عضوهاي فعال اين باشگاه‌ تبديل مي‌شدند و اين ايده، خارق‌العاده بود.

 

ارز دیجیتال چیلیز chz چیست؟
همانطور که گفته شد، رمز ارز CHZ توکن ارائه شده پلتفرم چیلیز می باشد. توکن چیلیز CHZ توکن سازگار با ERC-20 و BEP-2 وBEP-20 است. توکن CHZ به عنوان یک دارایی پایه در کل بلاکچین چیلیز به شمار می رود.

از کل عرضه توکن چیلیز، ۳۴٫۵% از این توکن در یک رویداد پیش فروش، توزیع شده است. ۲۰% دیگر از این توکن به عنوان ذخیره پلتفرم مورد استفاده قرار گرفت که برای کاربران آینده پلتفرم Socios.Com اختصاص داده شده است.

حدود ۷۵% از توکن های CHZ به عنوان مشوقی برای سرمایه گذاران ارائه شد. سرانجام، ۵ درصد از توکن ها به عنوان پاداش به تیم و ۳ درصد به مشاوران پروزه توزیع شد.

 

توکن های هواداری یا fan tokens چیست؟
توکن های هواداری یا Fan Tokens در واقع دارایی های دیجیتالی است که نشان دهنده مالکیت شما در یک حق رای است و به شما امکان می دهد جوایز و تجارب خاص یک باشگاه را کسب کنید.

توکن های هواداری یا Fan Tokens قابل حمل هستند، به این معنی که همانند سایر ارزهای رمز پایه می توان آن را با کالاهای دیگر مانند تجارب VIP، بلیط و … مبادله کرد.

 

ارز چيليز چگونه کار می کند؟
فعاليت رمزارز چيليز توسط پلتفرم Socios.com انجام مي‌شود. طرفداران هر تيم می‌توانند از طريق اين ارز با تيم محبوب خود به تعامل بپردازند. از تيم خود حمايت كنند و با هزينه كردن در تصميمات تيم خود تاثيرگذار باشند. تجربه كاربری در اين وبسايت لذتبخش است. در اين سايت شناسايی كاربر به خوبي اتفاق مي‌افتد. ممكن است كاربر، حسابش را غيرفعال كند ولي با يك بازگرداني شناسايی مي‌شود و تنظيمات شخصي‌سازي شده او ذخيره می‌شود و كاربر را به وجد خواهد آورد!

کاربران با داشتن نشان CHZ در هر باشگاه، حق رای کسب می‌کنند. هر باشگاهی موضوعاتی را برای نظرسنجی به اشتراک می‌گذارد و امکانات نامحدودی را ارائه می‌دهد. نظراتی پیرامون این که طراحی لوگوی باشگاه یا لباس ورزشکاران چگونه باشد؟ پس از پیروزی در بازی پیش رو چه آهنگی پخش شود؟ مکان بازی‌ها در هر بازه زمانی  کجا باشد و یا این که بهترین بازیکن چه کسی بوده است؟ به اشرتاک گذاشته می‌شود تا طرفداران در نظرسنجی‎‌ها شرکت کنند، تصمیم بگیرند، رای دهند و حدس بزنند. هرچه کاربران تعامل بیشتری با سیستم داشته باشند، احتمال سود بیشتر است؛ از طرفی برنامه‌ها و جایزه‌های خاصی هم در نظر گرفته شده است از جمله آنها  می‌توان به حدس بازی‌های بعدی و فروش انحصاری اشاره کرد. برخی از باشگاه‌های معروف که در این سیستم وجود دارد عبارتند از:

  • بارسا
  • یوونتوس
  • پاری سن ژرمن
  • اتلتیکو مادرید
  • آ اس رم
  • بارسلونا 
  • گالاتاسرای 
  • وستهام

 

