حاشیه‌ها پیرامون بایت کوین

حاشیه‌ها پیرامون بایت کوین

ارز دیجیتال بایت کوین ، در مقاله ارز دیجیتال بایت کوین می خواهیم شما را با یک ارز دیجیتال دیگر بنام بایت کوین آشنا کنیم .بایت کوین یک ارزدیجیتال است تراکنش های ناشناس را با استفاده از امضاهای حلقه ای ایجاد می کند.کاربرد های بایت کوین بسیار به بیت کوین نزدیک است.چراکه بایت کوین از ابتدا یک سیستم پرداخت همتا به همتا بود. تعاملات زیادی بین این ارز با رمزارز مونرو وجود دارد .ضمن اینکه باید بدانید مونرو فورک بایت کوین می باشد.  این رمز ارز را مانند دیگر رمز ارزهای مانند بیت کوین – اتریوم – لایت کوین – دوج کوین و … خرید و فروش کرد. همچنین جهت خرید و فروش این ارز شما را با کیف پول های ارز دیجیتال بایت کوین آشنا می کنیم.

چنین سطح بالایی از تمرکزگرایی به این معنی است که این کوین در معرض دست‌کاری از سوی توسعه‌‌دهندگان قرار دارد. قبل از اینکه BCN در بایننس لیست شود، حجم معاملات آن بسیار پایین بود و این موضوع نیز به شائبه دست‌کاری قیمت دامن می‌زد.

 

چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

 

فهرست‌شدن BCN در بایننس هم بدونِ جنجال نبود. تمام صرافی‌های بزرگی که از BCN پشتیبانی می‌کردند، به‌دلیل بار زیاد غیرمعمولی که بر شبکه وارد شده بود، مجبور شدند معاملات، واریزها و برداشت‌ها را متوقف کنند. این موضوع به ایجاد حباب بایت کوین در بایننس منجر شد، در حالی که بسیاری از سرمایه‌گذاران نمی‌توانستند کوین‌های خود را نقد کنند. چندی نگذشته بود که برخی از سرمایه‌گذاران بایت کوین را به دست‌کاری در بازار متهم کردند.

یک سال قبل از این اتفاق، بلاک چین بایت کوین با یک مشکل دیگر مواجه شد؛ باگ تورم بی‌نهایت. ظاهرا تمام ارزهای دیجیتال که برپایه پروتکل کریپتونوت کار می‌کنند، با یک اشکال نزم‌افزاری روبرو هستند که ایجاد کوین به تعداد نامحدود را ممکن می‌کند، به‌گونه‌ای که شناسایی این کوین‌ها برای افرادی که آگاهی زیادی ندارند غیرممکن است. به این ترتیب، شخصی توانست با بهره‌گیری از این باگ، یک میلیون دلار بایت کوین تولید کند.

 

 ارز دیجیتال بایت کوین چیست ؟
بایت کوین یک ارز دیجیتال غیر متمرکز است. در جولای سال 2012 بود که خلق شد و یکی از اولین و بهترین ارز های دیجیتال توسعه یافته است، کارشناسان معتقد هستند که این ارز دیجیتال می تواند آینده درخشانی داشته باشد به دلیل اینکه تنها 47/184 میلیارد واحد از آن را می توان استخراج و یا تولید کرد.

ارز دیجیتال بایت کوین یک ارز سوس باز ( Open Source ) و قابل توسعه است ، هر کاربری می تواند با پیوستن به شبکه بایت کوین آن را توسعه دهد و به پیشرفت آن کمک کند.

بایت کوین یک سیستم پرداخت همتا به همتا است و بسیاری از کاربرد های بیت کوین را دارد. تیم قدرتمند بایت کوین در  تلاش است تا موضوعاتی که برای پیش رفت بیت کوین مطرح شده بود را در ارز خود اجرا و آن را توسعه دهد.بایت کوین یک ارز دیجیتال قابل استخراج است و آن را با نماد ” BCN ” نشان می دهند.

 

هدف از خلق بایت کوین
هدف اصلی و بزرگ بایت کوین انجام تراکنش ها به صورت ناشناس و غیر قابل ردیابی و همچنیین بدون کارمزد بودن آن است . شما می توانید به راحتی سرمایه هایتان را انتقال دهید بدون اینکه کسی بخواهد از این موضوع با خبر شود ، این ارز دیجیتال برای ناشناس بودن تراکنش ها از امضای حلقه ای ( Crypto Note ) استفاده می کند.