باشگاه بارسلونا و ارز چیلیز
باشگاه بزرگ اسپانیایی این بار تصمیم گرفته برای مشارکت هواداران تیم در سراسر جهان ارز مجازی خود را منتشر کند. چندی پیش الکساندر دریفوس اعلام کرد که سکه های چیلیز با نشان بارسلونا همانند یک رمزارز قابلیت معامله در بازارهای رمزارز را خواهند داشت. همچنین صاحبان ارز دیجیتال چیلیز می توانند این رمزارز را در کیف پول مجازی خود ذخیره و نگهداری کنند.همانطور که گفتیم هدف باشگاه بارسلونا از انتشار این رمزارز مشارکت بیشتر هواداران در تصمیمات آرایشی تیم است.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟


تصمیماتی مانند انتخاب رنگ پیراهن باشگاه، انتخاب لوگو، انتخاب موسیقی مورد علاقه ی هواداران پس از ثبت هر گل در ورزشگاه و… همچنین زمینه ی مشارکت در برخی از جنبه های مهم ورزش مانند انتخاب بهترین بازیکن مسابقه،بهترین بازیکن ماه،مسابقات دوستانه، تورتابستان وفعالیت های خیریه و … نیز فراهم می شود.این ابتکار بارسلونا علاوه بر حق رای برای هوادارانی که رمزارزهارا خریداری کرده اند هدایا و امکانات دیگری نیز به ارمغان می آورد.

پاری سن ژرمن و توکن های هواداری
پاری سن ژرمن در بالترین سطح لیگ فوتبال فرانسه بازی می کند. این تیم به عنوان محبوب ترین تیم فوتبال این کشور شناخته می شود. پاری سن ژرمن اولین باشگاه سطح بالایی است که به راه اندازی این توکن ها دست زده است.

مارک امسترانگ مدیر اداری بخش مشارکت باشگاه پاری سن ژرمن در یک مصاحبه اعلام کرده:پاری سن ژرمن مصمم است تا از فرصت هایی که ارزهای دیجیتال می توانند ارائه دهند استفاده کند. این تکنولوژی انقلابی تاثیر مهمی در استراتژی کلی کسب و کار، باشگاه و نحوه ی ارتباط با هواداران دارد.

مروری بر بلاکچین ورزشی چیلیز (Chiliz)
افرادی که در شبکه چیلیز فعالیت دارند، تقاضای خرید توکن بیشتری دارند. این مورد به خصوص در مورد هواداران تیم‌های ورزشی که علاقه‌مند به رای و نظر دادن در مورد تیم محبوبشان هستند، دیده می‌شود؛ از طرفی باشگاه‌های ورزشی و نهادها به سایت Socios.com ملحق می‌شوند. اگر شما هم از طرفداران ورزش مهیج فوتبال هستید، می‌توانید ارز دیجیتال چیلیز منحصر به فرد خود را به دست بیاورید و تبدیل به یک هوادار بزرگ فوتبالی شوید!

 

نتیجه‌گیری

بلاکچین در صنعت ورزش با سرعت تصاعدی در حال رشد است. واضح است که بلاکچین در صنعت مالی، بیمه، موسیقی و هنر برجسته‌تر شده است. با این حال، صنعت کریپتوها با فرصت های ارائه شده توسط بلاکچین، شروع به جذب طرفداران و تجربیات منحصر به فرد کرده است.

با توجه به کمبود درآمد تیم‌های ورزشی طی سال گذشته به دلیل همه گیری بیماری کووید ۱۹، توکن‌های CHZ به طرفداران و تیم‌های ورزشی کمک می‌کنند تا از طریق این بستر، حداقل میزانی از خسارات متحمل شده در ۱۲ ماه گذشته را با آوردن حامیان و طرفداران ورزشی، جبران کنند. در حال حاضر، ارزش بازار توکن‌های طرفداری تقریبا ۱۹۴ میلیون دلار است. با توجه به پذیرش سریع و همکاری‌های درجه یک با غول‌های ورزشی شناخته شده در سطح جهانی، این زمان، زمانی هیجان انگیز برای چیلیز است.