تیم پشتیبانی بایت کوین
سیستم بایت کوین از زمان خلق ( سال 2012 ) تا به حال یک پروژه تقریبا شکست خورده به حساب آمده است. در گذشته تیم های گوناگونی بر روی این سیستم کار کرده اند که به نظر می آید ارتباطی بایک دیگر نداشته اند.

تقریبا می توان گفت که در سال 2017 بود که تیم اصلی بایت کوین تصمیم گرفت که تحول جدیدی را ایجاد نماید. تیم بایت کوین تا حدودی ناشناس است و تنها چند نام و عکس از صورت افراد در سایت آنها وجود دارد. هدف اصلی این پروژه حریم خصوصی کاربران است.

تفاوت بایت کوین با بیت کوین
اصلی ترین و بزرگ ترین تفاوتی که بایت کوین را در بر می گیرد این است که در بیت کوین زمانی که یک تراکنش در شبکه بلاک چین صورت می گیرد، مشخصات عمومی فرستنده و گیرنده در زنجیره بلاک نگهداری می شود.

حال بایت کوین آمده است و برای این موضوع یک راه حل ارائه و آن را پیاده سازی کرده است. همانطور که در ابتدا آورده ایم بایت کوین با استفاده از امضای حلقه ای ( Crypto Note ) تمامی اطلاعات تراکنش ها را مخفی نگه داشته است و هیچ اطلاعاتی در هیچ کجا ذخیره نخواهد شد.

 

بایت کوین را در کجا ذخیره کنیم ؟
همانند باقی ارز های دیجیتال، ارزهایمان را باید در داخل کیف پول هایمان ذخیره و نگهداری کنیم.

خوشبختانه بایت کوین از سه نسخه کیف پول دسکتاپ ، کیف پول تحت وب و کیف پول موبایلی پشتیبانی می کند.

شما کاربرانی که مشتاق هستید از ارز دیجیتال بایت کوین استفاده کنید می توانید از نسخه دسکتاپ برای سیستم عامل های مک ” Mac ” و ویندوز ” Windows ” و لینوکس ” Linux ” استفاده کنید.

همچنین اگر تابع این هستید که از نسخه آنلاین کیف پول بایت کوین استفاده کنید می توانید با مراجعه به سایت رسمی بایت کوین از آن استفاده نمایید.

 

چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

 

متاسفانه بایت کوین در پلتفرم های نسخه موبایل همچنان برای سیستم عامل ” IOS ” هیچ اپلیکیشنی معرفی نکرده است و تنها کاربرانی که از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند می توانند این ارز دیجیتا را در کیف پول های موبایلی شان استفاده کنند.

اگر شما میخواهید از کیف پول های موبایل برای ذخیره هر ارز دیجیتالی استفاده کنید قطعا باید یک رمز عبور رمزنگاری شده و تائید دو مرحله ای آن کیف پول را فعال نمائید. این کار به امنیت شما در داخل کیف پولتان کمک خواهد کرد و با خیال راحت تری می توانید سرمایه هایتان را ذخیره سازی کنید.

جمع‌بندی
بایت کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است و اولین پروژه مهم در فضای ارزهای دیجیتال است که بر حفظ حریم خصوصی کاربران تمرکز کرده است. علاوه بر این، کارمزد تراکنش‌ها در این شبکه بسیار پایین است.

این ارز دیجیتال یکی از نویدبخش‌ترین پروژه‌ها بود که در سال‌های ابتدایی و قبل از کوین‌های بزرگی مانند اتریوم راه‌اندازی شد و امید زیادی به پیشرفت آن وجود داشت. اما جنجال‌های ایجادشده حول این پروژه، ایرادات فنی، حذف آن از صرافی‌های معتبر و بی‌توجهی توسعه‌دهندگان به انجام به‌روزرسانی‌های جدید باعث شد که بایت کوین از مرکز توجه‌ها خارج شود و بیش از ۹۹ درصد افت قیمت داشته باشد. با این اوصاف، سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال و استخراج آن ریسک زیادی دارد و کسی که قصد سرمایه‌گذاری در آن را دارد، باید با آگاهی کامل از وضعیت مبهم این پروژه و قبولِ خطرات آن، اقدام به سرمایه‌گذاری کند.